en specialisatie 1 2? .*01 U 3t^B MEPHISTO M DEAREND GERARDS De bunker met het puntdak is bijna in oude luister hersteld Fondsenplein Meet Match Ti Blik naar buiten van groot belang bÜg*"^ Geen explosieven aangetroffen 25% KORTING 25% KORTING v.r 1 NOOM Hang A.D. van Gïlst V!T\\ Ne mag, Deltastraat 1St 4301 RC Zierikzee I jwa, njkv/eg 3, PBRitthcm l k istimewa i>| Gocs Bax-shop, Ofympiastraat 4, 4462GGGocs Noom, Geuhveg33a, 4695 RE Sint-Maartensdijk stuk van West-Brabant." Het schildersbedrijf levert vakwerk en werkt voor par ticulieren, maar ook voor overheidsinstellingen, wo ningcorporaties en doet naast schilderwerk ook veel aan onderhoud, restaura? tie en renovatie. Door mee denken met de klant en in samenspraak met klanten maken we een plan van aan pak. Daarnaast vakwerk af leveren is ons succes." Constructiebedrijf Nemag in Zierikzee ontstond eveneens als familiebedrijf in 1924 en bestaat dus 90 jaar. Er wer ken vijftig vakmensen. Spe cialisme is het maken van grijpers voor de overslag. En, volgens Michel Corbeau, General Manager "geschikt voor de zogenaamde droge bulk, zoals ijzererts, kolen en bauxiet en biomassa. Veel producten worden los per schip vervoerd. Door onze innovatieve klantspe- cifiek gemaakte, grijpers le veren we deze wereldwijd aan bedrijven. In West-Eu ropa, maar ook in Brazilië en bijvoorbeeld China. Effi ciënt moeten deze zijn, want ons doel is dat ons product specifiek afgestemd is op het bulkgoed van het bedrijf en het snelst kunnen lossen." Nemag kan de snelste grij- Door de ligging en de sterke vertegenwoordiging van industrie en toerisme is de Zeeuwse economie in grote mate op het buitenland gericht. Daardoor zijn de ex port en toerisme zeer belangrijk voor de ontwikkeling van de Zeeuwse economie. Dick de Boer, regiodirecteur MKB Zuid-West Nederland in 2013: "De Zeeuwse eco nomie kent pieken en dalen. Het is aan ondernemers om hier op in te spelen, onder meer door hun interna tionale afzetmarkt te vergroten. Afhankelijk van de bedrijfsactiviteit betekent dit voor het ene bedrijf meer focus op nabije markten zoals België terwijl het andere bedrijf de groei verder weg moet zoeken." De economie in Zeeland zal in 2015 voor het tweede achtereenvolgende jaar beperkt groeien. Maar het aantal banen in de provincie blijft nagenoeg gelijk, berekende het UWV Werkbedrijf De grootste banensec- toren in Zeeland zijn zorg en welzijn, industrie, handel en zakelijke dienstverlening. W ae NIEUWE BURG 18 MIDDELBURG verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Bedrijvigheid alom bij De Abeelebunker, op de hoek van de Nieuwe Vlissingseweg en de Abeelseweg in Middelburg. Het exterieur van de bunker wordt in originele staat teruggebracht. MIDDELBURG - Bekend en historisch omschreven bij de kenners als 'Camouflage Personeelsbunker van het type 621' en bij buurtbewo ners en anderen als 'de bun ker met het puntdak'. De tachtigjarige Joost Korstanje is voormalig eige naar van de grond waarop de Abeelebunker gevestigd is. Hij is al heel zijn leven woonachtig aan de overkant en dus een nog levende oog getuige uit de periode dat de bunker werd gebouwd. Hij kent dus de vroegere staat van de bunker, waarvan men nu zo bezig is om die te restaureren. "Ik heb er alles van gezien en ervaren", zegt hij, en con- stateert dat de Abeelebunker gestaag in zijn oorspronke lijke hoedanigheid aan het terug keren is. - Cor Heijkoop, voorzitter van de Stichting Bunker- behoud: "Deze zichtbare voortgang komt door solide samenwerking tussen par ticuliere initiatiefnemers en een meedenkende en - doende overheid. Daar gaat het bij dit project voorna melijk om", benadrukt hij. "Het resultaat bevestigt inderdaad een sieraad voor de omgeving en een sociale verrijking in de breedste zin van het woord te zijn. Waar vrijwilligers hart en ziel leg gen in met name het histo risch verantwoorde schil- derswerk aan de buitenkant van de bunker, worden ze bijgestaan door overheden die het project begeleiden." Monumentenbeheer Mid delburg en het Europees Landbouwfonds voor plat telandsontwikkeling welke onder de noemer Europa investeert in zijn platteland, zijn verantwoordelijk zijn voor de financiering. pers leveren. Corbeau: "Door onze expertise'kunnen wij grijpers leveren waarmee tot wel zestig kuub per keer kan worden gelost. Drie vracht auto's vol en dat binnen een minuut." MIDDELBURG - Scoop en de Zeeuwse Bibliotheek hou den op zaterdag 13 decem ber het fondsenplein Meet Match met tien landelijke en Zeeuwse fondsen op het terrein van zorg, welzijn en cultuur. Het fondsenplein is bedoeld voor stichtingen en verenigingen die meer in formatie zoeken over (finan ciële) ondersteuning voor een nieuw project. Het fondsenplein vindt plaats van 10.30 tot 13.30 uur op de tweede verdie ping van de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg en is gratis toegankelijk. Aanmel den is gewenst en kan via fondsen@scoopzld.nl. Vertegenwoordigers van tien fondsen zijn aanwe zig om met bezoekers in gesprek te gaan. Ze geven meer informatie over de mo gelijkheden van hun fonds: steun in de vorm van finan ciën, advies of projectonder steuning. Dat kan zonder afspraak. Voor verenigingen of stichtingen die al een con creet plan voor een nieuw project hebben en daar een fondsenaanvraag voor willen indienen, worden speeddates ingepland. Aan melden voor de speeddate kan tot 7 november 2014 via het aanmeldformulier op fondsen.scoopzld.nl. Criteria Om steun van een fonds te krijgen, moeten verenigin gen of stichtingen aan de volgende criteria voldoen: het project vindt plaats in Zeeland, is nog niet gestart en heeft een doel op' gebied van zorg, welzijn of cultuur en/of het verbeteren van je leefomgeving. De doelstel ling mag niet politiek of re ligieus zijn. vervolg van de voorpagina Uiteindelijk kon omstreeks 21.20 uur het sein veilig gegeven worden, waarna ambulancemedewerkers de man eerst bekeken hebben voordat hij naar het zieken huis is gebracht. Al die tijd heeft de man geen woord gezegd en nauwelijks reac ties gegeven op wat er om hem heen gebeurde. De man is bekend binnen de psychi atrische hulpverlening-. Er zijn geen explosieven aan getroffen. De Koudekerkseweg en de toegangswegen zijn vanwe ge dit incident enkele uren afgesloten geweest voor het verkeer. Kettingzagen met de kracht die u nodig heeft, wanneer u dit wenst. Uw dealer Nieuwe Rijksweg 2A 4472 AB 's-Heer Hendrikskinderen (bij Goes) Tel. 0113-21 53 51/22 35 31 Ook op zaterdag geopend www.vangilstbv.nl Moens Vouwgordijnen www.moensstoffering.nl O www.de-faam.nl De Faam woensdag 29 oktober 2014 3 WVl -f't V «2» (i (HK> JW fWWW|P w5*S V. NjWr r^' J Voor al uw witgoed gaat u naar r rkoop van I inverkoop I reparatie/service verkoop van apparaten onderdelenverkoop van o.a. wasmachines, wasdrogers, vaatwassers, koelkasten, diepvriezers, ovens, kookplaten en stofzuigers Ook online te bestellen op www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl successtory. Vooral innovatie en het leveren van maat- en vakwerk werkt onderscheidend. - Infographic: Rolant Quist door Stan Ross Joost Korstanje woont al tachtig jaar aan de overkant van de bunker en heeft die dus zien veranderen. Foto: Stan Ross STOFFERING Rolgordijnen Lamellen Plisse's Duo-rolgordijnen Jaloezieën Gratis meten Gratis montage Vele stoffen GRATIS METEN EN GRATIS MONTAGE Molendijk 59 - Nieuw en Sint Joosland Telefoon (0118) 60 12 33 Projecten - wonen en slapen - meubelstoffeerderij

de Faam | 2014 | | pagina 3