Audi A3 g-tron voor 'beste kapsalon van Zeeland' AUTONIEUWS Funky Hair rijdt funky en schoon Fors meer elektrische auto's in Nederland Rio in de tropen Winterhanden: kouder dan 7 graden Drie primeurs bij Audi Poppe Morgen, donderdag 6 no vember, staan er in de show room bij Audi Poppe 3 ge weldige primeurs, namelijk de gefacelifte A6, de nieuwe spectaculaire TT en de A3 Sportback e-tron. De e-tron is de eerste plug in hybrid hybride van Audi. De slimme aandrijflijn met een TFSI benzinemotor, een elektromotor en een lithi- um-ion accu zorgt voor pit tige prestaties. Daarmee cor responderende COz-uitstoot Gem. 35 gr/km) zorgt ervoor dat hij valt in de 7% bijtel- lingscatagorie. Hij werkt met een 1.4 liter TFSI motor met 150 pk en een elektromotor van 102 pk. Het systeemver mogen (beide aandrijfbron- nen) bedraagt dan 204 pk met een koppel van 350 Nm! Niet alleen sprint hij in 7,6 seconden naar de honderd, maar hij heeft ook een top van 222 km/h. Het systeem- verbruik komt neer op 1,5 liter/100 km! Met trots presenteert Audi Poppe haar supersportwa gen en stijlicoon, de TT. De eerste generatie ging in 1998 in serie en veroorzaakte een echte schok. In 2006 kwam de tweede generatie en de derde generatie die donder dag de showroom aan de Pearyweg siert, is onmid dellijk als een TT herken baar, maar zit vol met aller- dei nieuwigheden. Hij werd iets korter en smal ler dan zijn voorganger, maar belooft met zijn inno vaties meer dan ooit. De vir tuele cockpit is bijvoorbeeld een sensatie. Alle informa tie, van de toerenteller tot en met de navigatie zijn in één scherm, namelijk vlak voor de bestuurder aangebracht. Het instrumentenpaneel van weleer heeft plaats gemaakt voor een virtuele mix..Mo toren tot 310 pk/380 Nm. De succesvolle A6 is op vele punten gefacelift. Uiterlijk herkenbaar aan het front en de nieuwe koplampen. On derhuids zijn de motoren, de versnellingsbakken/au- tomaten en het infotainment aangepakt. De showroom van Audi Poppe is tot 21.00 uur geopend. Ze haalde hem afgelopen zaterdagmiddag samen met haar man Benito op in de SAMENWERKING TUSSEN AUTO POPPE EN TRIMLINE grote showroom van Auto Poppe, waar verkoopleider Ronald de Klerk de scepter zwaait. De inspanningen van Trimline voor Sheila zijn niet helemaal toeval lig: Eigenaar Ben van der Schoor is Sheila's vader en haar broer Barry heeft sa men met Benito, die ook bij Trimline werkt, de A3 van Funky Hair gewrapped. Door de zogenaamde 'Car wrapping' heeft Trimline de glimmende zwarte Audi voorzien van een blauwe matglanzende folie. Als Sheila haar auto naar ver loop van tijd inruilt, gaat de folie eraf en staat er een splinternieuwe A3 Sport back klaar voor de volgende eigenaar. Ook de ruiten wer den speciaal met folie be handeld. Het aantal elektrische auto's steeg in het afgelopen jaar van achttien- naar meer dan veertigduizend. Sinds 2010 verviervoudigde het aantal banen in de sector naar zes tienhonderd. Dit blijkt uit het rapport 'Verzilvering verdienpoten- tieel Elektrisch Vervoer in Nederland'. De groei kwam mede tot stand dankzij de inspanningen van het For mule E-team, een samen werkingsverband tussen overheden, NGO's en het be drijfsleven. De stijging van het aantal elektrische auto's in Nederland zet flink door, ook zonder ruime belasting voordelen. Tijd om achterover te leunen is er echter niet. De over heid heeft als doelstelling voor 2020 dat er tweehon derdduizend elektrische en plugin hybride auto's rond rijden. Het Formule E-team richt zich de komende jaren op het ontwikkelen van de consumentenmarkt. Mijlpaal Toyota: negen miljoen Toyota heeft al negen mil joen auto's in Europa ge bouwd. De afgelopen de cennia is de productie van auto's en aandrijflijnen in toenemende mate van Japan naar Europa verhuisd. Van alle verkochte Toyota's in Nederland is zo'n 92 pro cent in de EU geproduceerd. Toyota streeft ernaar om au to's zoveel mogelijk te bou wen in de regio's waar ze worden verkocht. Daarom staan er naast fabrieken in Japan, ook enorme produc tiefaciliteiten in Amerika en Europa. In 1971 werd de eerste fa briek op Europese bodem, in Portugal, geopend. Nu, 43 jaar later, staan er in zeven Europese landen Toyota-fa- brieken, samen goed voor een investering van liefst acht miljard euro. Proef elektrische Defenders Staatsbosbeheer krijgt de be schikking over twéé elektri sche Land Rover Defender- prototypes. Tijdens de proef worden ze ingezet in vier natuurgebie den van Nederland, waar bezoekers met een boswach ter mee kunnen rijden op safari. De prototypes bevin den zich in de laatste onder zoeksfase. Renault is het best met social media Renault maakt van alle au tomerken geleverd in Ne derland het beste gebruik van social media. Dat is de uitkomst van de jaarlijkse Social Media Monitor. Dacia legde in het onder zoek beslag op een keurige derde plek. Al sinds 2010 is Renault Nederland zeer actief op social media. "Al vanaf het begin investeren we in onze langetermijnstra tegie op dit gebied. Daarom zijn we blij dat deze inzet duidelijk is terug te zien in de resultaten van het on derzoek", aldus Jos van den Bergh, Manager Marketing Communicatie van impor teur Renault Nederland. "We richten onze pijlen niet alleen op onze fans, maar activeren ook onze eigen medewerkers. Zo ontwikke len we heel Renault Neder land tot een 'social' organi satie." Autoverkoop: prognose 2015 De Branche-organisaties BOVAG en RAI Vereniging verwachten op basis van uitgebreid onderzoek dat er volgend jaar 400.000 perso nenauto's zullen worden ge registreerd, een lichte plus ten opzichte van 2014. Bij lichte bestelwagens zal de teller in 2015 uitkomen op 53.000 stuks. De automarkt lijkt zich de laatste tijd iets te herstellen maar de branche heeft nog wel steeds te maken met uit dagende marktomstandig heden. Dan profiteert de automo bilist ten volle van de spe cifieke eigenschappen. Er zijn twee belangrijke ver schillen tussen winter- en zomerbanden. Het eerste verschil vinden we in de zogenaamde compound, de samenstelling van het rub ber. De bij winterhanden ge bruikte compound blijft bij lagere temperatuur langer zacht, terwijl zomerbanden in zo'n geval veel te hard worden. Dat heeft tot ge volg dat een zomerband niet meer zijn eigenschappen kan waarborgen. Het resul taat is een langere remweg en minder grip. Het tweede verschil is te vinden in het profiel. Een winterhand heeft een veel betere wa terafvoer, waardoor onder winterse omstandigheden de prestaties op nat wegdek aanzienlijk beter zijn. Ook op een besneeuwde onder grond heeft de winterhand meer te vertellen. Het voor deel zit niet alleen in meer grip bij wegrijden, maar ook als wordt geremd scheelt het al snel enkele meters. En die meters vormen het verschil tussen wel of geen aanrijding. Vooral automo bilisten die veel kilometers rijden, hebben 's winters de auto veelvuldig op winter handen staan. Dat blijkt uit onderzoek van verzekeraar Achmea. "Dat kilometervre ters eerder op winterhanden gaan rijden, kan verklaard worden uit de behoefte om gedurende de winter mo biel te kunnen blijven", stelt Adriaan Heino, verkeers- psycholoog. Een vooroor deel is dat winterhanden duur zijn. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 november 2014 19 Audi A3 Sportback e-tron Audi TT/TTS Audi A6 Dankzij de bijzondere samenwerking tussen Auto Poppe en Trimline stond daar de, blauwe Audi A3 Sportback g- tronic klaar voor Sheila Wong Chung, eigenaresse van Funky Hair in Goes. Het is haar eerste nieuwe, zakelijke auto. Wrapping O www.autopoppe.nl Op de foto staat de gelukkige eigenaresse van Funky Hair, haar man Benito en verkoopleider Ronald de Klerk. Funky Hair bevindt zich aan de Kreukelmarkt in Goes en werd deze zomer verkozen tot de beste kapsalon van Zeeland en dat is natuurlijk bijzonder. De Audi g-tron heeft dankzij het feit dat hij op aardgas en/of op benzine rijdt (bi-fuel), slechts 14% bijtelling, bovendien kost een volle tank aardgas slechts 15 euro. De Duitse ADAC testte hem onlangs als de schoonste auto van dit moment! Foto: PR Auto Vermeulen stelt Omnium Goes een Kia Rio ter beschikking met speciale bestikkering. De Rio wordt ingezet als leenauto van Vermeulen en voor promotiedoeleinden van Omnium. Deze maand liggen de tropen en winterwonderland wel heel dicht bij elkaar, dankzij de schaatsbaan. Foto: PR De herfst- en winterperiode dienen zich aan: tijd voor de winterhanden. Het juiste moment om winterhanden te monteren, is als de gemiddelde temperatuur beneden de 7 graden Celcius komt.

de Faam | 2014 | | pagina 19