Horoscoop Êt te r r Ram Heb vertrouwen in de goede afloop van wat u te wachten staat. Zelfs als dit een schokkende ervaring is die tot grote veranderingen zal leiden. Maak er niet bij voorbaat een drama van! Stier U hebt gemerkt dat de tijd alle wonden heelt. Laat dit gebeuren en ge niet van de ruimte die ontstaat. Verval echter niet in louter genotzucht. Dat kunt u niet voor uzelf verantwoorden. Sk Tweelingen U moet nu echt de strijd aan binden met financiële tegenslag. Dat valt niet mee maar probeer al uw crea tiviteit aan te boren om tot oplossingen te komen. Dat geeft u nieuwe energie. Kreeft Er liggen kansen voor het be ginnen van een winstgevende onderne ming, veroorzaakt door positief financi eel nieuws. Houd het hoofd echter koel en blijf niet in de wolken hangen. Leeuw Geef uw vrouwelijke kant de ruimte. Dit zal emotionele verbintenis sen goed doen en u de kans verschaffen iets op te helderen. Probeer daarbij ego isme de kop in te drukken. Maagd U streeft naar spirituele groei door nieuwe ervaringen op te doen. Een belangrijke boodschap kan u hierin een stap verder brengen maar de rest zult u toch op eigen kracht moeten doen. [g Weegschaal U hebt soms erg snel uw me ning klaar. Probeer die niet altijd te ventileren. U kunt er anderen mee blokkeren terwijl andere uitgangspun ten ook interessant kunnen zijn. Schorpioen U hebt uw talenten niet voor niets in de strijd geworpen. Het resul taat is er naar. De waarheid zal zegevie ren omdat u recht door zee bent. Dat kan anderen inspireren ook opener te zijn. lp Boogschutter Er is moed en wijsheid voor nodig om grote beslissingen te nemen. U zult zich echt bij het onvermijdelijke neer moeten leggen om verder te ko men. Reken af met het verleden! Steenbok Kijk de realiteit in de ogen en ban angsten uit. Dan zult u veel meer ruimte ervaren om uzelf te zijn. Ga er voor en u gaat meemaken dat het u ook veel beter lukt anderen bij te staan. Waterman Er komt orde en evenwicht in uw bestaan. Geniet ervan en laat fouten uit het verleden rusten. Herken het ver schil tussen liefde en verkapt eigenbe lang en kies voor wat eerlijk is. Vissen De sterren voorspellen finan cieel voordeel, passie en romantiek! Verwezenlijk daarom een creatief plan en verkijk u niet op (het juk van) roem. Kies liever voor puur en blijvend geluk. Jim Crace, Oogst De Geus 21,95 (e-book 17,99) Angst voor verandering Jim Crace neemt de lezer mee naar een niet duidelijk omschreven tijd en plaats. We gaan echter duidelijk een paar eeuwen terug in de tijd in een kleine boerengemeen schap. Op de laatste dag van de oogst komen drie vreem den in het dorp aan, terwijl dezelfde avond de stal en de duiventil van meester Kent in vlammen opgaan. Hoewel Walter Thorsk, een oudere weduwnaar, in het dorp woont, is hij in staat de ge beurtenissen als een buiten staander te bekijken. Want na tien jaar in het dorp is hij nog steeds buitenstaander. Terwijl iedereen de vreem delingen verdenkt, heeft Thorsk zelf kennis die een heel ander licht op de zaak kan doen werpen. Thorsk houdt zijn kennis echter voor zich en ziet het leven in het dorp plotseling in snel treinvaart veranderen. Een prachtig geschreven verhaal over verandering en angst voor het onbekende. Sfeervolle puzzeltocht Nadat hij eerder de politie het nakijken gaf, heeft privé- detective Cormoran Strike niet te klagen over klandi zie. Hij laat echter een goede klant schieten als zijn hulp wordt ingeroepen bij een zaak waarbij hij nog maar moet afwachten wat het oplevert. De wat verwarde echtgenote van de schrijver Owen Quine vraagt hem op zoek te gaan naar haar man als deze al enige tijd wordt vermist. Al snel blijkt dat zijn verdwijning gelijk op is gegaan met de verspreiding van een gerucht over de nieuwe roman van Quine. Daarin zouden prominenten uit het schrijvers- en uitge verswereldje met de grond gelijkgemaakt worden. Als Cormoran de schrijver op gruwelijke wijze vermoord vindt, zijn er dan ook heel wat potentiële verdachten. Werk aan de winkel voor de detective en zijn bijdehante medewerkster Robin. Robert Galbraith, Zijderups Boekerij 19,95 (e-book 12,99) Kees van Beijnum, De offers De Bezige Bij €24,90 (geb), 19,90 (p,b), (e-book 14,99) Groot en klein goed en kwaad Goed en kwaad komen in De offers op wel heel verschil lende manieren aan bod. Als rechter is Rem Brink in 1946 yerbonden aan het Tokio Tribunaal. Daar buigt hij zich over de (wan-)daden van Japanse oorlogsmisda digers. Ondertussen heeft hij echter ook de Japanse sopraan Michiko leren ken nen. De twee worden ver liefd en stellen daarmee heel wat in de waagschaal. Voor Rem is dat het huwelijk met zijn Nederlandse vrouw, voor Michiko zo'n beetje haar hele bestaan. Als de relatie publiek wordt, voelt Michiko zich gedwongen naar haar geboortedorp in de bergen te vluchten. Een dorp waar kort daarvoor gruwelijke oorlogsmisdaden plaats hebben gevonden. Ondertussen blijft Rem zich buigen over goed en kwaad en komen ook nog eens de problemen van Michiko's neef Hideki voorbij. Welke keuze moet hij maken? O www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 november 2014 35 Puzzel mee! kathe draal ijverig soort hond natie laar- boek tussen- zetsel trek loofboom herten- leer discreet T 5 T 2 haar groei grote menigte Lon- dense mist agressie lucht bel 9 Chinese munt dansgele genheid 8 rook gerei wieler- term water kering aard geest pinnig 3 vis- kaar dandy Euro peaan T hout soort spreek ge stoelte T 7 omslag doek on gebleekt deel van de dag fruit peul vrucht 1 4 be tovering mager vruch tennat nakie voor zetsel uit roep »re. T T spil dieren geluid gereed Cu baanse dans T 6 schit teren 10 stuk stof Sanders Puzzelboeken 8 9 10 Geef je mening over dit boek op Dizzie.ni KEES VAK BEIJNÜM week een nieuwe winactie Volg Dizzie.ni ook op Facebook: dizzieboe- ken 1 op Dizzie.ni Sudoku 3 9

de Faam | 2014 | | pagina 47