F SNS Vitaminehoek "De Krasse" Middelburg is open Zeeuwse fysiotherapeut in Boston WERELDZEEU www.uitaminehoekdekragge.nl Vers èesneden rode kool 400 eram 0.69 Spruiten 400 eram 0.69 Erwtensoep eroente 250 eram 0.69 Selderij salade 100 eram 0.69 Elstar appels 1 kilo 0.69 St. Remy stoofperen I kilo 0.69 Coudreinetten I kilo 0.69 Rapenburswes 18a - Meliskerke - Tel. 0118 - 561642 C www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 november 2014 7 Van links naar rechts: Rogier, Daniëlle, Leo en Jan Vier samen met ons de opening van de SNS Winkel aan de Nieuwe Burg 19 en kom op donderdag 6 november tussen 10:00 en 16:00 uur naar onze vernieuwde winkel. Doe mee aan ons kaartspel en maak kans op mooie prijzen*. Graag tot ziens op donderdag 6 november! Nieuwe Burg 19 4331 AG Middelburg Vraag in de winkel naar de actievoorwaarden HEEL NORMAAL Weekaanbiedingeni 6.50 2.79 2.98 7.45 Deze aanbiedingen ziin geldig van woensdag 5 november t/m dinsdag 11 november 2014. Uoor al uw aardappelen, groenten, fruit, salades en versgesneden groenten. ifc» s§ ffl ga es n n re fw fil i Kom langs en maak kans op mooie prijzen 'IN NEDERLAND ZOU IK TOT MIJN VIJFTIGSTE MOETEN WACHTEN VOOR ZO'N PROMOTIE' Jop Blom woont bijna dertig jaar in de Verenigde Staten. Daar leerde hij zijn vriend kennen, de Amerikaanse Craig Hickman. Foto: Privécollectie Zeeuwen in het buitenland Jop Blom werd geboren in Axel en groeide op in Middelburg. In 1982 vertrok hij als net afgestudeerde fysiotherapeut naar Zaïre in Afrika. Enerzijds omdat de werkgelegenheid voor fysiotherapeuten op dat moment erg slecht was in Nederland, anderzijds was het fli een mooi alternatief voor de dienst plicht. Rundersteaks div. soorten 100 gram Kipfilet 500 gram Scharrelkipfilet 500 gram Bami en nasi uit eigen keuken per kg. Gerookte forelsalade 100 gram Wijncervelaat 100 gram Rookworst uit eigen keuken 250 gram Boerenpaté uit eigen keuken 100 gram Geitenkaas jong belegen 500 gram Geitenkaas kruidenmix 500 gram Geitenkaas fenegriek of Italiaanse kruiden 250 gram Nut 1.69 Nut 4.95 Nu i 6.95 Nut Nut Nut 1,89 Nuf 1.29 Nuf Nuf Nut 8,45 Nut Torenstraat 4,4365AE Meliskerke s N T: 0118-566066 - E: info@slagerij-wisse.nl - www.slagerij-wisse.nl AariaedtnQen zén geldig van woensdag 5 t/m dinsdag i 1 november 2014. Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. hi*!3 fa in Middelburg, Goes en Westkapelle. Als ik bij hen op bezoek ben, voel ik me echt weer thuis. Er is niets mooier dan door Walcheren te fietsen. Het voelt zo ver trouwd aan, zelfs na dertig jaar." Over de vraag wat hij het meest mist aan Zeeland antwoordt Jop: "Het strand, de mooie stadjes en dorpen, zoals Middelburg en Vee- re en de Zeeuwse natuur. Maine, het gebied waar ik nu woon, is net zo plat als Zeeland, met veel land bouw en open ruimte. Er is ook een mooie kust, maar er zijn maar weinig zandstran den. Hier bestaan de stran den voornamelijk uit rotsen en grind. Verder hebben we hier bergen waar in de win ter geskied kan worden. En het is een stuk kouder in de winter. Het is hier regelma tig min 15 tot min 20 graden en van december tot begin april ligt er sneeuw. De zo mers zijn warmer met regel matig 30 graden en benauwd weer." Jop sluit niet uit dat hij ooit terugkeert naar zijn geboor tegrond. "Ik zou wel terug willen naar Nederland als ik met pensioen ga. Niet daarvoor, want de werkgele genheid en het salaris voor fysiotherapeuten ligt hier hoger. Maar als ik terugkom naar Nederland, wil ik ze ker weer in Zeeland gaan wonen. Genieten van de schoonheid, de zee en om dichter bij mijn familie te zijn." ik in een project voor gehan dicapte kinderen met polio of klompvoeten gewerkt. Ik had het zo naar mijn zin dat ik er na 27 maanden nog een half jaar bij hebt getekend", blikt Jop terug. Een kleine drie jaar later kwam hij voor een paar maanden terug naar Mid delburg om zijn werkvisum voor de VS rond te krijgen. Want dat hij zijn carrière voort wilde zetten in het buitenland stond voor hem als een paal boven water. "In juli van dat jaar ben ik naar Boston vertrokken om aan de slag te gaan als fysio therapeut." Het plan was om twee jaar in de VS te blijven en daar na terug te keren naar Afri ka. Maar binnen twee jaar kreeg deze Zeeuw de kans om directeur te worden van de fysioafdeling. "Die moge lijkheid wilde ik met beide handen aangrijpen", vertelt hij. "Ik was pas 27 jaar en kreeg twaalf mensen onder mij. In Nederland zou ik tot mijn vijftigste moeten wachten voor zo'n promo tie." Van het één kwam het ander en inmiddels woont Jop al weer bijna dertig jaar in de VS. In die peri ode leerde hij zijn huidige vriend Craig Hickman ken nen. "We zijn nu zeventien jaar samen en in 2002 zijn we naar Maine verhuisd. We zijn daar begonnen met een Bed&Breakfast en zes jaar geleden is Craig biolo gische boer geworden. Twee jaar geleden is hij trouwens gekozen als afgevaardigde voor het house of repre- sentatives in Maine (verge lijkbaar met de provinciale staten in Nederland) Hij is de tweede Afrikaanse Ame rikaan (ook wel Afro-Ame- rikanen of Zwarte Ameri kanen genoemd) die ooit is gekozen als afgevaardigde", vertelt Jop trots. Ondertus sen werkt Jop nog steeds als fysiotherapeut en in zijn behandelkamer is zijn lief de voor Zeeland duidelijk zichtbaar. Er hangt een kaart van Nederland met twèe grote stippen erop: Axel en Middelburg. Daar ben ik ge boren en opgegroeid. Mijn familie woont nog steeds In het kader van 200 jaar Zeeland is De Faam op zoek naar Zeeuwen in het buitenland. Wekelijks plaatsen we een artikel over Zeeuwen die zijn geëmigreerd. Kent u iemand die het Zeeuwse heeft verruild voor het buiten land? Mail dan naar redactie.faam@wegenermedia.nl door Rachel van Westen VLISSINGEN - "In die tijd was er nog dienstplicht, je kon kiezen: of veertien maanden in dienst of achttien maan den vervangende dienst doen in Nederland, maar je kon er ook voor kiezen om 27 maanden in een ontwik kelingsland te gaan werken. Ik koos voor dat laatste en vond een baan bij Terre des Hommes. Dat was op dat moment de enige organi satie die net afgestudeerde fysiotherapeuten wilde aan nemen. Vervolgens ben ik afgereisd naar Zaïre en heb

de Faam | 2014 | | pagina 7