Optreden in de Lange Jan bij de Popronde "F® De Faanf 'Jeugdhulp dichtbij en bereikbaar' walchers talent bij Podium-z Jazz op zondagmiddag Middelburg is donderdag 13 november voor de achtste keer toneel van de Popronde. Op negentien verschillende locaties in Middelburg treden 25 verschillende bands en artiesten op. MIDDELBURG - De Popronde is in 1994 ontstaan in Nij megen als tegenwicht voor de massale festivals en de eenvormige blues- en jazz- rondes in cafés. In 1998 ging het festival landelijk, en in middels is het uitgegroeid van drie steden in 1998 naar 31 in 2014. De Zeeuwse editie is dit jaar weer groter dan ooit, niet al leen qua bands„en locaties, maar ook qua verwachte toeschouwersaantallen. Vorig jaar lag dat rond de 2000, dit jaar verwacht orga nisator Auke van Laar zo'n 2500 bezoekers. Het eve nement wordt om half vier 's middags in de Zeeuwse bibliotheek geopend door programmeur/coördinator Tonnie Dieleman van De Spot. Aansluitend is er een optreden van Sofia Dragt. En na het optreden van The Virgin Army in de Drvkkery om half 5 gaan de optredens weer verder vanaf 19 uur. Het meest spectaculaire optreden zal dat van sin- KORT NIEUWS Rectificatie bombardement VLISSINGEN - In de bijlage bij De Faam van vorige week, 'JONGENS BE DANKT' is een storende fout geslopen. In het onderschrift bij de foto van de Walcherse da mes in een roeiboot staat dat de Duitsers Walche ren onder water hebben gezet. In werkelijkheid waren het echter de Engelsen die dat deden. Daarmee wilden ze de Duitse soldaten van het eiland verdrijven en zodoende de toegang tot de haven van Antwerpen veilig maken. 65-Jarig Stee speelt Inclusief ontbijt' OOST-SOUBURG - Toneel vereniging Souburgs Toneel En Cabaret (Stee) brengt het stuk 'Inclusief ontbijt' ten tonele op za terdag 8 en 15 november. 'Inclusief Ontbijt' is een podium soap met eigen tijdse verwikkelingen waarin iedereen zich kan herkennen. Reserveren is mogelijk via internet. Kaartver koop bij de bekende voorverkoopadressen of aan de zaal "de Zwaan" te Oost-Souburg voor aanvang van de voorstel lingen. Zaal open om 19.30 uur, voorstelling om 20.00 uur. ger-songwriter I Took Your Name zijn. Zijn optreden vindt namelijk plaats hoog in de Lange Jan. Daarmee wordt het het hoogste optre den ooit in de Popronde in Nederland. Er kunnen 25 a 30 mensen mee naar boven, dus wie het eerst komt, het eerst maalt. De line-up bevat voorna melijk artiesten van bui ten Zeeland. Dit is bewust gedaan om de naamsbe kendheid buiten hun eigen woongebied te vergroten en om ze ook eens elders in het land te laten spelen. In de hoop dat ze in de toekomst ook buiten hun eigen regio geboekt worden. Toch zijn er enkele uitzonderingen. Zangeres Eveline Vroonland is oorspronkelijk afkomstig uit Kapelle en stond ook al op het Zeeland Nazomerfes tival eerder dit jaar. Ook de zangeres Bente Hout van de band Svava is oorspronke lijk afkomstig uit Zeeland. Alle artiesten staan voor het eerst in de Popronde in Middelburg. Ze zijn ge selecteerd uit ruim 1100 aanmeldingen die lande lijk binnenkwamen. Om in aanmerking te komen moet de artiest uit Nederland ko men. Ook moet de artiest toe zijn aan de volgende stap in zijn/haar carrière en alle doelgroepen moeten aan bod komen. Bij de verdeling is gekeken naar de lokaties waar de artiesten optreden. De selectie is mede gemaakt in samenwerking met de (horeca) ondernemers. In Bar American treden bij voorbeeld de Brabantse punkrockers The 101's op en in café ut Babbelaertje treedt de Skaband De Skag- gërz op. Een optreden duurt gemid deld tussen een half uur en drie kwartier. Gedurende de dag staat er een promotieca ravan op de Markt waar je terecht kunt voor informa tie. De Popronde Middelburg wordt dit jaar ook live uit gezonden op de radio. Tus sen 19 en 23 uur zal de lo kale omroep op Walcheren, WFM zal in totaal van ze ven verschillende artiesten nummers laten horen. Het programma wordt gepresen teerd door Erik Samplonius en Silvia Swarts. WFM kun je beluisteren in de ether op 96FM of via de kabel 107.6FM. De bands "De Producent" en "Head First" zullen van af half twaalf de Popronde afsluiten met hun optredens in de Spot. GOES - In het Goese Stads kantoor tekende vorige week de onlangs opgerichte inkooporganisatie jeugd hulp Zeeland namens de dertien Zeeuwse gemeenten en de jeugdhulpaanbieders officieel het inkoopcontract. "Met de overeenkomst is de jeugdhulp aan Zeeuwse gezinnen ook in 2015 gega randeerd", stelt wethouder Jo-Annes de Bat van Goes. Wethouder Saskia Szara- finski tekende namens de gemeente Middelburg: "We zijn ervan overtuigd dat de veranderingen ten goede ko men aan het welzijn van de kinderen en gezinnen in Zee land. Hun vraag is leidend. (Jeugd) hulp moet dichtbij en bereikbaar zijn. En ik vind het belangrijk dat ouders en jongeren keuzevrijheid heb ben. (Jeugd)hulpverleners kijken daarom samen met hen hoe hun persoonlijke situatie is en overleggen met de jongeren, hun ouders en wie er nog meer betrokken zijn, wat zij nodig hebben om hun vraag op te lossen." DOMBURG - Podium-Z begint het nieuwe seizoen met veel muziek door jongeren uit Walcheren. In het Schut tershof in Domburg komt zaterdagavond 8 november een groot deel daarvan uit de workshops die de werk groep van de Jeugdraad Vee- re aan het evenement (voor heen Hooi! Koorts) heeft gekoppeld. Door die koppeling is het project voor jonge nieuwe Zeeuwse pop- en rockacts meer dan ooit een kweekvij ver. Tussen de muziek geeft het onlangs in Belfast tot wereldkampioen gekroonde street-dance duo Most Chili nog een demonstratie van hun kunnen. Podium-Z begint zaterdag MIDDELBURG - Het Zeeuwse Jazztrio Perspicacity speelt komende zondagmiddagen tijdens de Sunday Jazz Af- ternoon Sessions bij restau rant ZenC aan de Markt in Middelburg. Zondag wordt de line-up versterkt door gastsolist en zanger Fran- klin Brown. Perspicacity, een door de wol geverfd Jazz piano trio bestaat uit Sjaak Lammers op piano, Christian Ibarra op bassen en Matthijs van der Feen op drums en per cussie. Franklin Brown, veelzijdig singer/songwriter en per former, maakt onderdeel uit van The Classic Crooners en werd bekend door deelname aan het Eurosongfestival in 1996 waar hij op de zevende plaats eindigde met het lied je 'De Eerste Keer'. Samen met pianist Fred van Straten schreef hij de filmtrack voor 'De Heineken Ontvoering' en vertolkte de rol van 'De Jazzzanger' waar hij samen met Rutger Hauer op het podium verscheen in deze film. In Perspicacity bespeelt Sjaak Lammers de piano. Christian Ibarra kwam over waaien uit Buenos Aires en speelt contrabas. Matthijs van der Feen - uit Middel burg - speelt, kort door de bocht, zijn hele leven al jazz onder meer met zijn broers in de 'Feenbrothers'. COLOFON WGG6NGR Media 8 november om 19.30 uur, de entree is gratis. In Het Schuttershof in Dombug staan twee podia voor de zeven geprogrammeerde acts. Daarop onder andere de Walcherse poprockband Behind The Mirror die al eerder ervaring opdeed bij Podium-Z. Jury en publiek kiezen die avond al twee acts voor de finale in mei volgend jaar. Daarnaast is er een open podium met daarop ook het aankomende muziektalent uit de ook dit seizoen aan het project ge tinkte workshops. Voor belangstellenden is er tussen 19.30 en 20.15 uur een workshop Streetdance door Moves (deelname kost 2 euro). Inschrijving Ride for the Roses Open GOES - Op de Contacta in Goes werd op dinsdag 4 no vember de inschrijving voor de zesde editie van Delta Ride for the Roses geopend door Ben de Reu, Zeeuws gedeputeerde voor sport. Hij is al jaren ambassadeur van de Ride for the Roses, het grootste fietsevenement ten bate van KWF Kankerbe strijding, dat georganiseerd wordt op zaterdag .13 juni 2015 met start en finish bij de Zeelandhallen in Goes. In 2014 was Goes gastgemeente voor de landelijke editie van de Ride for the Roses. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 november 2014 5 door Mark Lobbezoo O www.stec.nu 1 r 'W De band Svava, waarvan zangeres Bente Hout afkomstig is uit Zuid-Beveland. Foto: Melanie Marsman O Voor de complete line-up kun je terecht op www. popronde, nl/steden/ middelburg Wethouder Saskia Szarafinski van Middelburg ondertekent het inkoopcontract. Foto: Leon Janssens Advertentieverkoop en media-advies Linda Heikoop E adverterenzeefend@ wegenermedia.nl T 06-20 5414 55 Familieberichten E femilieberichten@wegenemiedia.nl T (088)013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamilieberiehtenonline.nl Rubrieks ach/arte nties E telesales.mbrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E. 4382 NV Vlissingen Website wwwde-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie.faam@ wegenermedia nl T (088) 013 09 20 Redactie Michiel Bouwman (foto). Harmke Kik, Frank Husslage, Marina Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrarrt.nVVerspreid klachten T (0900) 424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV O www. deltaridefortheroses.nl

de Faam | 2014 | | pagina 5