Kleine leeuwtjes worden groot Een Koninklijk arrangement VOORKOM HOGE EIGEN BIJDRAGE I BLAUWGERUITE Tandartsenpraktijk 'De Oude Vest' N N In 2015 gaat de eigen bijdrage voor prothese en klikgebit omhoog. Kom dus nü in actie! Wacht niet langer en bespaar nu op uw prothese en/of implantaatkosten! Kenmerkend waren twee beeldjes van leeuwen aan het begin van de trap, waar door die al snel in de volks mond de Leeuwentrap werd genoemd. Kleine leeuwtjes die al in 1910 werden ver vangen door twee grotere exemplaren, nadat ze in 1908 ten prooi waren geval len van vandalisme en vol gens de Vlissingsche Cou rant 'door onverlaten waren stukgeslagen'. De grote leeuwen van zand steen hadden deel uitge maakt van een serie van acht bij het spoorwegvia duct bij het Centraal Station van Amsterdam, die de ge meente Vlissingen voor 200 gulden (en vervoerskosten) kon kopen. Deze moesten de trap ver fraaien en kwamen beter uit in verhouding tot de breedte van de trap. Op 6 oktober 1909 schreef de krant dat '...binnen eeni- ge tijd de onoogelijke leeu wen aan weerszijden van de trap worden weggenomen en vervangen door een paar, fraai van vorm en van veel grooter model en twee fraaie leuningen zullen worden aangebracht'. De trap was in 1975 de in spiratie voor de in Vlissin gen geboren dichter Hans Verhagen voor het maken van een VPRO-documentai- re 'Trap naar Zee'. Van deze latere P.C. Hooftprijswin- naar is bovenaan de trap het gedicht 'niet voor niets' op een plaquette in het straat- plaveisel aangebracht. KORT NIEUWS Zonnebloem zoekt bestuursleden VLISSINGEN - Het regiobe stuur van Nationale Ver eniging De Zonnebloem zoekt nieuwe bestuurs leden voor de afdelingen Vlissingen en Middel burg. Het gaat om func ties voor verschillende afdelingen en ook voor het regiobestuur. Voor de afdelingen betekent dit het mee organiseren van het bezoekwerk en acti viteiten voor de gasten. Voor het regiobestuur zijn dit ondersteunende werk zaamheden voor de afde lingen en het organiseren van cursussen en work shops, de vakantieweek en afdeling overstijgende activiteiten. Geïnteresseerden kun nen contact opnemen per e-mail: tovo@zeelandnet. nl of telefonisch via '0118- 465598. Boekenverkoop in bibliotheek zaterdag 18 oktober is er in Bibliotheek Oost-Souburg aan de Kanaalstraat de jaarlijkse verkoop van af geschreven boeken. Leden betalen 50 cent, niet-leden 1 euro. De openingstijden zijn op maandag tot en met vrijdag 13.30-17,.30 uur en zaterdag 10.00-12.30 uur. Profiteer van voordeel tot 19 p.p.! WIST U DAT? WAT KUNT U NÜ DOEN? vroi Adt 'vo< dan fum is t de neu vlie; 10.( en lijk russ Nat dro A.V bij Leeuwentrap ZEEBAD Vlissingen De Faam woensdag 15 oktober 2014 6 O www.de-faam.nl De monumentale Leeuwentrap in Vlissingen bestaat al meer dan honderd jaar. In maart 1907 werd hij aangelegd met gewapend beton om de oudere trap van hout te vervangen. De trap werd een toegang vanaf het villapark Badhuisweg (nu Badhuisstraat) naar de Boulevard Evertsen en vice versa. door Gerard van der Hoeven 0 www. zeeuwsezonnebloem.nl OOST-SOUBURG - Tot en met Inclusief: 3 dagen verblijf in Hilton Royal Pare Soestduinen* Ontbijtbuffet Entree Paleis Soestdijk en de koninklijke tuinen Gratis parkeren bij het hotel Gratis wifi in openbare ruimtes Gratis gebruik binnenzwembad en stoombad Voor informatie en/of boeken ga naarwww.kras.nl/LR21296 of bel 0900-9697 (15 cpm) o.v.v. LR21296 Deze aanbieding is geldig t/m 29 oktober 2014. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten. deweekkrant.nl/webwinkel categorie reizen autovakanties Er bezuinigingen zijn aangekondigd op de mondzorg voor 2015? Uw eigen bijdrage op protheses en implantaten hierdoor omhoog zal gaan? U dit kunt voorkomen door nog in 2014 in actie te komen? De mogelijke verhogingen op onze site vermeld staan? Maak direct een afspraak voor een gratis prothesecheck of voor een intake klikgebit. Stel uw behandeling niet uit. Zorg dat uw prothese vóór 31 december geplaatst wordt, zodat uw behandeling nog onder de voorwaarden van 2014 valt. Hiermee kunt u mogelijk honderden euro's besparen. Vraag uw behandelaar om meer informatie. Informeer vrienden en familie om ook hen te behoeden voor hoge kosten in 2015. Veersesingel 45 4332 TA Middelburg 0118-63 56 88 info@tp-deoudevest.nl www.tp-deoudevest.nl Elk. ere vlie Avi (Mi hel; gefc 100 doe effi wei van vlie woi bes doe Zee Piel Dijk door VLIS Ver nei ker of Gro vlie doe eer hor of 11 net bes uit lan. neu De Leeuwentrap circa 1920. De leeuwen van zandsteen maakten deel uit van een serie van acht bij het spoorwegviaduct bij het station van Amsterdam. Vlissingen kocht ze voor 200 gulden. Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen/Dert Een bezoek aan het Paleis is een unieke belevenis! U ziet de oude stijlkamers, privé-vertrekken en tuinen. Ook kunt u t/m 30/11 de thematentoonstelling van kunstenaar Klaas Gubbels bezoeken!

de Faam | 2014 | | pagina 6