3011okt&UwJ1d Beleef .W ons de Jdsvoor Kramp? Spierpijn? Stijve gewrichten en slijtage? Stedentrip 0 JAAR BEVRIJDING Berlijn, Duitsland O Twittertoneel Polderhuis Hoe verging het de mensen op Walcheren in die roerige oktobermaand 1944, die de aanzet gaf tot de bevrijding van het eiland? Om hier een antwoord op te geven wordt er 70 jaar na dato een eigentijds twitter- toneelstuk gelanceerd on der de naam #oktoberl944. Het is een fictieve dialoog geschreven door Cees Maas, tussen een Zeeuw, een Duit ser en een Engelsman. De drie personages nemen de volger mee terug naar 1944. Vanuit hun eigen per spectief vertellen zij over de dagelijkse situatie alsof Twitter al bestond. Het to neelstuk is 1 oktober van start gegaan, maar is tot het eind van de maand nog da gelijks te volgen. Het toneelstuk kan gevolgd worden via een Twitter- account of via de website 10jaarpolderhuis.nl. Volg de 3 hoofdrolspelers: Ko_1944, @Paul_1944 en Hans 1944. Bevrijdingstocht door Zeeland De hoofdactiviteit rondom de herdenking van de Slag om de Schelde is een twee tal bevrijdingscolonnes. De eerste tocht wordt gehouden op zaterdag 25-oktober. Op deze dag start de colon ne op een drietal plaatsen in het Zeeuwse. Uiteindelijk komen de drie colonnes samen in 's-Gra- venpolder om vervolgens als één lange stoet van militaire voertuigen naar Bergen op Zoom te rijden. De eerste colonne zal na een herdenkingsmoment op de Canadese oorlogsbegraaf plaats in Adegem (Ma lde- gem) even na 8.00 uur ver trekken en zal na een tocht langs verschillende plaatsen in België en Zeeuws-Vlaan- deren om ongeveer11.35 uur via de Westerschelde- tunnel aankomen in Zuid- Beveland. Om ongeveer 9.45 uur ver trekt er ook een colonne vanuit Colijnsplaat en de derde colonne vertrekt rond 10.15 uur vanuit Nieuwdorp. Vanuit Nieuwdorp zullen de voertuigen de schoolkin deren die meedoen aan de hierboven vermelde wan deltocht meenemen. De co lonnes uit Colijnsplaat en Nieuwdorp komen samen op de Sloedam. Daar wordt een herdenking gehouden. Rond 12.30 uur komen alle drie de colonnes samen in 's-Gravenpolder en van daaruit vertrekt een lange stoet van ongeveer 125 voer tuigen in de richting van Bergen op Zoom. In de middag is er een défilé door Bergen op Zoom met als eindpunt de Markt. Rondleiding met tastbare herinneringen In de omgeving van Terra Maris aan de Duinvlietweg 6 in Oostkapelle wordt zon dag 26 oktober een rondlei ding gegeven. In het duin gebied De Manteling bij Oostkapelle, zijn nog veel sporen uit de Tweede We reldoorlog te zien. Kosten bedragen 3,50 euro per persoon. Maximaal 20 deelnemers vanaf 8 jaar. Van tevoren aanmelden, bij voorkeur via e-mail: reserveringen@terramaris. nl Bevrijdingsconcert en verhalen In 't Kerkje van Ellesdiek wordt zondag 26 oktober om 14.30 uur een programma verzorgd dat in het teken staat van 70 jaar Bevrijding. Het Zeeuwse Kamerorkest TY verzorgt een concert met een gevarieerd klassiek pro gramma. Daarnaast worden er enkele verhalen verteld over ge beurtenissen en belevenis sen rond de bevrijding van Zuid-Beveland door Mark van den Dries en Rinus Pol derdijk. Toegang: 8 euro inclusief koffie en een ellesdiekje. Re serveren voor de optredens kan via reserveer@elles- diek.nl of telefoonnummer: 0113-612681. Nieuw en ijzersterk medisch hulpmiddel voor spieren en gewrichten werkt al binnen 3 minuten! 1-2 Move Spier en Ge- wrichtsgel heeft een drie dubbele werking en helpt al binnen drie minuten. Als u ook weer zoals vroeger soe pel wilt kunnen bewegen en een middel zoekt dat écht helpt, moet u 1-2 Move be slist proberen. 1-2 Move is zeer effectief in de preven tie en bestrijding van och tendstijfheid, spierpijn en gewrichtspijn. Het is makkelijk in gebruik en heeft door de unieke combinatie van kou én warmtetherapie in één, een fenomenale dieptewerking en zeer snel effect! Stijve gewrichten of slijtage? 1-2 Move is een medisch hulpmiddel en is samenge steld op basis van natuurlij ke ingrediënten, maar vergis u niet: dit draagt juist alleen maar bij aan de werking! Veel gezondheidsadviseurs durven te beweren dat zij in hun hele carrière nog geen beter spierproduct hebben gezien, dat zo snel en effec tief werkt. Zelfs mensen die al heel veel jaren last heb ben van stijve spieren en ge wrichten, zijn opgelucht dat ze nu eindelijk een spierpro duct hebben dat wél helpt. Er zit bij kramp vaak enorm veel spanning in de spieren en veel mensen weten zich dan echt geen raad meer. 1-2 Move Spier en Gewrichts gel helpt uitste- kend in het voorko men Voor komen is beter dan genezen! Uit recente onder zoeken blijkt dat mensen kramp als één van de meest vervelende klachten aan hun lichaam opgeeft, als het gaat om soepel kunnen bewe gen. van krampaanval len in bijvoor beeld kuiten en bovenbenen, door de natuur lijke ontspanningsreflex van het lichaam te stimu leren. Hierin is 1-2 Move absoluut uniek; geen ander spierproduct is in staat om deze serieuze klacht effec tief het hoofd te bieden. 1-2 Move kan het allemaal! Het maakt niet uit wat de oorzaak is van uw klachten, 1-2 Move helpt altijd! 1-2 Move Spier en Gewrichtsgel is de meest breed inzetbare en ijzersterke alleskunner voor uw spieren en gewrich ten en is dus erg makkelijk in gebruik. Heeft u last van blessures, kneuzingen of spierpijn? Masseer 1-2 Move Spier en Ge wrichtsgel één a twee maal daags lichtjes op uw huid, tot het gewenste resultaat bereikt is. Bij lang durige klachten als het voor komen .van kramp en stijve gewrichten, dient u de gel minimaal drie maal daags aan te brengen, totdat uw klachten helemaal verdwe nen zijn. Profiteer nu van deze superaanbieding! Win de grootste rockhits op vier cd's Wilt u ook heel voordelig weer soepel kunnen bewegen? Probeer 1-2 Move Spier en Gewrichtsgel! Van 17,95 f>cr nu voor =0 14 2 tubes nu slechts \Q VALK VAKANTIES O www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 oktober 2014 23 oon „O. 13.00 tot 21.00 vr.1S.00tm 10.00 tot 16.00 uur. Op 30, 31 okt. en 1 nov. houden Zeeuwse li ondernemers de tweede Zeeuwse Woonmarkt! Met ruim 40 marktkramen staat J*fC de Zeeuwse Woonmarkt bol van diverse activiteiten. De deelnemers presenteren 4 hun specialiteiten en primeurs om wonen aangenamer voor u te maken. Uiteraard presenteren de 40 deelnemers - van auto-dealers, makelaars, architecten tot keuken- en serreaanbieders - eenmalige woonmarkt-aanbiedingen en kortingen waar u van moet profiteren! De 2° Zeeuwse Woonmarkt vindt ook nu weer plaats bij TMC Woonwinkels, Marconistraat 13-15b in Goes. Let op: betaald parkeren. www.zeeuwsewoonmarkt.nl Doe zelf de 3-minutentest! Kramp? 6a snel naar www.deweekkrant.nl/actie Klik&WJn HnamwK Verkrijgbaar op www.1-2move.nl, www.beauvica.nl en bij de betere reform- en gezondheidswinkels. Van der Valk Hotel Berlin Brandenburg Geniet tijdens een heerlijke stedentrip van de wereldstad Berlijn metz'n bezienswaardigheden en kerstmarkten in nov./dec. Het Van der Valk hotel biedt u ruime kamers, een atrium restaurant, bar, zwembad, sauna en fitness. Het centrum is gemakkelijk met de metro te bereiken. Boek nu! Inclusief: 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer Dagelijks uitgebreid Van der Valk ontbijtbuffet met prosecco Vertrek: dagelijks t/m oktober 2015 Voor informatie en/of boeken ga naar www.valkvakanties.nl/aul26 of bel 0172 46 96 96. Korting is reeds in de reissommen verwerkt. VWTWOUWD.Vf*ZO«CO INVOOMKUG deweekkrant.nl/webwinkel categorie reizen autovakanties Deze aanbieding is geldig t/m 15/11/14 en zolang de voorraad strekt. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten.

de Faam | 2014 | | pagina 23