RONDJE WALCHE Slag om de Schelde in Polderhuis Karei zoekt nieuw thuis Fluence gietvloeren. Schouwersweg 7 Heinkenszand. 0113 621970. biSineanit.nl WESTKAPELLE - Op 1 no vember was het zeventig jaar geleden dat in het kader van de Slag om de Schelde, de landing bij Westkapelle en Vlissin- gen plaats vonden. In de navolgende felle gevech ten hier en op de rest van Walcheren, konden de Duitse kanonnen het zwijgen worden opgelegd en kregen bevoorradings schepen eindelijk vrije doorgang naar de haven van Antwerpen. De Slag om de Schelde was zwaar en eiste een hoge tol, zo wel aan militaire alsook aan burgerzijde. Het Polderhuis geeft aan dacht aan deze gebeurte nissen door een expositie genaamd 'van Westka pelle tot Antwerpen'. De plaatsen Westkapelle, Zoutelande, Vlissingen, Sloedam, Baarland/Hoe- dekenskerke, Sluis/ Oostburg, Hoofdplaat, Strobrugge, Biggekerke, Serooskerke, Axel, Breskens, Valkenisse, Terneuzen en Antwerpen zijn in beeld en tekst op genomen in de expositie. Het exceptioneel grote aantal burgerslachtof fers in Breskens krijgt aandacht, maar ook de standrechtelijke executies bij Valkenisse en de zware gevechten tussen Duitsers en Polen bij Axel. De expositie is tot 19 december gratis te bezich tigen in de ontmoetings ruimte van het Dijk- en Oorlogsmuseum bezich tigen. Open huis palliatieve unit WVO Zorg VLISSINGEN - De palliatieve unit van WVO Zorg houdt zaterdag 8 november open huis. Daarnaast is er om 14.30 uur een lezing door Bert Buizert van Stichting Stem over rouwverwerking. Naast medewerkers en vrij willigers van de unit zijn ook Stichting Pallazzoli (Zeeuws steunpunt voor mensen met kanker), Pal liatieve Zorg Zeeland en Stichting Ambulance Wens aanwezig. Het open huis duurt van 13.30-16.30 uur en wordt ge houden in Ter Reede, Vrede hoflaan 370 in Vlissingen. euro. Voorstelling Piet Brakman OOST-SOUBURG - Zanger en tekstschrijver Piet Brakman treedt zaterdag 8 november om 20.00 uur op in de His torische Kerk Souburg met zijn jubileumprogramma 'Er is zoveel nog niet ver teld'. Een terugblik waarin naast de bekende liedjes ook plaats is ingeruimd van nog niet eerder gebracht re pertoire. Toegangsprijs in de voorverkoop 12,50 euro, vrienden 11 euro en aan de zaal 15 euro. De kaarten zijn te koop bij Primera Souburg, De Vrijbuiter in Souburg en de Primera in de Lange Zel- ke te Vlissingen. ■K Kennismaken met boeddhisme MIDDELBURG - Dharmacen- trum Padma Oselling heeft zaterdag 8 november een kennismakingsdag over het boeddhisme. Lama Thubten Wangmo neemt bezoekers, vanuit de Tibetaanse over levering, op een ontdek kingstocht 'meenemen door het rijk van Boeddha's leer. Het programma is vrij toe gankelijk en loopt van 11.00 tot 15.00 uur in het gebouw van Stichting Padma, Ver- werijstraat 51a te Middel burg. Stiltewandeling langs zee ZOUTELANDE - In stilte lopen langs de zee kan op maan dag 10 november met de stiltewandeling. Daarin is er aandacht voor ademhaling en rusten in 'zijn'. Verza melplaats is hotel De Distel, Westkapelseweg 1 in Zou telande. Eindtijd uiterlijk 12.30 uur. Lezing over aanbidding VROUWENPOLDER - Aanbid den joden, christenen en moslims dezelfde God? Op maandag 10 november zal er in de Pelgrimskerk te Vrouwenpolder een lezing gehouden worden over het thema 'aanbidden joden, christenen en moslims de zelfde God?' Predikant/the- oloog Rene Luijk zal in deze lezing dieper ingaan op deze vraag en vertellen over de verschillen tussen de islam, het jodendom en het chris tendom. De lezing begint om 20.00 uur in De Ontmoeting ach ter de Pelgrimskerk (ort den Haakweg 2). High tea voor mantelzorgers MIDDELBURG - Zorgcentrum Rustenburg houdt maandag 10 november een high tea voor alle bewoners en deel nemers aan de dagbeste ding, samen met hun fami lie, vrienden en kennissen. Deze middag kan er genoten worden van verschillende theesoorten, cake, koekjes en andere lekkernijen in de grote zaal de Bijenkorf. De high tea begint om 14.30 uur en zal tot 16.30 uur duren. Kleindierenshow bij Scheldestad VLISSINGEN - Manage De Scheldestad is vrijdag 7, za terdag 8 en zondag 9 novem ber toneel van de jaarlijkse Deltashow, een tentoonstel ling van hoenders, kwartels, eenden, lachduiven, rassier- duiven, konijnen en cavia's. Er zijn er verschillende stands aanwezig. Zoals (die- ren-)schilderijen, vogel- en egelopvang De Mikke, De Vogelliefhebbers, Zeeuwse sieraden van atelier Van de verademing en een demon stratie van goudsmeden. Voor de kinderen is er een knuffel- en speelhoek. Op zaterdag en zondag is er ponyrijden en op zater dag (11.00-17.00) en zondag (11.00-15.00) kunnen de kin deren hun eigen konijn, ca via, kip of duif laten keuren op de knuffeldierenkeuring. Entree kost 3 euro per per soon, kinderen van 5-12 jaar 1,50 euro. De show is op vrijdag geopend van 13.30- 22.00 uur, op zaterdag van 10.00-20.00 uur en zondag van 10.00-17.00 uur. Manege De Scheldestad is gelegen aan Gerbrandystraat 180 in Vlissingen. Bijzondere kerkdienst de Dorpskerk van Nieuw- en Sint Joosland wordt zondag 9 november een bijzondere kerkdienst gehouden, die wordt georganiseerd voor en met mensen met en zonder beperking. De dienst begint om 14.30 uur. Voorganger is Ds. Elly Bouman. Medewer king wordt verleend door muziekgroep de G-sleutel uit Oostkapelle onder lei ding van Dora Willemse. Lezing bij Groei en Bloei SEROOSKERKE - Groei&Bloei afdeling Walcheren houdt dinsdag 11 november een lezing door Maranka Spoor, met als onderwerp 'Perma- cultuur'. De lezing vindt plaats in De Zandput, Se rooskerke. Aanvang: 19.30 uur. Leden Groei Bloei gratis toegang, niet-leden betalen 5 euro. Bachconcert in Doopsgezinde kerk MIDDELBURG - In de Doops gezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg vindt vrijdag 7 november concert plaats. Onder de titel 'Hun naam was Bach' worden werken uitgevoerd van Joh. Seb Bach en zijn drie zonen. Uitvoerenden zijn Maaike van der Heijdt (fluit), Jeanine Melis (viool), Arno van Wijk (klavecimbel en orgel) en Jonathan Kraal, (cello). Het concert in begint om 20 uur. De toegangsprijs is 5 O Polderhuis, Zuidstraat 154-156. www. polderhuiswestkapelle.nl Fluence biedt u een breed assortiment aan gietvloeren van de hoogste kwaliteit. Modern, modieus en stijlvol. Laat u verrassen in onze showroom bij BinnenUit in Heinkenszand. Een gietvloer van Fluence: "Zichtbaar anders". O www.de-faam.nl VLISSINGEN - Karei is een kater van driejaar en op zoek naar een baas waar hij zichzelf mag zijn. Karei kan een schat zijn maar ook chagrijnig en durft dat duidelijk te maken met een tik of beet. Daarom is een huis waar hij in en uit mag lopen het meest geschikt. Neem voor meer informatie contact op met Dierenasiel Walcheren, tel. 0118-613579. Foto: PR O Aanmelden voor de lezing kan bij Elly Wisse. E-mail: freekwisse@zeelandnet.nl of telefonisch: 0118-532819. Muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere verzorgt zaterdagavond 8 november haar jaarlijkse uitvoering in clubgebouw 'Het Akkoord' aan de Oudestraat 9 in Veere. Het publiek kan deze avond genieten van optredens van onder meer de slagwerkgroep, het fanfareorkest en leerling-muzikanten. De zaal is vanaf 19.00 uur open. Entree 3 euro. Kaarten vooraf reserveren via info@veeresgenoegen.nl of telefonisch via 0113-344011. Foto: PR O www.delta-show.nl NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In De Faam woensdag 5 november 2014 31

de Faam | 2014 | | pagina 43