Ford Mondeo: verfijnd AUTONIEUW Belastingsysteem 2016 innerlijk Touareg aan Eerste versies Hyundai i20 rollen van de band Navi in Suzuki S-Cross mm ■M Audi sponsort alpineskiën Ook in het komende win terseizoen is Audi weer de toonaangevende partner in de wintersport. Zo spon sort de autoproducent de Audi FIS Ski World Cup, de wereldbeker Alpineskiën 2014/2015. De aanwezig heid van Audi is geen toe val: vrijwel nergens komen de kwaliteiten van de Audi quattro-vierwielaandrijving beter tot hun recht dan on der winterse omstandighe den. Het belastingsysteem voor auto's voor 2016 gaat op de schop. Het voorstel van staatssecretaris Wiebes (Fi nanciën) omvat onder meer het schrappen van de vrij stelling voor de motorrijtui genbelasting voor volledig elektrische (mrb) auto's. Daarvoor gaan eigenaren in 2016 de helft betalen. Ver der gaan relatief schone au to's meer bijtelling betalen. Wiebes schrapt ook de laag ste bijtellingscategorie van 4 procent. Die wordt 7 procent en geldt voor voertuigen die 0 gram C02 uitstoten, of tewel volledig elektrische auto's. Voertuigen die 1 tot 50 gram uitstoten gaan 14 procent bijtelling betalen. Daaronder vallen auto's zo als de Mitsubishi Outlander en de Toyota Plug-in Hybrid. Voor auto's van 51 tot 79 gram C02 geldt straks een bijtelling van 20 procent. De rest zal 25 procent moeten betalen. De autobranche is niet blij met het voorstel van Wiebes en wil daarvoor een alternatief. Rijden in oude Jaguars De gefacelifte Volkswagen Touareg staat pas kort bij de dealer maar is nu al in het bezit van een record. De auto reed recent de zeventien duizend kilometer van de Noord kaap (Noorwegen) tot Cape Agulhas (zuidelijkste punt van Afrika) in 21 da gen, 16 uur en 36 minuten. Dat is inclusief een onbe doelde facelift in relatie met een ongeval. Er werd een ge middelde van ruim 780 km per dag gerealiseerd. Als de reparatietijd hiervan wordt afgetrokken komt de tijd voor trip op 8 dagen, 10 uur en 26 minuten, ruim twee duizend kilometer per dag. De vernieuwde Touareg heeft een scherp getekende voor- en achterzijde. Daar mee heeft de auto de typi sche Volkswagen-signatuur. Bi-xenon koplampen zijn nu standaard. Ook het interi eur is verfraaid. Hier vallen ook de uitgebreide online- mogelijkheden op, zoals het zoeken naar POI's (Points Of Interest) via Google en navi gatie met weergave via Goo gle Earth/Street View. Area View geeft de Touareg 'ogen rondom'. In Nederland wordt de Touareg net als voorheen geleverd als Hybrid en met een 3.0 V6 TDI dieselmotor. Laatstgenoemde heeft nu een vermogen van 262 pk (voorganger: 245 pk). Door een betere stroomlijn, ban den met lage rolweerstand, minder interne wrijving van de achttraps automaat en de vrijloopfunctie heeft de 3.0 TDI een vastgesteld verbruik van 6,6 liter op 100 kilometer (C02:174 g/km, voorganger: 189 g/km). De Touareg V6 TDI is er vanaf 75.750 euro. De luxere V6 TDI Highline is er vanaf 82.390 euro en de sportieve V6 TDI R-Line vanaf 86.890 euro. De Touareg Hybrid is er uitsluitend in luxe High- line-uitvoering. Die staat te boek voor 98.550 euro. Twee jaargeleden liet Ford op de Mondial de 1'Automobile al de nieuwe generatie Mon deo zien. Maar de voorgeno men sluiting van de fabriek in Genk en de verplaat sing van de productie naar Spanje zorgden voor zoveel vertraging dat het model pas deze maand in de show room verschijnt. Ford heeft de tussentijd overigens wel nuttig besteed om het pro duct nog verder op niveau te brengen. Net als voorheen behoudt de klant de keuze uit een vierdeurs sedan, vijfdeurs HET FORSE FORMAAT HEEFT ZO Z'N INVLOED OP DE BINNENRUIMTE hatchback en de in Neder land zo populaire wagon. De lengte van 4,87 meter maakt de Mondeo tot een serieuze verschijning. Alle carrosserievarianten tonen langgerekt. Het front ken merkt zich door de inmid dels binnen het programma doorgevoerde familiegrille en lage/brede koplampen. Adaptieve koplampen staan op de optielijst. Deze passen de hoek van de lichtstraal en de lichtintensiteit auto matisch aan de omstandig heden aan, zodat niemand wordt verblind. Het forse formaat heeft zo z'n invloed op de binnenruim te. Voorin krijgen passagier en bestuurder alle ruimte op fors bemeten en in alle richtingen verstelbare stoe len. Wie zichzelf nog meer wil verwennen gaat voor de multicontour stoelen met ingebouwde massagemo gelijkheid. De beenruimte achterin blijkt enorm, waar door de auto prima geschikt is als gezinsauto, maar bij voorbeeld ook om te worden gereden met chauffeur. Het bagagevolume varieert iets met de carrosserievariant en start met 428 liter voor de sedan met volwaardig reser vewiel. Ford schotelt een brede mo torische keuze voor, waarbij de aandacht mooi verdeeld is over benzine en diesel. Met de 1 liter driecilinder basismotor van 125 pk heb ben we nog niet kunnen rijden. Dat deden we wel met de 1.5 liter viercilinder Ecoboost die maar liefst 160 pk levert en een koppel van 240 Nm al vanaf 1.500 tr/ min. Deze krachtbron komt onverwacht soepel over en functioneert mooi stil. In 9,2 seconden sprint deze versie naar de 100 km/u, ongeacht of voor een handbak of au tomaat wordt gekozen. De tweede benzineversie waar mee we reden was de hybri de, die op de Amerikaanse leest geschoeid blijkt te zijn. Het onderstel voelt veel minder strak aan, terwijl de CVT automaat ook niet kan bekoren. Maar, deze auto heeft wel 20 procent bijtel ling net zoals een groot deel van het dieselaanbod. Daar bij kan worden gekozen uit 1.6 en 2.0 liter inhoud. Grap pig om te ervaren dat de 150 pk 2 liter TDCi in de 1.5 liter net z'n meerdere moet er kennen. Dat Ford nog steeds heer en meester is bij het samenstel len van de wielophanging, dat wordt ook met deze Mon deo bewezen. De auto komt zeer comfortabel over maar laat beslist geen steken val len op zaken als besturing en demping. Ook de stevige re rijder krijgt een glimlach rond de mond. De nieuwe Mondeo start bij 31.195 euro voor de 1.6 TDCi en 34.245 euro voor de 1.5 Ecoboost. Jaguar Heritage Driving Ex- perience biedt de mogelijk heid om te rijden in auto's zoals de Jaguar D-iype en E-Type. De 'Experience' wordt gehouden op Fen End, een testcircuit in Warwick- shire. De eerste i20-uitvoerin- gen van Hyundai zijn in de Turkse fabriek in Izmit van de band gerold. De verwach tingen bij de dealers zijn, na de positieve reacties op de ilO, hoog gespannen. De nieuwe i20 moet Hyundai de vleugels geven die de fa brikant nodig heeft om een sleutelrol te gaan spelen in de compacte klasse (het B- segment). De nieuwe Hyun dai i20 is langer, breder en lager dan zijn voorganger. De specificaties zijn rijk. Vierseizoenen- band populair display, MirrorLink en USB en heeft een waarde van 825 euro. Tevens rust Suzuki de S-Cross Exclusive tijdelijk standaard uit met een pa noramisch schuif-/kantel- dak (900 euro). De enorme glazen oppervlakte geeft de inzittenden een nog royaler ruimtegevoel. Behalve kan telen kan het ook openge schoven worden. De populariteit van de vier- seizoenenband blijft stijgen en heeft een wegdekaandeel van 3,9 procent. Automo bilisten rijden in de zomer ook steeds vaker door op winterhanden, zo blijkt uit onderzoek onder 2.142 auto mobilisten door JES Marke ting Onderzoek. De meeste auto's in Nederland rijden nog steeds op Michelin. Suzuki voorziet de S-Cross tijdelijk standaard van een navigatiesysteem en schuif- /kanteldak. Het totale voor deel kan daarmee oplopen tot 1.725 euro. Kopers van een S-Cross Comfort, Urban of Exclusive treffen een Pi- oneer-navigatiesysteem aan in hun aankoop. Deze navi beschikt onder meer over een 6.1 inch multi-touch w www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 november 2014 23 i-i-i. De vernieuwde Volkswagen Touareg biedt uitgebreide online- mogelijkheden. Ford heeft de tijd kunnen nemen om de nieuwe Mondeo te verfijnen. Foto: Tony Vos/Automedia De derde generatie van de B-segmentauto toont de progressie die Hyundai afgelopen jaren heeft geboekt. De samenwerking tussen Kia en de Italiaans-Nederlandse kunstenaar Selwyn Senatori mondt uit in de Picanto SenatoribyKia. Niet alleen tekende Senatori voor het kleurrijke en artistieke voorkomen van deze limited edition, ook ontvangen kopers van de Picanto SenatoribyKia een genummerde en gesigneerde lithografie van de kunstenaar. De Picanto SenatoribyKia is leverbaar via de online eCollectionbyKia showroom. Prijs 11.990 euro.

de Faam | 2014 | | pagina 35