igenlijk leren leven Pop-up restaurant in glazen huis voor Serious Request Bijeenkomst over thuiszorg MB Villa Valentijn Middelburg Geconfronteerd met grote veranderingen Horen, zien, lopen en vooral delen wwwjamilieresta.ura.nteetpiezier.nl Zuiverseweg 2. Aagtekerke www. e provincies waar zelfdoding het meest voorkomt. Vervolg van de voorpagina Het boek begint in 1939, met de algehele mobilisatie. Ook in Zeeland moeten mannen zich melden en worden in gekwartierd in kazernes en bij burgers. Zeeland krijgt het tijdens de strijd zwaar te verduren. In de jaren die volgen worden Zeeuwen ge confronteerd met kleine en grote veranderingen in hun dagelijks leven. Om de pro vincie in en uit te reizen is een speciale pas nodig. Op straat verschijnen Duitse verkeersborden. In de loop van de oorlog wordt het steeds lastiger -om te leven. De zoetwatervoorziening staat onder druk en som mige producten worden een luxe. In Westkapelle staat een lange rij bij de winkel als paardenvlees zonder bon verkrijgbaar is. In 1944 be gint de Slag om de Schelde. Paniek onder de bezetter, in undatie en bombardemen ten volgen. De opluchting is enorm als Zeeland dorp voor dorp wordt bevrijd. Zeeland 40-45 verschijnt in de 40-45 reeks, die onder re dactie staat van Erik Somers en René Kok. naar huis. Later bleek dat hij ongeveer op dat moment is gesprongen. We zijn nog naar zijn werk gereden, om te kijken of hij toch was be gonnen. Daar was hij niet." Ellen gaat verder met haar verhaal: "Om half negen zijn we naar de politie ge gaan. Die waren al naar ons op zoek. Dan komen twee politieagenten op je aflopen en je ziet aan hun blikken dat ze geen fijn nieuws heb ben. Dan denk je: Dat ga je niet zeggen. Ik weet nog dat ik een oerkreet gaf. Het kwam uit m'n tenen. Ik heb het niet zien aankomen. Harm heeft altijd gezegd dat hij anti-drugs was en nooit zou roken. Achteraf bleek dat hij zich behoorlijk had uitgeleefd. Dat was een to tale verrassing voor me." "Na zijn overlijden zijn er zo veel verhalen van vrienden losgekomen. Hoe hij in wer kelijkheid was. Harms beste vrienden komen ieder jaar op zijn verjaardag en sterf dag. Er wordt gelukkig nog altijd aan hem gedacht. Ellen besluit met: "Pas trouwde er een vriend van Harm en tijdens de kerk- Elke zelfdoding is een verhaal dat te vroeg stopt. Wie achterblijft, moet verder. Indigo, een organisatie die zich onder andere inzet voor nabestaanden na zelfdoding, houdt op zaterdag 1 no vember een korte wandeling voor nabestaanden, vrien den en sympathisanten na zelfdoding. De wandeling voert over de duinen en het strand. Er wordt gepraat en gezwegen, gelachen en getroost. Het vertrek is om 13.30 uur vanaf Hotel Restaurant De Kamperduinen aan de Patrijzenlaan 1 in Kamperland. De wandeling wordt om circa 15.00 uur afgesloten met een stil moment en een ritueel op een mooi plekje op het strand. Hierna is er gelegenheid om in het restaurant onder het genot van koffie en/of drankje na te praten. Voor kinderen is er de mogelijkheid om een blijvende herinnering te ma ken. Deelname is gratis. Aanmelden tot 27 oktober via dienst kwam voorbij dat er een goede vriend was over leden. Dat ging over Harm. Dan heb ik niets nodig hoor en vloeit er een klein beetje meer water in de Ooster- schelde." Voor je het weet is het weer eind december en is Serious Request weer begonnen. Ook op Walcheren zijn er initiatieven voor het goede doel. Zes Vlissingse studenten hebben bijvoorbeeld Serious Dining opgericht. VLISSINGEN - Daar waar de dj's van 3FM de hele week niet mogen eten tijdens hun verblijf in het glazen huis, is dat juist bij serious dining wél de bedoeling. Vlakbij het Dokje van Perry staat een glazen gebouw dat inge richt wordt als glazen huis en waar van 18 tot en met 23 december een pop-up res taurant gevestigd zal zijn. Het is oorspronkelijk ge bouwd als glazen theehuis, maar er is nooit een horeca- bestemming voor gevonden. Via een makelaar en de ge meente Vlissingen is er nu groen licht om het huis te mogen gebruiken. Het idee ontstond eind vorig jaar maar toen waren ze te laat om er nog aan te begin nen. Vandaar dat ze begin september rond de tafel zijn gaan zitten. De HZ-studen- ten Anne Gijsbers, Sterre Daans, Colin Roos Hoef- geest', Kees Matthes, Joep Vangeel en Samara Hutting hebben de stichting "Seri ous dining" opgericht. Ze kennen elkaar van -studen tenvereniging Marum Bibio. De studenten hopen met hun actie minimaal tienduizend euro op te halen. Ook wil len ze er - als het kan - een traditie van maken. De com plete opbrengst gaan ze zelf op 24 december in Haarlem afleveren bij het glazen huis van 3FM. Er is ook sprake van een rolverdeling. Twee mensen in de keuken, twee in de bediening, een gastvrouw en een 'vliegende keep'. Wat ze willen is drie driegangen menu's aanbieden. Een met vis, een met vlees en een vegetarisch. Alle menu's zo rond de 30 euro. De vergun ningen zijn geregeld. Nu nu de naamsbekendheid nog. Er worden flyers en posters gedrukt die in de stad ko men te hangen. Voor hun plan zochten ze contact met de gemeente Vlissingen, maar ook met lokale onder nemers, horecaverenigingen en de Vlissingse Onderne mers Centrale. Voorname lijk positieve reacties waren hun deel. Ze mogen gratis spullen gebruiken, maar hebben nog niet genoeg. Het is mogelijk om te sponsoren door bijvoorbeeld artikelen op te hangen met de naam van de winkel erop waar het verkocht wordt. E11 het kan gebruikt worden als exposi tieruimte. Sponsoring door middel van diensten, ma teriaal en ingrediënten kan ook. In het huis is ruimte voor maximaal veertig eters. En het tijdelijke restaurant zal in ieder geval dagelijks geopend zijn tussen 18 uur en middernacht. Reserveren kan vanaf half november. MIDDELBURG - Lokaal FNV Walcheren, SP Vlissingen en SP Middelburg houden dinsdag 28 oktober een themabijeenkomst over de Thuiszorg. Deze bijeen komst is bedoeld voor ieder een die als cliënt, familielid of medewerker te maken krijgt met de bezuinigingen in de Thuiszorg. "Per 1 januari 2015 worden gemeenten verantwoorde lijk voor de zorg zonder dat zij daar voldoende geld voor krijgen. Dit leidt tot onver antwoordelijke bezuinigin gen", licht SP-raadslid Pe- troesjka Sterk toe. Lilian Marijnissen (Abva- kabo FNV), komt naar Mid delburg om te spreken over de stand van zaken rond de Thuiszorg. Dit doet zij samen met thuiszorgme dewerker Gerda Groesser, cliënt Puck Kögeler en ge meenteraadslid Lian Colijn. Na de pauze is er voor het publiek uitgebreid gelegen heid om vragen te stellen, mee te denken en deel te nemen aan de discussie. De avond begint om 19.30 uur in aula van de Zeeuwse Bi bliotheek. Toegang is gratis. kinderdagverblijf O www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 oktober 2014 3 Oerkreet Vrienden O vandiemen@indigozeeland.nl. Os. Op de achtergrond is zijn moeder Ellen van Os.(rechts) in gesprek met hulpverleenster Els van Diemen nabestaanden niet door hun omgeving worden genegeerd. Foto Carrie Frederiks door Mark Lobbezoo Tienduizend Vliegende keep w De actie volgen kan via Facebook en Twitter. seriousdining@outlook. com Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al meer dan 10 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Ons landelijk registratienummer is 257589806. Er wordt dit jaar een kiss en ride (parkeer)moge lijkheid gecreëerd door de gemeente Middelburg. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website: www.villavalentijnmiddelburg.nl (zie ook QR code) en e-mailadres: info@villavalentijn.nl. We kennen een zeer scherpe prijs/kwaliteits verhouding. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090.

de Faam | 2014 | | pagina 3