nog beperkt Bekende gezichten op de Open Dag van Omroep Zeeland In 2017 heeft Middelburg zijn eigen paintballbaan BEDRIJFSHUIS VESTING? Workshops Striptekenen in Bibliotheek Villa Valentijn Middelburg Binnen acht dagen beslissing over asielaanvraag www.dok41.nl svest, Middelburg lijkt te volgen m m In Lte )r- ie- er or in 3n ds de Le. h- og 3S," ïr- an LC ar de en ar en ie. en ke en :ht ;n, kunnen scholen in de Goese Polder nauwelijks het aan bod aan. In de Zeeuwse gemeenten zorgt Vluchtelingenwerk Zeeland voor maatschappe lijke begeleiding van asiel zoekers met een verblijfs vergunning. Miljus: "We helpen ze met inburgeren, onder meer door contac ten te onderhouden tussen vluchteling en gemeente, woningcorporaties en an dere instellingen. Hulp bij het zoeken naar medische ondersteuning en scholing. Het opbouwen van sociale contacten en ze wegwijs te maken in hun nieuwe woon plaats." In Middelburg wordt nog gesteggeld over opvang van asielzoekers in het voor malig bejaardencomplex Swerf-Rust. Daar heeft men te maken met een petitie van omwonenden die flink van zich hebben laten horen om opvang van vreemdelingen daar tegen te gaan. In juli deed het COA een beroep op Middelburg. Het college is daarmee akkoord gegaan en wil zo spoedig mogelijk tot huisvesting overgaan on danks de petitie, getekend door zo'n 580 omwonenden. Die vrezen aantasting van de leefbaarheid en hebben Bij aankomst in ons land moeten asielzoekers zich binnen twee dagen melden in Centrale Opvanglocatie (COL) TerApel of het aanmeldcentrum (AC) Schiphol. Persoonsgegevens worden genoteerd, vingerafdrukken afgenomen en er wordt gekeken of men in het opspo ringsregister staat. De Immigratie- en Naturalisatie dienst (IND) buigt zich na onderzoek over een beslis sing. Binnen acht dagen wordt die genomen. Wanneer het niet mogelijk is binnen dit tijdsbestek een beslissing te nemen, wordt een Verlengde Asielprocedure gestart. De asielzoeker wordt dan in een asielzoekerscentrum- geplaatst. Bij positieve beslissing wordt een verblijfs vergunning voor bepaalde tijd verleend. De asielzoe ker gaat vervolgens naar het AZC in afwachting van permanente huisvesting. Bij een negatieve beslissing kan beroep en zelfs hoger beroep bij de Raad van State worden aangevraagd. Bij afwijzing verblijfsvergunning moet de persoon binnen 28 dagen het land verlaten. OOST-SOUBURG - Op 1 janu ari 1990 bestaat Omroep Zeeland 'precies 25 jaar. Om middernacht begon de eerste radio-uitzending met presentator Bob Lagaaij vanuit de Kanaalstraat in Oost-Souburg. 25 Jaar later is de omroep nog steeds gehuisvest in het oude ge meentehuis van Oost- en West-Souburg waar het een kwart eeuw geleden alle maal begon. Maar toch zijn er plannen om te verhuizen. Daarbij heeft de Omroep het pand aan de Edisonweg in Vlis- singen op het oog, waar de PZC en De Faam gevestigd zijn. Veel is er nog niet over te zeggen, want één en ander is afhankelijk van factoren zoals het verkopen van het huidige pand en de plannen van De Persgroep, de Bel gische uitgever die bezig is om de huidige uitgever van de PZC en De Faam (Wege- ner Media) over te nemen. Op de open dag is plaats voor zo'n 750 personen, dus aanmelden via de website is noodzakelijk. Een rond leiding duurt ongeveer drie kwartier, maar deelnemers krijgen in principe dan wel alle bekende gezichten te zien. Alle activiteiten vin den plaats op eigen terrein, waar er vier jaar geleden een groot podium in de Kanaal straat stond waar artiesten optraden. Bezoekers kunnen live ra dio kijken, een bezoek bren gen aan de tv-studio en ook is er een quiz, die gepresen teerd wordt door Omroep Zeeland-medewerkers. Ook voor kinderen zijn er di verse activiteiten. Er zijn springkussens, kleurplaten en een draaimolen. Eigen lijk is de open dag het begin van de festiviteiten rondom het 25-jarig bestaan. Want vanaf volgend jaar zal er elke maand aandacht zijn voor dit jubileum. Het is de bedoeling van Om roep Zeeland om vaker een open dag te houden. De laat ste was alweer vier jaar ge leden en daarvoor zat er een nog veel langere tijd tussen: in 1997 bij de opening van de tv-studio. vooral bewaar tegen het aan tal (330) asielzoekers en de locatie. De gemeente heeft echter laten weten dat huis vesting een grotere prioriteit heeft dan de bezwaren van de omwonenden. MIDDELBURG - Paintballen aan de Middelburgse zuid kant, de droom van Alexan- der de Smit. Zelf 23 jaar oud, begrijpt hij zijn leeftijdsgenoten. "Le- gendary experience, dat is wat jongeren willen", aldus de aankomende onderne mer. Hij mikt op aanbod voor Zeeuwen, toeristen en bedrijfsuitjes. Liefst aan de Trekdijk, net buiten de stad Middelburg, in verband met bereikbaarheid en aanrij- route. Zes maanden terug legde De Smit zijn ondernemingsplan voor aan Cor Helmendach, ambtenaar economische ontwikkeling Middelburg. "Cor was wild enthousiast en liet me zien voor welke Middelburgse locaties ooit een bouwplan was bedacht en waarvan de uitvoering, door jarenlang uitstel, te be twijfelen valt. De benodigde twee hectares grond zijn te vinden." Nn alleen nog de financiën. Bij de bank was men posi tief. Zij het dat deze eist dat hij voor een derde van het benodigde bedrijfskapitaal van een miljoen euro finan ciële medestanders moet vinden. De Smit koos voor crowd- funding. Via Geld voor El kaar kunnen investeerders, als alles gesmeerd loopt, een redelijke rente voor hun investering terug ontvan gen. Zelf had De Smit al een keer of zes een paintballbe- leving. Dat was in België. Uit die ervaring putte hij de ideeën voor een totaal nieuw concept. "Het moet spectaculairder, ik wil een unieke beleving aanbieden". In februari 2017 hoopt hij zijn Middelburgse Legen- dary Paintball Experience te openen. MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek en Kunsteduca tie Walcheren houden zater dag 8 november workshops 'striptekenen', onder leiding van docente Lucy de Graaf. Lucy de Graaf leert kinde ren van acht tot twaalf jaar tips en trucs bij het teke nen van strips en helpt hen bij het bedenken van een verhaal. De workshops vinden plaats tussen 10.30 uur en 13.30 uur in het Guushuus op de jeugdafde ling, de toegang is gratis. Na afloop kunnen de kin deren zich aanmelden voor de cursus striptekenen en schilderen die Kunsteduca tie Walcheren op woensdag middagen organiseert. ZEKERHEID! Kies voor de orgineie www.tiemozon.nl 06 - 53 29 82 71 0118-603170 06-53755117 Zeeland 2 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 november 2014 3 :entrum Omroep Zeeland opent zaterdag 8 november de deuren voor het publiek. Die dag is er tussen 10.00 en 17.00 uur van alles te doen op de Open Dag van de regionale omroep. door Mark Lobbezoo Bekend w www.omroepzeeland.nl in Goes is geopend. Het is het enige AZC in de provincie. Vierhonderd personen - uitsluitend gezinnen Archieffoto: Leon Janssens door Dimp Nelemans Een miljoen 8-12 jaar O www. kunsteducatiewalcheren. nl UW HUIS SNEL VERKOPEN? Bmneo.zonwering-Horren Wij bieden u produkten Ook voor alle reparaties van binnen-bu'rtenzonwerings produkten en rolluiken BEL DIRECT Arnemutden kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al meer dan 10 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. Er wordt dit jaar een kiss en ride (parkeer)moge- lijkheid gecreëerd door de gemeente Middelburg. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze MZm website: www.villavalentijnmiddelburg.nl (zie ook QR code) en e-mailadres: info@villavalentijn.nl. We kennen een zeer scherpe prijs/kwaliteits verhouding. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen.

de Faam | 2014 | | pagina 3