Na 50 jaar stopt Clary m ur ONDERNEMERS Leukste bruidshuis van Zeeland verhuisd Meet/i Ik G reet fl MIDDELBURG - Ze was vijftien toen haar vader begin jaren zestig boekhandel Fanoy aan de Nieuwe Burg overnam. 'Wanneer Ik school heb af gemaakt kom ik je helpen in de boekwinkel', had ze hem beloofd. Vijftig jaar later, en meegegroeid naar de Druk- kery van vandaag, neemt Clary de Werk-Anbeek ('die mevrouw die alles van kin derboeken weet') dan toch een keertjè afscheid. Toen Clary ip 1964 het eer ste winkelmeisje in haar vaders boekhandel werd, was Fanoy vergeleken bij de Drukkery nog een schoe nendoosje. Op Nieuwe Burg 28, waar nu Intersport Erik is gevestigd, was alleen de linkervoorzijde nog maar bestemd voor boeken. De winkel ging 'tot aan het klei ne trappetje', zoals Clary het omschrijft. En dan weten de meeste Middelburgers ge noeg. Clary werd al snel verge zeld door haar broer Dick, die een paar jaar later de leiding overnam. Met hem groeide Clary mee naar de ruime belevingswinkel die de Drukkery vandaag is. Een boekhandel met ruimte voor cadeau-artikelen, lezin gen, muziekoptredens, een webshop, een brasserie en een eigen platenzaak. "Een wereld van verschil", zegt Clary, "maar dat is precies de reden waarom ik nooit eerder heb overwogen om te stoppen. De winkel is altijd in beweging. Ik wilde daar in meegaan; altijd zien wat er komen ging." Kerstmarkt in Vlissingen VLISSINGEN - De Vlissingse Ondernemers Centrale (VOC) houdt op zaterdag 13 december een Kerstmarkt. Deze is op de Lange Zelke en duurt van omstreeks 10.00 tot 17.00 uur. Deelname staat open voor winkeliers uit het centrum, maar ook voor particulieren en kleine bedrijven uit Vlissingen en omstreken. Iedereen kan deelnemen mits zijn of haar producten passen binnen de Kerstmarkt. Deelname kost 15 euro. Deelnemers krijgen daarvoor een kraam van 2,5 meter, afgerokt met roodwit zeil, een dakje en verlich ting in de kraam. De VOC zorgt voor een gezellige aan kleding en muzikale onder steuning door muziekgezel schappen. Heropening Monuta De Voorzorg VLISSINGEN - Uitvaartcen trum Monuta De Voorzorg wordt zaterdag 15 november herpopend. Tussen 11.00 en 15.00 uur zijn bezoekers wel kom. Er zijn rondleidingen, demonstraties schouderen door draagkracht, verschil lende soorten rouwvervoer en Walcherse rouwkleder- dracht. OOST-SOUBURG - Trouwerie Merrie Mie is na verhuizing van Kanaalstraat 55 naar Kanaalstraat 59 in Oost- Souburg heropend. Voor Merrie Mie een grote stap want het winkelopper vlak ging van 140 naar 180 vierkante meter. "We heb ben nu vooral meer ruimte voor de bruiden om hun bruidsjurk in volledige pri vacy te passen. Een groter atelier waar in eigen beheer alles gedaan kan worden om bruidsjurken naar wens én perfect passend te maken. Ook is er nu meer plaats om verkochte jurken te bewaren tot de huwelijksdatum. Dat geldt ook voor onze webshop waarop diverse accessoires zoals kousenbanden, schoe nen, sluiers, ringenkussen- tjes, lingerie en alles wat je nodig hebt op de mooiste dag van je leven, te bestel len zijn", zegt Amélie Taal, samen met Hannie Taal en Elly Tuinman eigenaar van familiebedrijf Trouwe rie Merrie Mie. De sfeervol met steigerhout ingerichte bruidswinkel biedt rondom een keur aan bruidsjapon nen en accessoires, want meer oppervlakte betekent ook een grotere collectie. "Negen verschillende leve ranciers", weet Elly Tuin man. "In onze collectie de maten 34 tot 54 en alles er omheen. De huidige trend is romantisch met veel kant en tule. Wij verkopen niet al leen trendy jurken maar ook veel andere modellen." Openingsactie: bij aankoop van een bruidsjurk mag voor 10% van het aankoopbedrag aan accessoires worden uit gezocht. Trouwerie Merrie Mie, Kanaalstraat 59, Oost- Souburg, 0118-441243. www.merriemie.nl Word kampioen van de Nuon Club Competitie! Maak kans op 10.000* voor jouw sportclub. di Doe mee met de Nuon Club Competitie en win de energierekening van afgelopen jaar terug voor jouw sportclub met een maximum van 10.000 belastingvrij). Wat moetje daarvoor doen? Laat met een video, foto of mooi verhaal zien hoe jouw club op originele wijze energie bespaart. Kijk voor de voorwaarden op nuon.nl Evenerr^men MRtóèlbuvg like us on facebook OIO 0 22 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 12 november 2014 23 Beleving O Opgeven kan nog tot 15 november via coordinator@ vocvlissingen.nl Amélie Taal en Elly Tuinman, alle ruimte en tijd voor de mooiste bruidsjurken in Trouwerie Merrie Mie. Foto: Leon Janssens Meld je aan op nuon.nl Clary de Werk-Anbeek, de mevrouw die alles van kinderboeken weet, neemt afscheid van De Drukkerij. F

de Faam | 2014 | | pagina 23