Aanpassing PAS noodzakelijk voor Zeeland Verbetering mobiele telefonie netwerk in Zeeland GS maken zich sterk voor gezamenlijke aanpak dierziekte Gratis concert Koninklijke Militaire Kapel in Middelburg 1 Koos Meulenberg over de Fast Ferry Provinciale Staten v De Mens Centraal K200 Provinciewerk O ^formatierubriek van de Prov ncie Zeeland. Geïnteresseerd n het laatste nieuws7 >v.k dan co www.zeeland.nl CNi O De duingebieden en schorren en slikken van Zeeland hebben last van een te hoge stikstofbelasting. Stikstof komt van nature voor in de atmosfeer, maar door ammoniak uit de landbouw en stikstofoxide uit de industrie is de stikstofdepositie (neerslag) hoger dan gewenst. De Programmatische Aanpak Stikstof (PAS) is het Rijksprogramma dat ertoe moet bijdragen dat er weer meer evenwicht komt tussen natuur behoud en economische ontwikkeling. Gedeputeerde Carla Schönknecht ondersteunt deze doelstelling, maar heeft grote moeite met de dreigende consequenties van deze aanpak voor Zeeland. Om die reden luidde ze dé noodklok in Den Haag: "Ik heb een makkelijke opdracht meegekregen. Zeeland gaat name lijk economisch op slot als de PAS op deze manier wordt ingevoerd en dat is onacceptabel." Waarom is de PAS onacceptabel voor Zeeland? Uitgangspunt van de PAS is dat er een dalende lijn wordt gerealiseerd in de stikstofdepositie. Als die daalt, krijg je ook meer ruimte voor nieuwe ontwikkelingen. Dit biedt een oplossing voor heel veel gebie den met een hoge depositie, maar Zeeland behoort tot de schoonste provincies van Nederland. Gedeputeerde Carla Schönknecht hierover: "De PAS regelt de reductie van stikstof, maar in een schone provincie als de onze kun je niet veel reductie meer realiseren. Verder komt veel van onze stikstof over gewaaid uit het buitenland en dat ligt buiten onze controle." Doordat bovendien een groot deel van de beschikbare ruimte voor Zeeland wordt vastgelegd voor de uitvoeringen van prioritaire projecten, zoals de nieuwe zeesluis bij Terneuzen en dijkverhogingen in de provincie lijkt vrijwel géén ruimte over te blij ven voor nieuwe ontwikkelingen in de Zeeuwse havens, de landbouw of de verblijfsrecreatie. Het afgelopen jaar is het aantal klachten over slechte dekking van het mobiele telefonie net werk in Zeeland toegenomen. Dat is slecht voor ondernemers en toeristen, vervelend voor inwoners en onveilig in geval van een calami teit. Daarom nodigde de Provincie Zeeland samen met gemeenten verschillende providers uit voor een gesprek. Uitrol 4G Vodafone en KPN lieten weten aan verbeteringen te werken: vooral met de uitrol van het 4G netwerk in Zeeland. Van deze aanpassing heeft het 2G en 3G netwerk ook profijt. Zowel KPN als Vodafone ronden dit najaar de verbeteringen af. De Provincie wil daaropvolgend samen met gemeenten een enquête uitzetten om te kijken of u verbetering onder vindt van deze aanpassing. Daarbij is ook gelegenheid om probleemlo caties te melden. Bereikbaarheid 112 Alarmnummer 112 is altijd bereikbaar. Om 112 te kunnen bereiken met een mobiele telefoon, is goede dekking noodzakelijk. Providers hebben hier onderling afspraken over gemaakt. Als het ene netwerk niet bereikbaar is, dan neemt een ander netwerk de 112-noodoproep over. Zo schakelt een noodoproep automatisch over naar^en ander beschik baar netwerk. Minister Henk Kamp van Economische Zaken laat een onderzoek uitvoeren naar de mobiele dekking in relatie tot mobiele bereikbaarheid van 112 noodoproepen in Nederland. —mmmamimlte'.tn Gedeputeerde Kees van Beveren was onlangs bij de projectstart van 'Uitbanning BVD in Zeeuws- Vlaanderen'. BVD staat voor Boviene Virus Diarree. Gedeputeerde Staten (GS) ondersteunen dit project met 75.000 euro. GS vinden het belangrijk dat de Zeeuwse landbouwsector een sterke concurrentiepositie behoudt. Daarom steunen zij het project om heel Zeeuws-Vlaanderen vrij te krijgen van BVD. Deze virusziekte bij runderen geeft grote economische schade op bedrijven en is erg besmettelijk. In Zeeuws-Vlaanderen zijn relatief veel grote rundveebedrijven gevestigd. Om, te kunnen exporteren, eisen buurlanden dat runderen vrij zijn van BVD. ZLTO Hulst heeft daarom samen met de Gezondheidsdienst voor Dieren een plan opgesteld, waaraan alle rundveehouders in Zeeuws-Vlaanderen mee kunnen doen. De pilot kan ook elders in de provincie een vervolg krijgen. De commissaris van de Koning Han Polman èn de Commandant der Landstrijdkrachten, generaal Mart de Kruif, nodigen u uit voor een gratis concert van de Koninklijke Militaire Kapel 'Johan Willem Friso' op vrijdagavond 31 oktober 2014 in de Stadsschouwburg van Middelburg. Het concert is de start van de provinciale Herdenking 70 jaar Slag om de Schelde op 1 november 2014. Het concert dat om 20.00 uur begint, bevat een breed en toegankelijk repertoire: van filmmuziek uit Independance Day, Brothers in Arms tot Music van John Miles. Van Ramses Shaffy tot Stephen Melillo. De theatervoorstelling is opgebouwd rond zes audiovisuele portretten van 'de mens achter de militair'. De toegang is gratte: u meldt u aan voor het concert 'De Koninklijke Landmacht-De mens centraal' per e-mail info<§fechouwburgmiddelburg.nl of telefonisch via 0118-65 96 66. Zie ook: http://www.zeelandtheaters.nl/detail/20942/ de-koninklijke-landmacht-de-mens-centraal S v l l J5. Muzikale reis door dc ziel van de Koninklijke l andmacht Koninklijke MÜ«aic Kapei 'Johan Wilh Schouwburg Middelburg 31 oktober 2014 - 20:oou 1 1 JAAR Profiel: Koos Meulenberg is sinds 2007 Statenlid voor het CDA. Koos is getrouwd en heeft twee volwassen zoons, twee schoondochters en twee klein kinderen en woont in Wissen- kerke. Ze heeft verschillende functies als vrijwilliger: ze is coördinator van de Eurobus Noord-Beveland (vervoer van ouderen), bestuurs lid van het zwembad Het Wisse- bad, visitator PKN én buiten gewoon ambtenaar van de bur gerlijke stand van de gemeente Noord-Beveland. En met trots zegt ze: "Dat doe ik op 1 januari 2015 al 25 jaar met heel veel ple zier." De Fast Ferry: must voor Zeeland "De Fast Ferry of het fiets-voetveer, dé verbinding tussen Walcheren en West-Zeeuws Vlaanderen, is noodzakelijk voor scholieren, voor woon werkverkeer en als toeristische attractie. Ik weet wel dat het een hele kostbare verbinding is, dat blijkt ook wet uit het feit dat met dezelfde financiële middelen de huidige concessie niet verlengd kan worden. Nu er geen marktpartij is gevonden om het fiets-voetveer over te nemen, zijn we blij dat de Provincie het voorlopig zelf ter hand neemt. Het uit gangspunt van het.CDA is om de Fast Ferry zonder extra budget toch te kunnen laten varen. Er zijn twee opties. Je kunt enerzijds de prijs van de overtochten verho gen en anderzijds het aantal afvaarten verminderen. Minder afvaarten heeft daarbij onze vborkeur. Maar dan wel op onrendabele uren, bijvoor beeld tussen 10.00 en 15.00 uur. Wel pleit het CDA voor behoud van de laatste boot rond 22.00 uur. Het fiets-voetveer Vlissingen-Breskens zie ik echt als een volwaardige OV-voorziening, maar deze mag niet onevenredig zwaar drukken op het OV-budget. Wij hopen natuurlijk wel dat er schot komt in de voorbereidingen, zodat de inwoners van Zeeland weten waar ze aan toe zijn. We blijven erop vertrouwen dat er in de toe komst toch weer een marktpartij wordt gevonden, zodat de Provincie zich kan richten op zijn kerntaken." Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 31 oktober 2014 vindt de openbare Provinciale Statenvergadering plaats in de Abdij van Middelburg vanaf 09.30 uur. Kijk op www.zeeland.nl voor de agenda en de internetuitzending. U bent ook van harte welkom op de publieke tribune van de Statenzaal. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: de Provincie Zeeland Fotografie: Ben Biondina (landbouw), Ruben Oreel (scheepvaart) en Photographics (industrie) in DNA- beeldbank www.laatzeelandzien.nl, R van Biesbergen/Mugmedia (duinen). Koninklijke Landmacht (flyer). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk7 Neem dan contact op met de afdeling ^)))))))l) Communicatie per telefoon 0118 - 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118 - 63 16 00. PrOViflCiS Zeeland Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6. 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 12 november 2016. Provinciewerk leest u ook via http://nieuws.zeeland.nl/provinciewerk. "We zijn er nog niet" Onlangs was Carla Schönknecht op bezoek bij Staatssecretaris Sharon Dijksma om uit te leggen wat de gevolgen voor ZeelancLzijn als de PAS op deze manier wordt ingevoerd. Tijdens dit gesprek zijn oplos singsrichtingen aangedragen voor de problemen die spelen in Zeeland. "Het was een goed en constructief gesprek waar bij afspraken zijn gemaakt over aanpassingen in het pro gramma PAS, zodat deze ook voor Zeeland kan werken. Dat biedt perspectief, maar we zijn er nog niet. Eerst zal moeten blijken wat de consequenties zijn van het door vertalen van deze afspraken in AERIUS (het rekenmodel van de PAS). Dit duurt helaas even." Half november is opnieuw overleg in Den Haag. Meer lezen? De PAS moet ertoe bijdragen dat er weer meer evenwicht komt tussen natuur- http://pas.natura2000.nl behoud en economische ontwikkeling

de Faam | 2014 | | pagina 11