Middelburg krijgt weer een brouwerij DE MOOISTE KEUKENSHOWROOM VAN ZEELAND! Extra geld voor mensen met een laag inkomen BIERBROUWERIJ Gratis AEG keuken machine Logus Vlissingen BOU WCENTER i_Ogus Zee-aquarium bekijken OOSTKAPELLE - Museum Terra Maris in Oostkapelle houdt op vrijdag 24 oktober de activiteit 'Een kijkje ach ter de schermen van het zee aquarium'. Deze begint om 13.00 uur en duurt tot 13.30 uur. Deelnemers kunnen van bovenaf het aquarium in kijken en krijgen uitleg over de werking van het zoutwateraquarium. Ook worden de dieren gevoerd. De deelnemers betalen al leen de entreeprijs voor het museum, (volwassenen 6 euro, kinderen 3,50). Aan melden is noodzakelijk. Bij voorkeur via het formulier op www.terramaris.nl on der de rubriek te doen/acti viteitenagenda of via 0118- 582620. Miniconcert in Koorkerk MIDDELBURG - Op donder dag 23 oktober wordt in de Koorkerk in Middelburg het seizoen van het Lange Jan Project afgesloten met een miniconcert door de pan- fluitiste Ankie Kaljouw, aan de piano begeleid door Le- nie Stokman. Op hun pro gramma staat muziek van Bach, Rizzi, Toscelli en Zon- nenberg. Lenie Stokmarf zal solistisch te beluisteren zijn in een Wals van Dvorak. Het concert wordt besloten met de Roemeense Suite van Mihai Scarlat. Het concert begint om 15.00 uur, de toe gang is vrij. Zeg nu zelf, Westmalle tri pel is toch al de beste?" Een brouwinstallatie en bot- tellijn zijn besteld. De brou werij op bedrijventerrein Arnestein wordt geschikt voor de productie van zowel lichte als zwaardere bieren. "Ook kan ik straks goed dryhopping (toevoeging van hop aan gistend bier -red.) toepassen. Dat geeft een 'ER KOMEN ZES GISTINGSTANKS VAN 2500 LITER TE STAAN. EEN HELE PLAS BIER.' brouwmees ter groeide Bubberman bin nen enkele jaren uit tot het gezicht van Emelisse. Zo doende is hij gekend in het internationale circuit van brouwers en liefhebbers van speciaalbieren. Als alles mee zit presenteert hij begin volgend jaar al zijn eerste bieren: op Britse en Ame rikaanse leest geschoeide stouts, porters en India pale ales. "Toegankelijke sma ken, maar wel met een twist, iets aparts", zegt hij bedacht zaam. "Waarschijnlijk zes tot acht standaard bieren en daarnaast voor elk seizoen een apart brouwsel. Geen blond, dubbel en tripel, daar is geen eer aan te behalen. speciale, fijnere hopsmaak. Er komen zes gistingstanks met elk een capaciteit van 2500 liter te staan. Een hele plas bier", zegt hij nuchter. Bubberman kwam in het voorjaar van 2007 in dienst bij de Kamperlandse bier brouwerij Emelisse, die toen een pils, een witbier en een dubbel uit bracht. Vanwege technische beperkingen werden de bieren voorna melijk bij De Halve Maan in Hulst gebrouwen. Toeristen vormden de grootste doel groep. Bubberman werkte als kok in de horeca, maar was als lid van het Bevë- landse amateur-bierbrou- wersgilde de Deltabrouwers al-jaren in de weer met thuis brouwen. Zware bieren, met veel aroma's en gebrande smaken en zeer stevig ge hopte bieren waren zijn specialiteit, waarmee hij ook prijzen won. Standaard bieren brouwen was wel het laatste waar hij aan dacht. Begin.2009 zQtte hij Eme lisse op de (bier-)kaart, toen hij tijdens het Winterbier- festival in Gouda de eerste prijs won met zijn Imperial Stout. Voorbeelden waren de zware, bijna zwarte bie ren die ooit vanuit Engeland naar tsaristisch Rusland werden verscheept. Vanaf dat moment ging het hard en kreeg hij de ruimte om te experimenteren met nieuwe bieren en gedurfde smaken, zoals zware stouts met een vleugje koffie en sterk ge hopte India pale ales. De bie ren uit Kamperland werden een internationale hit. Ruim de helft van de productie wordt geëxporteerd. Toch ging het kriebelen. Bubber man: "Maar ik ben Emelisse dankbaar voor de kansen die ik heb gekregen." De laatste commerciële bierbrouwerij van Middelburg was de Hopbloem. Deze werd rond 1990 opgericht maar sloot in 1993 al weer de deuren. Bierbrouwerij de Vijf hoek werd al in 1598 genoemd, om in 1917 definitief de deuren te sluiten. De Middelburgse brouwgeschiedenis is te boek gesteld in 'Hop en Gerst veredeld'. Bezoek onze inspirerende showroom en ervaar zelf onze voordelen! Heeft u een laag inkomen? Heeft u bijvoorbeeld weinig loon, weinig in komsten of bijstand? Dan heeft u dit jaar misschien recht op extra geld. Veel mensen hebben moeite om rond te komen. Daarom krijgen mensen met een laag inkomen dit jaar extra geld van de gemeente. Het extra geld is: 100 euro voor een (echt)paar, 90 euro voor een alleenstaande ouder, 70 euro voor een alleenstaande. Voor wie? Mensen met een uitkering, maar ook werkenden en zelfstandigen met een laag inkomen kunnen de koopkracht tegemoetkoming aanvragen. Om te be palen of iemand recht heeft op het extra geld wordt gekeken naar het inkomen in de maand september 2014. Het hangt van iemands persoonlijke situatie af waar de inkomensgrens precies ligt. Die grens varieert van 245,- tot 1500,-. Heeft u recht op extra geld? Wilt u weten of u recht heeft op extra geld? Ga dan naar www.laaginkomen.nl en doe de test. Zo ziet u gelijk of u recht heeft op extra geld. En waar u dit kunt aanvragen. Heeft u recht op extra geld? Ga naar www.laaginkomen.nl en doe de test! (advertorial) bij aanschaf van een keuken" logusvlissingen.nl w www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 oktober 2014 17 Brouwmeester Kees Bubberman zette met eigenzinnige en kwalitatief hoogstaande bieren de Kamperlandse bierbrouwerij Emelisse internationaal op de (bier-)kaart. Binnenkort gaat hij als Brouwerij Kees in Middelburg zelfstandig verder. door Peter Urbanus MIDDEL BURG - Als Deltabrouwers Kees Bubberman begint een bierbrouwerij op industrieterrein Arnestein in Middelburg. Foto: Middelburgse brouwerijen SHOWROOM Marie Curieweg 9-13, Tel. 0118 - 69 00 25

de Faam | 2014 | | pagina 17