II II II ii r Herdenking bevrijding Zeeland r Middelburg bezint zich op toekomstige rol Verlenging parkeervergunningen en ontheffing blauwe zone f Asfalteringswerkzaamheden op vier fietspaden Zand in de bouwput B GEMEENTE MIDDELBURG Deze week worden alle jaarvergunninghouders aangeschreven van bewo ners-, bedrijven-, service-, woonwerk- en marktkoopliedenvergunningen in verband met de jaarlijkse verlenging van de parkeervergunningen. Ook de houders van de ontheffing blauwe zone en RW-ontheffingen krijgen zo'n brief. Als u voor het jaar 2015 opnieuw een vergunning of ontheffing wilt heb ben, dan moet u het voor u vermelde bedrag uit de brief betalen voor 14 november. De nieuwe vergunning voor 2015 valt uiterlijk 18 decem ber in de brievenbus. Wenst u geen vergunning meer of wilt u wijzigingen doorgeven? Vul dan het wijzigingsformulier in en stuur dit terug naar de gemeente Middelburg voor 14 november. Bij wijzigingen krijgt u eind november opnieuw een brief waarin de wijzigingen zijn verwerkt. U kunt dan het bedrag overma ken waarna de gemeente de vergunning opstuurt. Tot en met vrijdag 31 oktober vinden er asfalteringswerkzaamheden plaats op vier fietspaden in de gemeente Middelburg. De fietspaden worden op deze locaties afgesloten voor het verkeer. Fietspad Doeleweg (tussen de aansluitingen met de Akkerlaan en de spoorwegovergang) - Omleiding fietsers richting Singel via de route Akkerlaan-Klaverakker-Gerstakker-Singel. Fietsverkeer richting de Molen weg kan gebruikmaken van de rijbaan van de Doeleweg. Fietspad Torenweg ter hoogte van de aansluiting met de Romp - Omlei ding voor zowel fietsers als gemotoriseerd verkeer via de Spinhuisweg en de Torentrans. Fietspad Agaat - Omleiding voor fietsers via de Agaatplaats en de Jadeplaats, Fietspad Vlissingsbolwerk (tussen Pottenbakkerssingel en Langevie- lebuitenbrug) - Omleiding voor fietsers via de route Poelendaelesingel- Vlissingsesingel-Langevielebuitenbrug. Heeft u vragen over de werkzaamheden? Neemt u dan contact op met de heer P. Geldof van de Inge nieursbureau. Hij is bereikbaar op tele foonnummer (0118) 67 56 81. Foto: Aart van Belzen EP - Bouwbedrijf Heijmans is maandag gestart met het vullen van de bouw put met zand aan de Zuidsingel. De werkzaamheden nemen 8 tot 10 werkweken in beslag. De uitvoering kan afhankelijk van het winterweer en wensen uit de omgeving mogelijk wat langer duren. Tijdens de werkzaamheden wH Heijmans rekening houden met bijvoor beeld wensen van ondernemers in verband met de feestdagen. Bouwbedrijf Heijmans is tijdens de werkzaamheden bereikbaar via het nummer (06) 2151 40 67. Nadat Heijmans de vulwerkzaamheden heeft afgerond, kan de bouwput worden ingericht. Heijmans is en blijft eigenaar van de put en geeft deze tijdelijk aan de gemeente in bruikleen. Heijmans blijft verantwoordelijk voor de veiligheid van de constructie. De gemeente wordt verantwoordelijk voor het openbaar gebruik van de put en is gehouden deze in onbeschadigde staat terug te leveren op het moment er alsnog gebouwd wordt. De gemeente wil in overleg met omwonenden de tijdelijke invulling van de ruimte gaan bedenken. Dit kan vorm krijgen nadat Heijmans klaar is met de vulwerkzaamheden en het gras beloopbaar is. Er wordt een enquête uitgezet zodat iedereen ideeën in kan dienen. Met een klankbordgroep wordt vervol gens een selectie gemaakt. Mensen kunnen zich voor de klankbordgroep aanmelden via communicatie@middelburg.nl of via ons algemene nummer 140118. Het is dit jaar 70 jaar geleden dat Zeeland werd bevrijd. Op zaterdag 1 november zijn er her denkingen bij park Toorenvliedt en op het Damplein. Zaterdag 25 oktober werd bij de monumenten op de Sloedam de Slag om de Schelde herdacht. De 70ste herdenking biedt ons de gelegenheid om na te denken over het belang van vrede en vrijheid. Dit is zeker geen vanzelfsprekendheid. Wij moeten ons blijven realiseren dat de vrijheid een kwetsbaar en kostbaar goed is. Deze vrede en vrijheid in Nederland die we vandaag koesteren is zwaar bevochten. Velen hebben daarvoor hun leven gegeven. Daarom zijn we ervan overtuigd dat het pas send is om de 70ste verjaardag van onze bevrijding te herdenken en te vieren. Concert - vrijdag 31 oktober In de Stadsschouwburg in Mid delburg wordt door de Koninklijke Militaire Kapel 'Johan Willem Friso' op vrijdag 31 oktober om 20.00 uur een concert gegeven met een breed en toegankelijk repertoire: van Dire Straits, Ramses Shaffy en John Miles, tot filmmuziek uit Independence Day. Dit concert wordt aangeboden aan de Zeeuwse bevolking in het kader van 200 jaar Koninklijke Landmacht en de 70-jarige bevrijding van Zeeland. Het concert is gratis toegankelijk. Zolang de voorraad strekt kunnen kaarten worden besteld bij de Stadsschouw burg, telefonisch (0118) 65 96 66 of aan de kassa van de Stadsschouw burg in Middelburg. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur. Damplein Zaterdag 1 november is er om 14.45 uur een plechtigheid bij de plaquette op het Damplein, die herinnert aan de Duitse capitulatie. Tijdens deze herdenking is er onder andere een toespraak van burgemeester Berg- mann, nemen we een minuut stilte in acht en is er een kranslegging. Aansluitend is er een parade van militaire voertuigen door het centrum van Middelburg naar de Markt, waar de herdenkingsweek feestelijk wordt afgesloten. Vanaf 11.00 uur is er een klimtoren van het Korps Mariniers voor de jeugd op de Markt en vanaf 14.00 uur een optreden van het Blue Jeans Big Band. De uitbundig heid waarmee zeventig jaar geleden de bevrijders werden begroet, is voor deze band reden geweest om samen met covergroep Hakken een muzikale show in te studeren, waarin de muziek van Glenn Miller The Andrews Sisters swingend tot leven wordt gebracht. Een ieder wordt uitgenodigd om op die dag de vlag uit te steken, in het bijzonder de inwoners van de bin nenstad. Parkeren Damplein 1 november In verband met de herdenking is de Sint Pieterstraat, Damplein en Dam (t/m huisnummer 10) op zaterdag 1 november vanaf 11.00 uur afgesloten voor het verkeer en kan daar niet worden geparkeerd. Park Toorenvliedt Op zaterdag 1 november rond 12.30' uur wordt bij de hoofdentree van Park Toorenvliedt (Koudekerkseweg) een plaquette op het herdenkingsmonu ment onthuld. Veteranen die indertijd Middelburg hebben bevrijd leggen een krans en vertellen wat ze hebben meegemaakt tijdens de bevrijding van Walcheren. Daarna rijdt de colonne door naar het Damplein waar deze aansluit bij de parade van voertuigen. Belangstellenden zijn van harte wel kom om aanwezig te zijn. De tijden waarop wat plaatsvindt kunnen nog wijzigen. Bekijk daarom kort van tevoren het programma met de tijden op www.bevrijdingsmuseumzeeland.nl. Herdenkingsplechtigheid bij de monumenten op de Sloedam op zaterdag 25 oktober. Foto: Aart van Belzen Wat is de toekomstige rol van de gemeente in de samenleving en wat is ervoor nodig om die rol uit te oefenen? Op deze vragen wil de gemeente Middelburg in het kader van de zogenoemde 'her oriëntatie op de gemeentelijke taken' antwoord. Tijdens diverse 'werkplaatsen' met inwoners, ondernemers, maatschappelijke organisaties, raadsleden en het college in november en decem ber wordt aan een visie gewerkt. Bouwen aan een visie samen met inwoners De samenleving vraagt steeds meer om een gemeente die ruimte biedt aan eigen ideeën en initiatieven van inwoners. Aan een gemeente die de dialoog en samenwerking met de samenleving actiever opzoekt om Middelburg te versterken. Overheden doen tegelijkertijd ook steeds meer een beroep op de eigen kracht van inwoners. Het is duidelijk dat da-rol van de overheid verandert. Wethou der Arjan Beekman licht toe: "De gemeente Middelburg bezint zich op haar toekomstige rol en laat zich de komende maanden over dit onder werp tijdens zogenoemde werk plaatsen die enkele dagen in beslag nemen, adviseren door tientallen betrokkenen uit de Middelburgse samenleving. De komende weken worden deze mensen hiervoor uit genodigd. Er wordt niet gediscussi eerd, niet beschouwd maar gebouwd aan Middelburg. Centrale vragen zijn: Welke rol heeft de gemeente in het realiseren van de opgaven en hoe kan dit in samenwerking met diverse partijen slimmer en beter? Hierbij kan het bijvoorbeeld gaan over maatschappelijke opgaven als jeugd en onderwijs, maatschappelijke parti cipatie en zorg en mobiliteit." Raad: eerst visieontwikkeling dan bepalen kerntaken In januari 2014 besloot de gemeen teraad een start te maken met de heroriëntatie op de gemeentelijke taken. Eind september stelde zij het procesvoorstel daartoe vast. De raad besloot dat het college aan de slag kon met de ontwikkeling van een visie en daarna het bepalen van de taken die hierbij horen. Het stre ven is om de visie in februari 2015 voor te leggen aan de gemeente raad. z\v n n Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur r

de Faam | 2014 | | pagina 9