m Het woord aan raadslid Corné de Voogd Trekvlot in Erasmuspark Raadsvergadering in stadskantoor Vana vers worc voor gaat stra; Brar DeT Seni waa heel Eén' Acac worc Van» ambi meni geef Jeu* Jong Josie maki Hett Infoi In de Deg den van Leve DeS uur) I antw ding www infcrë Sinte nove hij wi op z; De gemeenteraad komt op maandag 10 november en dinsdag 11 november bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitge nodigd om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. Agenda: 1Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststellen notulen raadsvergadering van 22 september 3. Lijst van toezeggingen aan gemeenteraad 4. Ingekomen stukken 5. Programmabegroting 2015 gemeente Middelburg. Vaststellen 6. Gemeentelijke belastingen en rechten 2015. Vaststellen van de verorde ningen op de heffing en invordering De vergadering van de gemeenteraad van 10 november wordt voortgezet op dinsdag 11 november om 19.30 volgens onderstaande agenda. 7. Locatie Swerf-Rust. Vestiging asielzoekers 8. Controleprotocol en Normenkader voor de jaren 2014 - 2017. Vaststellen 9. Fonds Porrenaer en het Bomme van den Broeckefonds. Vaststellen wijze van goedkeuring van de jaarrekeningen 10. Rechtspositie wethouders, raadsleden en commissieleden 2014-02. Vaststellen verordening 11. Pilot THOR: Toezicht en Handhaving in de Openbare Ruimte 12. Politie eenheid Zeeland/West Brabant 2015-2018. Zienswijze Regionaal beleidsplan 13. Vervallen 14. Decentralisaties: de Pentekening definitief, ontwerp en Businesscase Porthos. Vaststellen kaders voor de toegang tot ondersteuning en zorg en het klantproces 15. Orionis Walcheren. Zienswijze beleidsplan 2015-2018 16. Orionis Walcheren. Zienswijze Programmabegroting 2015 17. Quick Scan Orionis Walcheren door Rekenkamer Middelburg en Rekenkamer Vlissingen 18. Preventie- en handhavingsplan Alcohol. Vaststellen 19. Toepassing Wet Markt en Overheid 20. Ramsburg Oost fase 1. Gewijzigde Vaststelling bestemmingsplan 21. Herstructurering Winkelcentrum Dauwendaele. Beschikbaar stellen krediet 22. Churchilllaan. Vaststellen herziene exploitatieopzet 23. Nieuwland Zuid. Vaststellen herziene exploitatieopzet 24. Initiatiefvoorstel van de fractie van de LPM over de dierenwelzijnsnota 25. Servicebus. Motie vreemd aan de orde van de dag van de LPM 26. Vervallen 27. Onafhankelijke clientondersteuning bij keukentafelgesprekken. Motie vreemd aan de orde van de dag van het CDA 28. Terrassenbeleid. Motie vreemd aan de orde van de dag van de LPM 29. Kwijtschelding gemeentelijke lasten voor ondernemers en ZZP-ers. Motie vreemd aan de orde van de dag van de PvdA 30. SaBeWa. Motie vreemd aan de orde van de dag van de SP De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeente raad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG 2014 het jaar van de plannen voor de komst van asielzoekers naar Swerf- Rust? Het zoveelste jaar van bezuini gingen? Het jaar dat de IS grote delen veroverde in Syrië en in Irak? Wat vindt u het belangrijkste of het meest zorgwekkende? Voor iedereen is dit weer verschillend. De bewoners van de Breewijk en 't Zand maken zich waarschijnlijk druk over andere dingen, dan de inwoners van Dauwendaele. De mogelijke komst van asielzoekers naar Swerf- Rust en de plannen voor een nieuw winkelcentrum in Dauwendaele. Zo maar twee onderwerpen waar we ons als raad over buigen deze periode. Deze zaken zijn belangrijk voor u als inwoner van Middelburg. Asielzoekers Nederland is in het verleden een vluchthaven voor vele mensen gebleken, omdat hun leven in eigen iets waar wij zeker op moeten gaan toezien als er asielzoekers gehuisvest gaan worden in Swerf-Rust. Dauwendaele De wijk Dauwendaele is een kwets bare wijk. De wens is om de wijk uit te laten groeien tot een gewilde wijk voor jong en oud. Een nieuw winkelcentrum zal hier een belangrijke bijdrage aan kunnen leveren. Maar er is meer nodig. Een prettige wijk krijg je niet alleen door een nieuw winkel centrum te bouwen. Belangrijk is ook dat de buurtbewoners elkaar kennen en met elkaar in gesprek gaan. Ver der kan elke inwoner er aan bijdragen dat hij/zij in een prettige wijk woont. Door hulp te geven aan je naaste en elkaar niet tot last te zijn, dan wordt Dauwendaele straks de mooiste wijk van Middelburg. Corné de Voogd Raadslid SGP kan worden voor onderhoud op het eiland in het park. Het trekvlot is een stuk goedkoper dan een nieuwe brug en leuk voor bezoekers. Het Erasmuspark is aangelegd in 1992. Foto: Aart van Belzen Afgelopen zaterdag nam wijkwethouder Arjan Beekman in de Erasmuswijk officieel een trekvlot in gebruik. Dit vlot vervangt een van de twee bruggetjes. Bij beide bruggetjes waren de dekdelen aan het rotten en van de antisliplaag was niet veel meer over. Gekozen is voor vervanging door een dam in combinatie met een trekvlot. Een idee waarop het wijk team Zuid enthousiast reageerde. De dam is zo gemaakt dat er met klein vervoer overheen gereden land niet veilig was. Ons land heeft royaal bescherming geboden aan vreemdelingen die zich hier vanwege geweld hebben gemeld. De christe lijke barmhartigheid vereist dat we aan vreemdelingen in nood onderdak bieden. Dit geldt in het bijzonder voor hen die vanwege geloof vervolgd worden. Misbruik van de regels en overlast moet zeker bestreden worden. Dit is Foto: Aart van Belzen liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 6 november 2014 tot en met woensdag 17 december 2014 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 7 november 2014 tot en met donderdag 18 december 2014 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeelana-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006^4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningen rechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. PROGRAMMABEGROTING 2015 Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg, maken bekend dat de programmabegroting 2015 vanaf heden voor een ieder ter inzage ligt in de hal van het stadskantoor en in bruikleen wordt gegeven. De programmabegroting 2015 is vanaf heden ook op de website www.middelburg.nl te raadplegen. Daarnaast is het mogelijk om een exemplaar van deze programmabegroting voor €13 te kopen. Neem hiervoor contact op met de heer Frank Tillema van de afdeling Planning en Control, telefoon (0118) 67 54 66. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het brandveilig gebruik van het pand als werkleerbedrijf. Locatie: Noordmonsterweg 1 De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Dam 53: kappen 1 boom (24-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen qeen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Lodo van Hamelstraat 16: plaatsen kap op woning (28-10). Molenwater 129: kappen 1 boom (112954) (31-10). Nieuwe Kleverskerkseweg, nabij nr. 12: bouw telecommast met toebenoren (113362) (28-10). Vlissingsesingel 44: plaatsen uitpandige hwa (28-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) Delanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg.

de Faam | 2014 | | pagina 8