Hoe donker is de Zeeuwse nacht? Kids 4 Station W] HAARSTUDIO ifll V^RSCflf: POORT Genieten van mooi opruimen bin non uit NACHT VAN DE Heel de maand oktober 15% korting!!! www.kids-station.nl KORT NIEUWS NIEUWE COLLECTIE NAJAAR WINTER Knippen dames 15,50 Knippen heren 14,50 Knippen kinderen 12,50 Verven vanaf 28,00 Permanent vanaf 53,50 GOES - Hon derden ver lichte gebouwen staan die nacht in het donker. Als de klok een.uur terug gaat zijn er tal van activiteiten die de schoonheid van echte duis ternis benadrukken; bijvoor beeld wandeltochten door donkere natuurgebieden, sprookjesverhalen bij kaars licht en huiskamerconcer ten. Ook voor de kinderen is er van alles te doen. De Nacht van de Nacht is een evenement van de na tuur- en milieufederaties om de duisternis in Neder land terug te krijgen en aan dacht te vragen voor de ge volgen van lichtvervuiling. Nederland wordt ieder jaar drie tot zes procent lichter en behoort inmiddels tot de meest verlichte landen ter wereld. Echte duisternis is in ons land bijna nergens meer te vinden, terwijl don kere nachten juist goed zijn voor mens en dier. Daarnaast vormt de lichtvervuiling een aanslag op het milieu. Omdat al dat licht onnodig veel energie verspilt, wordt in de Nacht van de Nacht iedereen opgeroepen al het overbodige licht uit te doen. Zie, voel en beleef de schoon heid van de Zeeuwse don kere nacht. Op veel plaatsen worden de lichten gedoofd en zijn er duistere activitei ten. Voor steeds meer Zeeu wen lijkt duisternis een groot goed te zijn. Zeker als wordt afgegaan op de toene mende belangstelling voor de Nacht van de Nacht. Dit lustrumjaar belooft span nender en magischer dan ooit te worden. En omdat de nacht toch een uurtje langer duurt, hoeft niemand op tijd naar bed. Programma Middelburg Sterren kijken, 19.00- 00.00 uur. Bij helder met de telesco pen naar de sterrenhemel kijken in Sterrenwacht Herengracht. Lampiontocht, 19.00- 20.00 uur (doorlopend). Lampion maken met aan sluitend optocht. Zeeuws museum, Abdij. Glow in the dark schmin ken, 19.00-23.00 uur (doorlopend). Tent Ab dijplein. (Familie)activiteit Tasten in het duister: 19.00-20.30 uur. In de tentoonstelling kan iedereen een beroep doen op zijn tastzin. Wat zit er in de mysterieuze tast-dozen? Geert the Chiefs in het Museumcafé, 20.15, 21.15 en 22.00 uur (duur ca. 20 min.). Optredens van energieke Zeeuwse band. Anna Ros vertelt 'Moord in de leeuwenkuil', 20.00 uur, 21.00 uur, 22.00 uur. Een spannend halfuurtje in misschien wel het don kerste hoekje van het Ab dijplein. Levende kijkdozen, 20.00-21.30 uur. Wat gaat er schuil achter de har ten van Willibrord? Een sprong naar het verleden? Herenstraat 5 - Middelburg - Tel. 0118 64 18 89 Fazantenhof 14, 4332 TX Middelburg, tel. 0118 628285 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 oktober 2014 13 Hoe donker de Zeeuwse nacht is, kan komende zaterdag 25 oktober worden ervaren, als voor de tiende keer dat de landelijke Nacht van de Nacht wordt gehouden. door Carrie Frederiks Duisternis Tijdens de nacht van de nacht, komende zaterdag, krijgt de steeds verder ondergesneeuwde Zeeuwse duisternis eindelijk weer eens ruimte. Foto: Jan Koeman Zeeuws duister O www.nachtvandenacht.nl O Het volledige aanbod en een plattegrond staan op de website: www. nachtvande nachtmiddelburg.nl Hippe kinderschoenen Vele merken o.ai'My Sweet Shoe, Develab, Naturino, Pinocchio, Clic Converse, Shoesme, HIP, Vingino maat 18 t/m 40 Ingang is aan de straatkant naast apotheek Medsen in het winkelcentrum. Super strak kasten systeem DIVIDI. Kom langs voor de vele mogelijkheden die Binnenuit te bieden heeft. Wij ontwerpen altijd een kast die bij U past; de maten, de kleuren en de mogelijkheden zijn oneindig. woonconcepl

de Faam | 2014 | | pagina 13