Hij wilde géén Nederlands meisje Nieuwe oplossing bij hoesten Oifaminehoek "De Krasse WERELDZEEU Ook geschikt bij nachtelijke hoest 'Je hoeft je bed niet meer uit!' Gekookte bietjes Veldsla Stoofschotel fbami-nasi groente) Verse soepgroente Selderij salade Doyenne du comice (handperen) Jonagold appels 100 gram 0.69 250 gram 0.69 250 gram 0.69 100 gram 0.75 1 kilo €0.75 I kilo €0.75 jagenburswes 18a - Meliskerke - Tel. 0118 - 561642 WWW.UITfllvilNEHOEKDEKRAGGE.Nt. 'IK VIND DAT HET LEVEN HIER IN AUSTRALIË EEN STUK RUSTIGER IS^ Meer kwaliteit van leven? INDIVIDUELE MINDFULNESSTRAINING Info aanmelding: www.llberowalchereri.nl Tel. 06-46588324 www.abc-singles.nl Voor al uw aardappelen, groenten, fruit, salades en versgesneden groenten. 250 gram 0.69 Weekaanbiedingen! --- Totenstraat 4,436SAE Meliekerte T: 0118-566066 - mfo@slagerij-wi8»G.nl - www.slagerij-wisse rd O www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 oktober 2014 7 ri^ndm Rnnmi. Claudia Bouma- Helmstrijd groeide op in 's-Gravenpolder en vertrok na het behalen van haar HEAO diploma naar het buitenland. De eerste jaren bracht ze nog door bij onze zuiderburen in Brussel, maar inmiddels woont ze met haar man en vier kinderen in Australië. Haar man die, zo zei hij vroeger, nooit een Nederlands meisje zou trouwen... door Rachel van Westen VLISSINGEN - In Brussel werk te Claudia twee jaar lang voor Joni and Friends Mini- stries. Deze organisatie zet zich in voor mensen met een handicap en is opgezet door een Amerikaanse vrouw die op 16-jarige leeftijd haar nek heeft gebroken en verlamd is geraakt. Na die twee jaar was Claudia klaar voor een nieuwe uitdaging en vertrok ze naar Nieuw-Zeeland om een Discipelschap Training School bij Jeugd met een Opdracht te gaan doen, een wereldwijde christelijke or ganisatie voor jongeren die tot doel heeft om God beter te leren kennen en Hem be kend te maken. De cursus duurde zes maanden en daarna reisde de Zeeuwse door naar Australië om een Basic Leadership School bij Jeugd met een Opdracht in Townsville, Queensland te gaan doen. Tijdens deze cursus ontmoette ze haar huidige man. "Mijn man Chris is van Nederlandse af komst, want zijn ouders ko men allebei uit Nederland. Hij heeft altijd tegen zijn familie gezegd dat hij nooit een Nederlands meisje zou trouwen, want hij wilde met de Nederlandse achtergrond breken", lacht Claudia. Over het land waar ze samen wilden gaan wonen bestond geen twijfel. Ondanks het Hollandse bloed kozen ze voor Australië. "Het is een schitterend land met zoveel rujmte en adembenemende landschappen. Dat betekent niet dat ik nooit aan Zeeland denk, want er zijn heus wel dingen die ik mis. Zeeland Claudia spreekt Nederlands met de kinderen. "Zodat ik zelf de taal niet kwijt raak en ik vind het belangrijk dat de kinderen hun opa en oma en tantes en ooms kunnen verstaan." zit in mijn bloed en ik heb een geweldige jeugd gehad. Ik voel me thuis als ik de zee zie", vertelt Claudia, "Geluk kig woon ik nu maar een half uurtje van de zee vandaan. Andere dingen die ik mis zijn de bolussen en andere Zeeuwse lekkernijen." On danks het gemis heeft Clau dia geen plannen om terug te gaan naar haar Zeeuwse geboortegrond. "Mijn leven is nu in Australië. Mijn man en ik hebben vier geweldige kinderen die we thuis les geven (homeschooling) en we gaan veel op reis. Mijn beroep is schrijfster en ik heb meer dan 150 reisarti kelen geschreven die in Au stralische reistijdschriften zijn gepubliceerd. Ook heb ik een kinderboek geschre ven wat in augustus 2013 is uitgegeven. Ik woon sinds oktober 2010 in het dorpje Cobden, zo'n 200 kilometer ten westen van Melbourne. De omgeving doet me om verschillende redenen aan Zeeland denken. Er zijn hier veel boerderijen waar Zeeuwen in het buitenland In het kader van 200 jaar Zeeland is De Faam op zoek naar Zeeuwen in het buitenland. Wekelijks plaatsen we een artikel over Zeeuwen die zijn geëmigreerd. Kent u iemand die het Zeeuwse heeft verruild voor het buiten land? Mail dan naar redactie.faam@wegenermedia.nl koeien worden gemolken en wekrijgen redelijk veel regen in vergelijking met andere delen van Australië. Er wo nen veel Nederlandse emi granten in dit gebied, waar schijnlijk omdat het klimaat veel op dat van Nederland lijkt. Het grootste verschil is het levenstempo. Ik vind dat het leven hier stukken rustiger is en Australiërs zijn stukken gemakkelijker in de omgang. Een typische Australische uitdrukking is bijvoorbeeld, "Shell be alright" of No worries". Ik moest wel wennen aan het feit dat de mensen je met 'mate' aanspreken want dat doen ze in Engeland, waar ik zes maanden heb gestu deerd en in Nieuw-Zeeland niet. De afstanden hier zijn gigantisch en in het begin vond ik het maar vreemd dat mensen meer dan 50 kilometer wilden rijden om ergens op de koffie te gaan. Nu aarzel ik zelf niet om in de auto te springen om een vriendin te hezoeken die hier bijna 50 kilometer van daan woont." Hagelslag "Qua eten mis ik de Neder landse zoetigheden zoals hagelslag, krakelingen en een echte goede slagroom- taart", zegt Claudia water tandend, "Ook zou ik zo nu en dan patat met mayonaise en een kroket willen eten, of bitterballen. Mijn zus brengt ons. ieder jaar chocoladelet ters en een doos hagelslag maar die zijn zo op!" Landelijke voor 45 tot en met 67 jaar. met een goede opleiding en/of ontwikkeling Voor een vrijblijvende kennismaking ben je welkom op zaterdag 25 oktober om 14.00 uur bij restaurant Bestevaer, Sophia Boulevard 27 te Kamperland Meer informatie mail: zeeland@abc-singles.nl of bel 06-5420 3616 (tussen 18 en 21 uur) ADVERTORIAL Slecht slapen staat met stip op nummer 1 als meest hinderlijke klacht bij hoes ten. Maar liefst 83% van de mensen geeft dit aan. Er is nu een nieuwe oplossing: A.Vogel Hoestsprays2. Deze helpen snel en effectief bij hoest, ook 's nachts. Vastzittende hoest Hoesten is een reflex van het lichaam om slijm en stofdeel tjes uit de luchtwegen naar buiten te stoten. Door een verandering van houding - bijvoorbeeld van de hele dag staan en zitten naar liggen in bed - komt er een andere druk op de slijmvliezen. Je slijm vliezen denken dat dat er weer iets 'op te hoesten is'. Dit leidt tot extra hoesten. Daarnaast verplaatst het slijm zich in de luchtwegen naar de keelholte waardoor je ook meer gaat hoesten. Droge kriebelhoest Droge kriebelhoest is het ge volg van prikkeling of irritatie van de keel bijvoorbeeld door slecht geventileerde ruimtes of droge lucht. Bijna de helft van de mensen geeft aan dat ze slecht kunnen slapen door droge kriebelhoest. Nieuwe1 oplossing De A.Vogel Hoestsprays helpen snel en effectief bij hoest, ook 's nachts. Wanneer je 's nachts in bed last hebt van hoest pak je makkelijk de hoestspray van je nacht kastje, waardoor je je bed niet uit hoeft. Even sprayen en klaar. Er komt geen lepel aan te pas. Makkelijk mee te nemen Natuurlijk zijn de A.Vogel Hoestsprays ook overdag erg makkelijk. Ze kunnen mee in de tas voor allerlei andere hoest-situaties: in de auto, op het werk, tijdens het winkelen, etc. sss: ;7-, A.Vogel Hoestsprays nr 1Bij droge kriebelhoest nr 2. Bij vastzittende hoest zijn verkrijgbaar bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheidswinkel. Meer weten? Bel de A.Vogel gezondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl. Adviesprijs 8,99 Hoestspray™ 2 Vastzittende hoest npwpiimiM 'Nieuw: Hoestspray bij vastzittende hoest 2Medisch hulpmiddel, lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Deze aanbiedingen zün geldig van woensdag 22 oktober f/m dinsdag 28 oktober 2014. Herfstsaucijzen 500 gram Sukadelappen 500 gram Jachtschotel 500 gram Herfetsalade 100 gram Honing-mosterdgebraad 100 gram Gebraden gehakt uit «gen keuken 100 gram x.4a Hausmacher leverworst uit eigen keuken 100 gram Nu 1. 39 Extra belegen Weijdeland 500 gram Nu 6.45 Ambachtelijke kruidenkaas div. wonen 250 gram Nu 3.75 Nu 3.40 Nuf 6.49 Nuf 6.95 Nuf 1.69 Nuf 1.79 Nuf 1.19 Aaibiedinqen „|.,ob.r p,,)„,|„8U.ge.|e„ d,*

de Faam | 2014 | | pagina 7