erover. Met spoed naar Goes 3' Vlissinger deed zelf onderzoek PLflMECO 2 en 3 0, konteteeiusbnuicitëii! A^ion Women's Closet Exchange Strijd om beste plaatsen Neusspray Uw adviseur in verzekeringen door Gerard v. d. Hoeven VLISSINGEN - Voor acute specialistische hulp wordt doorverwezen naar het ADRZ Goes. Dat gebeurt overigens al sinds 2012. Volgens huisarts Jan Ber gen (woordvoerder namen de Walcherse huisartsen): "Door die maatregel van 2012 is het bezoek aan de Spoedeisende Hulp (SEH) in Vlissingen al teruggelo pen van 13.500 in 2010 naar 4.900 in 2013. De bemensing in Vlissingen wordt daar door in toenemende mate bedrijfsmatig onrendabel. Ambulances brengen acute zorgpatiënten, net zoals nu, direct naar Goes. Verder wil de rijksoverheid en ver zekeraars in zijn algemeen heid dat huisartsen minder doorverwijzen naar zieken huizen bij zorgvragen die zij ook zelf kunnen behan delen. Daaronder valt ook de minder urgente eerste hulp. Sinds vorig jaar is ook voor spoedeisende hulp een verwijsbrief van de huisarts verplicht." Halvering van het huidige aantal SEH's is een landelijke trend. Zowel de kwaliteit als de veilig heid van de patiënt is ge diend met een geconcen treerde spoedeisende hulp op topniveau. PIETENDISCUSSIE IN ZEELAND Spoedeisende hulp Vlissingen sluit Sas Assurantiën bv Bel 0118-413111 KLIK WIN ACTIE Doornroosje weekend in Lauterbach WERELDZEEUW IN AFRIKA VLISSINGEN - Een groep Mo lukse nabestaanden van de in 1977 omgekomen kapers en één gijzelnemer van de trein bij het Drentse De Punt klagen de Staat aan. De treinkaping kostte twee gegijzelden en zes kapers het leven. In een brief aan minister Opstelten (Veilig heid en Justitie) stelt hun advocate Liesbeth Zegveld dat enkele kapers indertijd 'opzettelijk zijn doodgescho ten'. Tijdens de bestorming op 11 juni van dat jaar zijn volgens haar de kapers in de trein geëxecuteerd terwijl ze al waren uitgeschakeld en geen verzet boden. Zij ba seert dat op het rapport van Jan Beckers uit Vlissingen, die daar drie jaar onderzoek voor deed. Hij raadpleegde stukken en dossiers uit het Drents Archief. Verder heeft hij de authentieke autopsie- rapporten en dossiers van het gerechtelijk laborato rium. Ook rapportage van sporenonderzoek van de rijksrecherche bestudeerde hij en sprak met een aantal gijzelnemers en mariniers die betrokken waren bij de kaping. "Ik heb ontzettend Re&ewee* na! Zondag 23 november Zondag 30 november kArneville Jersey geluk gehad want sommige rapportages stonden-op het punt om vernietigd te wor den." aldus Beckers die on derzoek deed uit sympathie voor de Molukse zaak. Ver der pleit hij voor openheid van zaken en moet blijken welke rol de regering en in het bijzonder toenmalig premier Van Agt hebben gespeeld in deze schijnbaar lijkende doofpotaffaire. Bec- ker: "Van Agt was hoe je het ook stelt eindverantwoorde lijk. Verder wil hij dat huidig minister Opstelten ook zijn verantwoordelijk neemt." Rode uien en de Helleborus KOUDEKERKE - In atelier Zeeuws Genieten aan de Middelburgsestraat 40 in Koudekerke worden de ko mende tijd weer aquarel workshops gegeven. Onder deskundige begeleiding maakt u uw eigen aquarel in kaartvorm. Op 15 novem ber van 13.30 tot 15.30 uur is het thema 'rode uien', op 29 november 'hulst met rode bessen' en op 13 december is de prachtige Helleborus het onderwerp. Aanmelden via liesmul@zeelandnet.nl of 0118 - 851918 Vlissingen Kamperland Middelburg Goes WESTKAPELLE - Iedere vrouw kent het. Kledingstukken en accessoires die je om de één of andere reden nooit (meer) draagt. Je kunt er nu Serious Request Westkapelle mee sïeunen. Bij de Women's Closet Exchange is het de bedoeling dat dames hun kast induiken en overbo dige kleding, schoenen, tas sen, riemen, portemonnees en shawls inleveren voor het goede doel. De spullen worden verkocht op een speciale kledingmarkt op 19 december bij het Glazen Huis in Westkapelle. Voor 20% van het totaalbedrag aan ingeleverde spullen krijg je bovendien shopte goed om zelf dingen van te kopen. De dameskleding of accessoires kunnen worden ingeleverd op vrijdag 21 november of op woensdag 3 december in het Kasteel van Batavia in Wesktapelle. Liefst met kleerhangers. De kleding moet voorzien zijn van een persoonlijke code (huisnummer gevolgd door de laatste drie cijfers tele foonnummer) en eventueel een prijs. Meer informatie via wcewkp@outlook.com MIDDELBURG - Het jeugd- brandweerteam van Goes houdt op zaterdag 15 no vember de Onderlinge Vaar digheidstoets 2014. Deze is bedoeld voor alle Zeeuwse jeugdbrandweerleden. Het programma begint om 8.30 uur en duurt tot 17.00 uur. Om 18.00 uur vindt, de prijsuitreiking plaats. De prijzen worden uitgereikt door commandant brand weer -G. Ruijs. Iedereen is welkom om de jeugdleden deze dag in actie te zien. De wedstrijdlocatie mag van te voren niet bekend zijn. Maar wie zich aanmeldt bij de brandweerkazerne aan de Oranjeweg krijgt een wed strijdschema en wordt naar de juiste plek doorverwe zen. Ook de deelnemende Droge neus? Korstjes? Bevochtigt de neusholtes langdurig teams krijgen pas op de dag zelf op de kazerne te horen wat hun opdrachten zijn en waar ze die gaan uitvoeren. In totaal strijden er achttien jeugdploegen uit Veere, Sint Philipsland, Goes, Wes- terschouwen, Terneuzen, Bruinisse, Zierikzee, Mid delburg en Vlissingen om de eerste plaats. Dit jaar doet er ook een Vlaamse ploeg mee, uit Stekene. Zij heb ben al een aantal jaar een vriendschappelijke band met de ploegen uit Zeeland. Er wordt in twee klassen gespeeld: Junioren in de leeftijdscategorie 12-15 jaar en Aspiranten vanl5-18 jaar. De Junioren werken met brandweerslangen met lagedruk en de Aspiranten gebruiken hogedruk. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 -27 00 00 www.sasassurantien.nl Per januari 2015 sluit het Admiraal De Ruyterziekenhuis (ADRZ) in Vlissingen de spoedeisende hulp. Voor acute problemen moeten patiënten overdag naar hun huisarts, 's Avonds en in het weekeinde worden zij verwezen naar de HAP (huisartsenpost) naast het ziekenhuis. Lees verderop pagina 3 Rond de eeuwwisseling besluit Gemeente Middelburg tot nieuwbouw van het theater aan de Zuidsingel. Sloop van de kazerne, schade aan monumentenpanden en een water-gevulde bouwput zijn het resultaat. Na jarenlang getouwtrek gaat de bouwput dicht. Vanaf 3 november rijden de zandwagens van Heijmans Wegen BV af en aan. Een shovel stort de lading in de bouwput, waarna een wals de grond egaliseert. Komende weken is er nog lawaai- en verkeersoverlast, maar volgens projectleider Heijmans liggen ze op schema. Omwonenden halen gelaten hun schouders op wanneer er gevraagd wordt wat ze er van vinden. Het is een verhaal dat al 15 jaar speelt en emoties regelmatig deed oplaaien. Met het afvullen van de bouwput lijkt de rust terug te keren. Nieuwsgierige voorbijgangers stappen van de fiets om het afvulwerk te aanschouwen. Voetgangers vertragen hun pas... Lees verder op pagina 11 Tekst: Dimp Nelemans Foto: Izaak Verkeste Woensdag 12 november 2014 Krijgen we in Zeeland groene, gele, blauwe of toch gewoon zwarte Pieten Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Klik&Win 3 www.de-faam.nl Leonie Dieleman uit Oost-Sou burg geeft les in Mozambique HOTELS 4 RESTAURANTS Voov ieder l<ird eer aiieriie ver Sirt er Piet/ oe KumreRDuren Zie artikel elders in dit blad. PLAFONDS

de Faam | 2014 | | pagina 1