De fikse energierekening aangepakt Visagisten showen kunsten Geen onwil of weigering Shortlist Boekenprijs bekend COLOFON De Faam" KORT NIEUWS O www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 oktober 2014 5 In het kader van de week van de energierekening reed de Energiecamper van de Nederlandse woonbond de hele week door het land, waarbij op vrijdag Middelburg werd aangedaan. De Faam keek met adviseur Geert- Jan Persoon en Anneke de Vries van Welzijn Middelburg mee bij een grondige check in een woning. MIDDELBURG - We zijn in een woning aan de Populieren laan in de Zeeuwse hoofd stad. De bewoners woonden eerst elders in Middelburg, maar moesten door omstan digheden verhuizen naar een aangepaste woning. En die waren zo'n jaar of vijf geleden niet of nauwelijks beschikbaar in Middelburg. Ze konden uiteindelijk te recht in een pand in de Po pulierenlaan. Dit pand was geschikt voor verbouwing en aanpassing omdat er een gróte achtertuin bijzat. In 2010 is er in de badka mer een boiler geplaatst op de plek waar een gaskachel stond. Maar er moet nog heel veel gebeuren. Het pro bleem daarbij zijn de hoge kosten en de schimmel- klachten. Sinds de familie Van der Schans-Koeteeuw er woont is er al voor meer dan 100.000 euro verbouwd aan het huis. In het huis liggen houten vloeren die op som mige plekken al een beetje inzakken als je er op loopt. Graag zouden de bewoners er vloerbedekking willen leggen, maar er is geen geld voor. Het huis heeft energie- label G en da's het slechtste label dat er is. En daar wil len de bewoners wat aan doen, want hun kosten bij de energiemaatschappij zijn torenhoog. Ze betalen 330 euro per maand aan Delta. Bovendien hebben de bewo ners en hun vier dochters bijna allemaal gezondheids klachten zoals hoesten en niet lekker voelen als gevolg van de situatie van de wo ning. Check Na ruim een uur heeft de energiespecialist de kwa- liteit van de huurwoning gecheckt. Het gaat dan met name over isolatie, verwar ming en ventilatie. Verder beantwoordt hij vragen en geeft hij tips. Vooral de kruipruimte moet worden aangepakt. Dat is de groot ste boosdoener van vocht in de woning. Door daar de vloer te isoleren komt er geen vocht meer in de wo ning vanuit de kruipruimte, de vloer wordt warmer en er zou al veel geld bespaart kunnen worden. Bij inspectie onder het luik bij de voordeur blijkt er sprake te zijn van lekkage. De deksel van de waterme ter komt nog net boven het water uit, de rest blijkt onder water te staan. Uit nadere inspectie blijkt het lek ach ter de watérmeter te zitten, dus niet op dit adres. Een klus waar de gemeente voor gebeld moet gaan worden om het te repareren. Nu de energiespecialist zijn advies heeft uitgebracht kunnen de bewoners ermee naar Woon- goed, die eigenaar is van de woning. Uiteraard blijft ook Welzijn Middelburg bij het proces betrokken. De Nederlandse woonbond is de landelijke bond van huurders en is elk jaar in de derde week van oktober een van de initiatiefnemers van de week van de energie rekening van huurders. In de campagneweek rijdt de camper door het land voor gratis advies en ondersteu ning, zijn er materialen te krijgen en diverse prijzen te winnen. Door Welzijn Middelburg waren drie huurwoningen geselecteerd die in aanmer king kwamen .en waarvan de bewoners belangstelling hadden. MIDDELBURG - Docenten en visagisten van de School van Mieke Petiet verzorgen de make-up tijdens de Ro nald Kolk Haute Couture Show. Op 11 oktober vond die plaats in het World Trade Center in Rotterdam, zater dag 12 december vindt de laatste show plaats tijdens de Excellentbeurs in Ahoy. Voor de visagisten is het de opdracht om 'zes etnische en zes blanke mannequins om te toveren in mysterieuze futuristische platen met een klassieke sprankeling.' Dit wordt gedaan door middel van een futuristische make- up aan te brengen op de mo dellen. De ogen komen futu ristisch naar boven door het gebruik van kleurlenzen. Tijdens de show werden de kapsels verzorgd door Mau rice Pierot. In september was de visagie eveneens in handen van de School van Mieke petiet op de 29e fa- shionshow gepresenteerd door Ronald Kolk in de grote pracht zaal 'Pickézaal' van Grand Hotel Huis ter Duin. Jonge Zeeuwse debaters gezocht MIDDELBURG - Op woens dag 29 oktober houdt NJR het Provinciaal Jeugdde- bat in het provinciehuis in Middelburg. Tijdens dit debat worden twaalf jongeren geselecteerd die doorgaan naar het Nationaal Jeugddebat in de Tweede Kamer. Alle jongeren uit Zeeland van vmbo, mbo, havo en vwo- scholen in de leeftijd van 12 t/m 18 jaar kunnen zich vanaf nu inschrijven op www.jeugddebat.nl Vervolg van de voorpagina Navraag bij de gemeente leert dat het geen onwil was, of zoals in de gemeente Goes een 'weigerwethouder' uit gewetensnood het aan een collega overliet. Een zwerm vliegen die zich had genesteld in de toren van het stadhuis was de oorzaak. Daarvoor heeft de gemeente ongediertebestrij- ding ingeschakeld. Het was wellicht mogelijk geweest de vlag te hijsen vanaf een ander openbaar gebouw zoals de Lange Jan, maar volgens een woordvoerder van de ge meente is dat door commu nicatiefouten niet gelukt. De gemeente benadrukt de gang van zaken te betreuren. Ed de Graaf van de LPM wil het verhaal van de vliegen- overlast best geloven, maar vindt het jammer dat door gebrek aan communicatie deze kwestie is ontstaan en vraagt opheldering. Hij geeft aan het jammer te vin den dat op de dag zelf er via het Twitter-account van de gemeente moest worden vernomen dat de vlag niet was gehesen, zonder ver dere opgave van reden. "Dat had ook via de website of persoonlijk kunnen worden overgebracht." De Graaf ver wijt de gemeente onzorgvul dig handelen. Het gat na de Ladiesrun gevuld MIDDELBURG - Atletiekver eniging Dynamica begint met een ideale voorbe reiding op de Ladies run van volgend jaar: duurlooptraining alleen voor dames. Met trainers John Overweel en Henk Lieftink wordt iedere woensdagavond van 19.30 tot ongeveer 20.30 uur op straat en in de polder gelopen. De start is vanaf de atletiekbaan op sportpark Vrijburg. Deelname kost 8,50 euro per maand. Al wat nodig is, is een goed humeur, dito loopschoenen en een reflecterend jasje of lampje. Aanmelden kan digitaal via ladiesnight@ dynamica-sport.nl, maar je kunt je ook op de avon den zelfbij een van de trainers melden. middelburg-VoordeZeeuw- se Boekenprijs zijn dit jaar 77 boeken ingezonden. De jury van de Zeeuwse Boe kenprijs heeft uit de eerder bekendgemaakte longlist een shortlist samengesteld. Daarop staan zes boeken: Eva van Berne, Gust Ro- mijn ontdekkingsreiziger; Paul Brusse et.al, Geschie denis van Zeeland deel III. (1700-1850); Herman Koch, Geachte heerM.; Ruud Paesie, Geschiedenis van de MCC. Opkomst, bloei en ondergang.v Jan Vantoortelboom, Mees ter Mitraillette; Paul Verhuyck, Inmiddels op aarde. Op zaterdagavond 8 novem ber 2014, aan het eind van de Week van het Zeeuwse Boek, zal de uitreiking van de Zeeuwse Boekenprijs plaatsvinden in de Zeeuwse Bibliotheek. De winnaar van de Zeeuwse Boekenprijs ontvangt een geldbedrag van 1000 euro en het hand gemaakte gouden tegeltje Zeeuws Meisje. Daarnaast zijn er nog twee gerelateerde prijzen: de PZC publieks prijs, waarvoor het publiek vanaf kan stemmen via de website van de PZC, en de prijs van de Zeeuwse boek handel, voor een Zeeuwse auteur. Ook worden er ac colades uitgereikt. Dit zijn extra waarderingen van de jury voor onder andere het beste debuut. Aagtekerke herdenkt en vjert AAGTEKERKE - Aagtekerke houdt op zaterdag 1 novem ber een herdenkingsdag in verband met de zeventig jarige bevrijding van Wal cheren. Om 9.30 uur is er een bijeenkomst bij het oor logsmonument aan het Kalf- hoeksepad. De commissie Herdenken en Vieren Aag tekerke houdt om 19.30 uur een herdenkingsavond. Er zullen deze avond oorlogs herinneringenvoorgedragen worden. Een koorgroep, be staande uit zangvereniging 'Nut en Genoegen', zang vereniging 'De Lofstem' en jongerenkoor 'Het Kleinood' zal meewerken. De avond is in de kerk van de Gerefor meerde Gemeente. WeGeNeR Media door Mark Lobbezoo Adviseur Geert-Jan Persoon checkt de watermeter in de aangepaste woning aan de Populierenlaan. Foto: Mark Lobbezoo Waar de visagie wordt verzorgd door cursisten en docenten, worden de kapsels gedaan door Maurice Pierot. Foto: PR O www.dyrramica-sport.nl Zwerm Advertentieverkoop Jw *n '"•dia-advies Astrid Gardien m Eadverterenzee!and@ JÊEk wegenermedia.nl ■Mk T 06-53 74 77 S8 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T {088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwAmilW3erichten0nline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.njbrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E. 4382IW Vlissingen Website wwwde-Aam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiei Bouwman E redactie.Aam@ wegenennedia.nl T (088) 013 09 20 Redactie Michiei Bouwman (föto), Harmke Kik. Frank Husslage, Manna Meijers, Oennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrantnVverspreid klachten T (0900) 424 5726 Algemene voorwaarden en overige infoimatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV <q Wegener Media BV

de Faam | 2014 | | pagina 5