Muis en Leeuw zijn hun fans dankbaar Uitnodiging PLAFONDSHOW Plafonds Sierlijsten Verlichting MUIS EIM LEEUW Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. terwijl de meubels blijven staan den de rollen omgedraaid. Omroep Zeeland kreeg be langstelling, en een radio programma volgde, en later kwamen er ook televisie uitzendingen van het duo. In totaal zijn er tussen de negentig en honderd afleve ringen uitgezonden. In 2002 stopten ze ermee, maar toen Koningin Beatrix de lande lijke Koninginnedag in de Zeeuwse hoofdstad vierde waren Muis en Leeuw er toch weer bij. Maar een MIDDELBURG - Het begon al lemaal in 1993 toen beide mannen auditie gingen doen voor een rol en elkaar daar tegen kwamen. Het ging om een rol in de voor stelling Twee vingers in de pap', dit naar aanleiding van de kinderboekenweek van dat jaar, dat als thema "dieren en vriendschap" had, en waarin een rol was weggelegd voor een muis en een leeuw. Aanvankelijk was Peter muis en Eric leeuw, maar al na een voorstelling wer- AANVANKELIJK WAS PETER MUIS EN ERIC LEEUW nieuwe comeback is echt uitgesloten, aldus de heren. Bovendien hebben ze het druk genoeg met hun hui dige werkzaamheden. Eric Holm heeft naast zijn werk bij Omroep Zeeland ook nog een carrière als zanger in de band Dubbel D, een band die alleen covers van De Dijk speelt. En Peter Adriaanse is artistiek leider bij het Spie- geltheater in Middelburg. En er is natuurlijk ook nog een privéleven. Beide heren vinden het ook wel fijn om het na 3 december even wat rustiger'aan te gaan doen. Het idee om te stoppen ontstond eigenlijk al vorig jaar toen ze begonnen na te denken over de toekomst. Ze zijn blij dat ze die twin tig jaar samen heelhuids zijn doorgekomen, maar ze zullen het wel gaan mis sen. Ook zijn ze al hun fans dankbaar, want daar zijn ze het meest trots op: dat ze in al die jaren zoveel kinderen hebben blij gemaakt. Op. 3 december valt definitief het doek in Theater de Mythe in •Goes. 'Het was leuk, het was erg leuk, het was te leuk, het was veel te leuk', zouden ze zelf waarschijnlijk zeggen. Nog drie voorstellingen Muis Leeuw zijn met het 'Sinter Meezingconcert' nog voor 't laatst te zien in Zeeland op 22 november in Zie- rikzee (Nieuwe Kerk, aanvang 14.00 uur), 30 november in Middelburg (Stadsschouwburg, aanvang 14.00 uur) en in 3 december in Goes (Theater de Mythe in Goes, aanvang 15.30 uur). PLAFONDS Vrijdag 21 november, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 22 november, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl C) www.de-faam.nl De Faam woensdag 19 november 2014 15 Muis en Leeuw stoppen ermee. Nog drie voorstellingen en dan kunnen de muizenstaart en het leeuwen- pak aan de wilgen worden gehangen. Na ruim twintig jaar, met een tussenpoos van acht jaar, komt er een einde aan de samenwerking tussen Eric Holm (Muis) en Peter Adriaanse (Leeuw). door Mark Lobbezoo PLflMECO" Peter Adriaanse (leeuw) en Eric Holm (muis) staan op 3 december voor het laatst op het toneel als het bekende duo. Foto: PR

de Faam | 2014 | | pagina 15