Het woord aan raadslid Mehmet Kavsitli Verlenging parkeervergunningen en ontheffing blauwe zone f r W i- hhhhmhhhhbhhhhhhn Commissievergaderingen Informatieavond perceel Oosterscheldestraat Vluchtelingen hebben recht op een fatsoenlijke en menswaar dige opvang Door de plotselinge toename van vluchtelingen kwam men ruimte te kort om een menswaardige opvang te regelen. Het COA maakte bekend het voormalige bejaardentehuis Swerf-Rust in gebruik te willen nemen als tijdelijk opvangcentrum. Dat dit bericht de nodige vragen van de omwonenden en de politiek oproept, is logisch. De PvdA is van mening dat de opvang van mensen die hulp nodig hebben nooit een (partij)politieke kwestie mag worden. Mensen in nood vang je op! Dat is de belangrijkste grondhou ding die we met zijn allen moeten uitstralen. Onze gemeente heeft een lange traditie in de opvang van mensen die naar ons land kwamen om verschil lende redenen. Belgen in de Eerste Wereldoorlog en mensen die terug kwamen uit voormalig Nederlands Foto: Aart van Belzen Indië. En alweer vele jaren later: vluchtelingen in de kazerne, op een terrein aan de Kruitmolenlaan, nabij de begraafplaats en veel later op het voormalig Arduinterrein. Bij iedere gelegenheid ontstond onrust maar iedere keer weer bleek onze bevolking in staat tot een gastvrije opvang. Los van alle achtergronden: iedereen die huis en haard heeft verlaten, heeft.recht op een menswaardige opvang. Het is niet acceptabel dat wij mensen moeten opvangen in gymzalen of tentenkampen. Want dat is het alternatief wanneer Swerf-Rust of andere vergelijkbare locaties niet gebruikt worden. Natuurlijk moeten er veel zaken geregeld worden, zowel voor de vluchtelingen als in de voorzieningen in onze gemeente. Wij zijn er verder van overtuigd dat een goede samenwerking tussen COA, omwonenden en gemeente leidt tot goede oplossingen voor de vele vragen die nu nog leven, bij ons en onder de bevolking. Humane opvang, adequate voor zieningen en draagvlak onder de bevolking: dat is wat we op die manier willen bereiken. Wij zijn ervan overtuigd dat Middelburg haar tra ditionele gastvrijheid ook nu niet zal verloochenen. M. Kavsitli, raadslid PvdA me.ka@12move.nl In de week van 27 oktober wor den alle jaarvergunninghouders aangeschreven van bewoners-, bedrijven-, service-, woonwerk- en marktkoopliedenvergunningen in verband met de jaarlijkse verlen ging van hun parkeervergunning. Ook de houders van de ontheffing blauwe zone en RW-ontheffingen krijgen zo'n brief. Als u voor het jaar 2015 opnieuw een vergunning of ontheffing wilt hebben, dan moet u het voor u vermelde bedrag uit de brief beta len voor 14 november. De nieuwe vergunning voor 2015 valt uiterlijk 18 december in de brievenbus. Wenst u geen vergunning meer of Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscom missies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergade ring voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 10 november en dinsdag 11 november. De commissievergaderingen Maatschappelijke Zaken en Ruimte begin nen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissie Algemeen Bestuur begint, gezien de onderwerpen die deze keer op de agenda staan, om 19.00 uur. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 29 oktober. Zij behandelt onder andere de decentralisaties: de pentekening, businesscase Porthos en het vaststellen van de kaders voor de toegang tot ondersteuning en zorg en het klantproces. Daarnaast wordt de commissie ook geïnformeerd over Oriönis Walcheren en de Schouwburg. Maandag 3 november vergadert de commissie Ruimte. Op de agenda staat het beschikbaar stellen van krediet voor de herstructurering van winkelcentrum Dauwendaele en de hogere grenswaarde van de'woningen aan de Nieuwe Vlissingseweg. De commissie Algemeen Bestuur komt op dinsdag 4 november bij elkaar. Daar staan onder andere de vestiging van asielzoekers op locatie Swerf-Rust en de programma begroting 2015 van de gemeente Middelburg op de agenda. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onder werp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegrif fier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commis sievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. wilt u wijzigingen doorgeven? Vul dan het wijzigingsformulier in en stuur dit terug naar de gemeente Middelburg voor 14 november. Bij wijzigingen krijgt u eind november opnieuw een brief waarin de wijzi gingen zijn verwerkt. U kunt dan het bedrag overmaken waarna de gemeente de vergunning opstuurt. Dagelijks Leven wil op het perceel Oosterscheldestraat/Mastgaststraat een kleinschalige woonvoorziening bouwen voor mensen met dementie en geheugenproblemen. De instelling houdt op woensdag 29 oktober van 19.00 tot 21.00 uur een informatieavond in Getij aan de Oosterschel destraat. Tijdens deze avond krijgt u meer informatie over de plannen. Kijk ook op www.dagelijks-leven.nl. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG I AANWIJZINGSBESLUIT TOEZICHT HOUDERS als bedoeld in artikel 5:11 van de Algemene wet bestuursrecht De burgemeester van de gemeente Mid delburg, Gelet op het bepaalde in artikel 41lid 1 aanhef en onder b, van de Drank- en Horecawet, de Regeling toezichthoudende ambtenaren Drank- en Horecawet en met inachtneming van het bepaalde in Afdeling 5.2 van de Algemene wet bestuursrecht; Gelet op artikel 2, lid 2 en artikel 4, lid 2 en 3 van de Regeling toezichthoudende ambtenaren Drank- en Horecawet; overwegende dat: op 1 januari 2013 de nieuwe Drank- en Ho recawet in werking is getreden, waarbij in artikel 41eerste lid, onder b, de bevoegd heid om toezichthouders aan te wijzen bij de burgemeester is neergelegd; Deze toezichthouders volgens de wijzigings circulaire BOA van 1 januari 2014, ook externe BOA's mogen zijn; Besluit: De buitengewoon opsporingsambtenaren van de gemeente Vlissingen van het cluster Veiligheid en Handhaving die voldoen aan het bepaalde in de Regeling toezichthou dende ambtenaren Drank- en Horecawet, conform artikel 41eerste lid, onder b. van de Drank- en Horecawet worden aangewe zen als toezichthouder en als zodanig belast met het toezicht en de handhaving van alle artikelen van de Drank- en Horecawet. De buitengewoon opsporingsambtenaren van de gemeente Vlissingen van het cluster Veiligheid en Handhaving worden aange wezen als toezichthouder en als zodanig belast met het toezicht op de naleving van het bepaalde in de artikelen uit hoofdstuk 2, afdeling 3 van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997. Dit besluit treedt in werking een dag na publicatie. Toelichting Per 1 januari 2013 is de nieuwe Drank- en horecawet (DHW) in werking getreden. Deze wetswijziging heeft tot gevolg dat de burgemeester bevoegd is op een groot aan tal onderdelen van ae wet en dat de taak van de Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) bij het toezicht en handhaven van de DHW op de achtergrond komt. Ingevolge artikel 41eerste lid, onder b en de Regeling toezichthoudende ambtenaren Drank- en Horecawet, zijn met toezicht belast op naleving van het bepaalde bij of krachtens de DHW de door ae burgemees ter aangewezen ambtenaren. Om handhavend te kunnen optreden in het kader van de DWH, moet het bevoegde gezag toezichthouders aanwijzen. Deze aangewezen toezichthouders kunnen handhavend optreden ten einde illegale han delingen ongedaan te maken (handelingen waarvoor een vergunning/ontheffing vereist is) of op te treden als niet wordt voldaan aan de algemene voorschriften zoals ze wettelijk gelden. Voor het uitvoeren van de basiscontroles op aanwezigheid en naleving van inrichtings vereisten en de vergunningvoorschriften wor den (gemeentelijke) toezichthouders ingezet. De Gemeente Middelburg maakt gebruik van bevoegde toezichthouders van externe partijen. Binnen de eigen organisatie was onvoldoende kennis en capaciteit aanwezig om deze taak uit te voeren. Voor toezichthouders op specifiek de DHW geldt een bekwaamheidseis. De toezichthou der dient in bezit te zijn van een diploma 'toezichthouder Drank- en Horecawet'. Daar naast moet de toezichthouder Buitengewoon Opsporingsambtenaar (BOA) zijn. Om aan deze eisen te kunnen voldoen en tevens te be schikken over voldoende capaciteit is verzocht aan de gemeente Vlissingen de controles in het kader van de DHW uit te voeren. Vanaf heden ligt dit besluit zes weken ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bastion 2 t/m 48 en Nieuwe Oos- tersestraat 1 t/m 39: plaatsen meter kasten tegen gevel (113220] (10-10). Molenweg 22, Amemuiden: vervangen houten sierlijsten door kunststof sierlijsten (114605). Schuddebeursstraat 2: plaatsen dakraam (8-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor, telefoon 14 0118. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Beenhouwerssingel 28: realiseren dakterras (16-10). Berelclauwerf 11 en 13, Arnemui- den: vervangen houten gevelbekleding door kunststor gevelbekleding (14-10). Griffioenpad, volkstuincomplex: plaatsen tuinhuisje (113655J (17-10). Langeweg 55, Amemuiaen: bouw bedrijfswoning (17-10). Markt 29: aanpassen voor- en zijgevel winkelpand (16-10). President Wilsonlaan 204 en 206: verplaatsen 1 woonwagen en plaatsen 1 nieuwe woonwagen (112578) (16-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvragen de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor het aanbrengen van reclame. Locatie Lange Delft 26. Nieuwe uiterste beslisdatum: 2 december 2014. Voor het bouwen van twee woningen en een loods. Locatie Oude Veerseweg, ongenummerd. Nieuwe uiterste beslisdatum: 1 december 2014. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekenadat hij de volgende exploitatiever gunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van t verleend (tussen haakjes staat, de datum van verzending): Radermacherstraat 32, Amemui den (14-10). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 8