Gevarieerde activiteiten voor kinderen bij Brede School Zeeuwse avond in Zandput Hollywood meets Broadway Mallard wandeltocht toe aan vijfde editie REGIONAAL NIE Ricky en Poekie zoeken samen een nieuw thuis Dvd onthulling monument uitgebracht Leeskringen Veldzigt zoeken nieuwe leden Open dag Stal Serooskerke Taartproeverij GOES - Brassband Kloetin- ge en koor Lichte Muziek A58 geven zaterdag 25 oktober om 20.00 uur een concert in theater De Mythe in Goes. Een bijzondere ontmoe ting tussen 'koper' en 'stemmen'. 'Broadway' wordt vertolkt door koor A58 dat een selectie van musicalnummers zal brengen, Brassband Excelsior staat voor de invulling van 'Holly wood' met filmmuziek. Het concert zal eindigen met een grande finale waarbij de brassband het koor zal begeleiden. Een extra feestelijk tintje is het gegeven dat er twee jubilea te vieren zijn. Brassband Excelsior viert het 115-jarig bestaan, Koor A58 bestaat vijftien jaar. Een uitstekende reden voor beiden om groots uit te pakken. Ko de Rooij van Brassband Excelsior: "We hadden al contact dat in 2012 leidde tot een gastconcert met Kerstmis. Nu we dit jaar allebei jubi leren kan dat feest mooi samen gaan. Voor onze brassband en het koor is dit een uniek concert, dit is de eerste keer dat wij zelf De Mythe afhuren voor een concert." Op het einde worden drie stukken samen ten gehore gebracht, door Albert-John Vervorst omgezet voor brassband en koor. Bart van Meygen is de dirigent van Brassband Excelsior en Rob van der Meule dirigeert het Koor A58. Dit concert is mede mogelijk gemaakt door een fi nanciële bijdrage van de Culturele Raad Goes Tickets k 12,50 euro via: tickets@brassbandexcel- sior.nl of www.koora58. nl en Tuincentrum en Hoveniersbedrijf Paarde- kooper, Kloetinge SEROOSKERKE - Vrijdagavond 24 oktober is er in dorpshuis De Zandpunt in Serooskerke op Walcheren een Zeeuwse avond. Het is een van de ac ties die opgezet is om een standbeeld op te richten voor mevrouw Ghijsen, de samenstelster van het Woor denboek der Zeeuwse dia lecten. Engel Reinhoudt, initia tiefnemer: "Er komen vier Zeeuwse avonden. Het pro gramma wordt verzorgd door Jan Zwemer, Frans van der Heijde, Peter Dieleman, Anja Kopmels en Engel Reinhoudt; de opbrengst gaat volledig naar het stand beeld." Toegang kost 8 euro, in clusief koffie. Kaarten aan kassa of reserveren via cn.zeeuws@zeelandnet.nl of 0113-351317. Het is ook mogelijk om BEELDgenoot worden door tien euro of meer te stor ten-op: NL49 RABO 03283 42718 van Kerkje Ellesdiek. Vermeld GIB (Ghijsen in Beeld). Zet uw adres in het vakje Omschrijving. Belangrijk, want: men ont vangt gratis de set met WoordWolken (vijf bijzon dere Kaarten). Agrimarkt stelt vijf maan den een kadobon van 50 euro beschikbaar voor de actie Word Beeldgenoot en als hoofdprijs één minuut gratis winkelen. MIDDELBURG - Brede School Stromenwijk organiseert ook dit schooljaar activi teiten. Dit betekent dat er na schooltijd allerlei spor tieve, creatieve en educa tieve workshops en cursus sen worden gegeven waar kinderen aan mee kunnen doen. Kinderen van de basisscho len Beverburch en Cederhof kunnen in de periode tussen de herst- en kerstvakantie kennismaken met sportac tiviteiten bij Korfbalvereni ging Swift en Rugbyclub Oemoemenoe. Tijdens de workshop Ritme van plezier gaan kinderen spelender wijs aan de slag met ritme en percussie instrumenten. Ook wordt er een workshop Cupcakes Boltaartjes ver sieren georganiseerd, waar bij de gemaakte creaties direct opgegeten mogen worden. De Babbelaar organiseert op woensdag- en vrijdag mid dag activiteiten voor kinde ren t/m groep 6 en kinderen vanaf groep 7 kunnen voor activiteiten naar jeugdhonk De Branding. VLISSINGEN - Ricky en Poe kie zijn samen op zoek naar een nieuw plekje want hun baasje is overleden. Ricky is van 2003 en Poekie is van 2007. Ze zijn beiden behoorlijk van slag en kun nen hier maar niet wennen AAGTEKERKE - De dorpsraad Aagtekerke heeft een dvd gemaakt van de onthulling vorig jaar van een monu ment dat werd opgericht aan het Kalfhoeksepad in Aagtekerke. De dvd is een registratie van de herdenking op de mili taire begraafplaats in Ka- pelle, de onthulling van het monument en de fly past en duurt 70 .minuten. Belang- in het asiel. Ze hebben het zo verdiend om weer rust te krijgen in hun nieuwe, vei lige huis. Heeft u een rustig huishouden en wilt u deze te schatten helpen? Kom dan eens kennismaken met Ricky en Poekie. stellenden kunnen contact opnemen met de dorpsraad van Aagtekerke. Dit monument is een eerbe toon aan de drie Franse vlie gers die op 22 oktober 1943 omkwamen toen hun toestel door Duits afweergeschut werd neergeschoten. Op 1 november vindt om 09.30 een ceremonie plaats waarbij de omgekomen vlie gers worden herdacht. NIEUWDORP - Om zeventig jaar vrijheid te markeren worden er in de. Provincie Zeeland talloze activiteiten en herdenkingen georgani seerd. Een belangrijk deel van de activiteiten is verbonden met de Slag om de Schelde. Deze slag vond plaats in de periode september - novem ber 1944 en stond onder Ca nadees bevel. Samen met de landingen op de kusten van Normandië op 6 juni 1944 was de Slag om de Schelde en het openstellen van de havens van Antwerpen van MIDDELBURG - Begin oktober zijn de Leeskringen 'Veld- zigt 1' en 'Veldzigt 2' van start gegaan. Er is nog plaats voor twee k drie nieuwe le den per kring. De maximale grootte van de groepen is acht deelnemers. Eens per maand komen de leden van de Leeskring bij elkaar om het boek te be spreken dat ze samen gele zen hebben. Aan de hand van door de leider van de Leeskring ontwikkelde Leeswijzers wordt gediscus sieerd over allerlei aspecten van het boek: soort, inhoud, stijl, taal, impact op de le zer. doorslaggevende betekenis voor hét einde van de oorlog in West-Europa. Wandeltocht De hoofdactiviteiten van de zeventigjarige herdenking vinden plaats op 25 okto ber en 1 november. Eén van de onderdelen van dit pro gramma is de vijfde editie van de Mallard Wandeltocht op zaterdag 25 oktober. Er zijn vier verschillende wandelroutes. De jongere deelnemers (<12 jaar) wor den met voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog naar De leden krijgen ook gele genheid om eigen werk te presenteren: door henzelf geschreven gedichtjes of co lumns of iets dat ze ergens gelezen hebben en onder de aandacht van de medele den willen brengen. Voorts wordt informatie uitgewis seld over boeken, films en lezingen. De bijeenkomsten vinden plaats onder leiding van en ten huize van Jan Lauret in Middelburg. Voor boeken en koffie wordt ge zorgd. Bijdrage per keer: 5 euro. Informatie en aanmelden: jalauret@zeelandnet.nl of 0118-629050. de Sloedam gebracht en de tocht van 6 kilometer terug lopen. Om verzekerd te zijn van vervoer moeten zij zich op tijd moeten aanmelden. Er is namelijk een beperkt aantal zitplaatsen. Op de routekaarten staan punten die herinneren aan de oorlogsjaren en de Slag om de Schelde. De 6 kilometertocht start om 10 uur, de 13 kilometer om 9 uur, de 26,5 kilometer vanaf 7.30 uur en de 35,5 kilome ter vanaf 7.30 uur. Het in- schrijfbureau sluit om 17.00 uur, inschrijven kost 4 euro. VLISSINGEN - Albert Heijn Aagje Dekenstraat 16/Vlis- singen houdt zaterdag 25 oktober een appeltaartproe- verij. Klanten kunnen hun zelf gemaakte appeltaart laten proeven in de winkel. Albert Heijn Aagje Deken straat 16/Vlissingen roept daarom alle klanten op om zelf een appeltaart te bak ken en die in de winkel te laten proeven en beoorde len door andere klanten. Dit kan een zelf bedacht appeltaartrecept zijn of een beproefd familierecept: alle appeltaarten zijn welkom. De appeltaartproeverij vindt plaats van 14.00 uur tot 16:00 uur. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 oktober 2014 14 door Leon Janssens Vier Entree O Geef je favoriete Zeeuwse woord door voor op de website via e-mail: info@zeeuws- woordenboek.nl of schriftelijk naar GIB, p/a. Werrilaan 21,4453 CA 's- Heerenhoek. Informatie over deze acties staat op de website, www.zeeuws- woordenboek.nl Spelenderwijs O De activiteiten worden georganiseerd in wijkcentrum Het Getij, BSO Kinderkeet en jeugdhonk De Branding. Aanmelden kan via de website www. bredescholenmiddelburg. nl Engel Reinhoudt: "Er zijn al veel spontane reacties binnengekomen voor de actie." Foto: Leon Janssens Biedt u Ricky en Poekie een nieuw thuis? Neem dan contact op met Dierenasiel Walcheren, tel. 0118-613579. GAPINGE - Stal Serooskerke houdt zaterdag 25 oktober één van haar open dagen. Een boeiend schouwspel als Adri Verhage met zijn wagens vol mangels, getrokken door de Zeeuwse trekpaarden, richting de boerderij aan de Snouck Hurgronjeweg gaat. De open dag is van 10 tot 16 uur op een perceel aan de Vriezenveenseweg, buiten Gapinge. Foto: PR

de Faam | 2014 | | pagina 14