De FaairP HZ leert van zijn studenten en feedback Kracht van het Verhaal in A/luzeeum Lezing over Ambonezenkamp Bond tegen vloeken op visite KORT NIEUWS VUSSINGEN - Het Zeeuws Museum, Zeeuws maritiem muZEEum, Gemeentear chief Vlissingen en Kalebas Produkties presenteren op vrijdag 17 oktober tijdens de muZEEumNal8 De Kracht van het Verhaal in het mu ZEEum in Vlissingen. De Kracht van het Verhaal is een voorstelling met verha len over het slavernijverle den. De voorstellingen zijn om 19.30 en 21.00 uur. In een mix van theater, co medy en documentaire brengen Wijnand Stomp en Jean Hellwig het publiek op een vrolijke manier in con tact met verhalen over het slavernijverleden. Kaartjes zijn op 17 oktober 's avonds vanaf 19.00 uur ver- krijgbaar aan de kassa van het Zeeuws maritiem mu ZEEum. Reserveren kan via 0118-412498, afhalen aan de kassa. WESTKAPELLE - Op uitnodi ging van de Heemkundige Kring Walcheren geeft Hans Sakkers op woensdag 22 oktober een lezing over het Ambonezenkamp in West- kapelle. In 1951 kwamen meer dan 12.000 Molukse KNIL-sol- daten, toen nog Ambone zen genoemd, met vrouw en kinderen op dienstbevel naar Nederland. Eenmaal in Nederland wachtte hen een bittere teleurstelling. Bij aankomst werden ze onmiddellijk uit militaire dienst ontslagen. De werklo ze Molukkers werden veelal groepsgewijs in kampen on dergebracht. Dit varieerde VLISSINGEN - De Bond tegen vloeken is op donderdag 16 oktober in Vlissingen en een dag later in Middelburg. Dat is in het kader van het project 'Het Land In'. Ver der zullen in Oost-Souburg gastlessen worden gegeven op basisschool De Burcht- Rietheim door gastdocent Kees Hazeleger. De bus is donderdag op de Oude Markt in Vlissingen en vrijdagmiddag op de Markt in Middelburg om aandacht te vragen voor respectvol taalgebruik. De Bond tegen vloeken is benieuwd naar het scheld- en vloekgedrag van bewoners op Walcheren. In heel Nederland bezoekt de Bond tegen vloeken ste den, markten en braderieën met een speciaal beplakte bestelbus. Medewerkers van de Bond tegen vloeken gaan het ge sprek aan en luisteren naar ideeën van mensen over res pect. Bert Gijsbertse, coördi nator van de Bond, legt uit: "Onze aanwezigheid roept altijd reacties op, zowel po sitieve als negatieve. Blijk baar zijn mensen veel met het thema 'respect' bezig. Niemand hoeft scheld- en vloekwoorden te gebruiken. Wij vinden dat het mooier kan in Nederland." COLOFON WeeeNeR Media van de voormalige concen tratiekampen zoals Vught of Westerbork tot arbeiders kampen in Zeeland voor de wederopbouw van de pro vincie. Hun leven kwam ge heel onder controle van de Nederlandse autoriteiten te staan. In het midden van de jaren vijftig leidde een bot sing met het Nederlandse gezag tot een nationaal con flict. Hans Sakkers laat zich ver gezellen door Els Wannee- Kastanje die als kind in het kamp Westkapelle heeft ge woond. Orgelconcert in kerk Arnemuiden ARNEMUIDEN - Organist Evert van de Veen geeft op zater dag 18 oktober een orgel concert in de gereformeerde kerk aan de Kerklaan in Ar nemuiden. Naast koraalbe werkingen zal hij ook wer ken uit de orgelliteratuur ten gehore brengen. Er zal met name muziek van Bach, Handel en Buxtehude wor den gespeeld. Voorafgaand aan het concert zal de orgel bouwer, Dhr. R. Nijsse, kort uitleg geven over de onlangs uitgevoerde renovatie van het orgel. Het concert begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 5 euro, kinderen tot 12 jaar en 65+ers 4 euro. goede maatstaf over hoe om te gaan met kwaliteit. Als je niet weet wat er mis is, kun je ook niks verbeteren. Het is een methode om de kwa liteit te verbeteren. Studie kiezers en ouders zijn erg op kwaliteit gefocust. Kwaliteit en ranking worden steeds belangrijker. Zeker waar het gaat om leerlingen uit het buitenland. Voor hen moet de keuze in één keer goed zijn. Van de zestien overige oplei dingen van de HZ die niet op één staan, staan er zes in de topdrie. En in totaal is het verschil met de num mer twee in de lijst, Avans maar een half puntje op een schaal van honderd punten. Ook de minder hoog scoren de opleidingen staan over de gehele linie steeds boven het landelijke gemiddelde. Het niveau is vergeleken met vijf tien jaar geleden enorm gestegen, maar dat geldt ook voor andere ho gescholen. De slechtst sco rende opleiding is die van leraar basisonderwijs. De HZ heeft nu in totaal ruim 4800 leerlingen. Dit jaar zijn er 1445 nieuwe aan meldingen, waarvan 172 uit het buitenland. Van de 1271 Nederlandse eerstejaars ko men er 844 uit Zeeland, 208 uit Brabant en 109 uit Zuid- Holland. Doordat er steeds meer studenteabij komen is de school genoodzaakt om lokalen bij te bouwen. Internationale vogeltentoonstelling ARNEMUIDEN - Vogel vereniging Zanglust uit Arnemuiden houdt donderdag, vrijdag en zaterdag in De Arne haar 29e Internationale vogel tentoonstelling. Er zijn meer dan duizend vogels te bewonderen, tevens is er een grote ver koopklas. Ook is er Rad van Avontuur aanwezig. Openingstijden: don derdag 19.30-22.00 uur; vrijdag 10.00-22.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur. Toegang is gratis. Dag van het paard verhuist OOSTKAPELLE - De Zeeuw se Dag van het Paard verhuist na 45 jaar van Vrouwenpolder naar Oosterland. De eigenaren van manege De Eendracht in Vrou wenpolder vinden dit grote evenement in deze vorm een te zware belas ting voor hun manage ment van hun bedrijf. De Zeeuwse Dag van het Paard heeft een langlo pend contract afgesloten met de eigenaresse van het men-evenemententer- rein te Oosterland. "Daar zijn voor de organisatie alle mogelijkheden op het tien hectare groot terrein om paardensport in al zijn facetten tot zijn recht te laten komen", zegt An- dxie de Buck van de orga nisatie van de Zeeuwse Dag van het Paard. VLISSINGEN - Ondanks dat de HZ zakte van plaats één naar drie, steeg het aantal opleidingen die de beste van Nederland zijn. Vorig jaar waren dat er vijf, dit jaar zijn dat er acht. Het gaat dan om de opleidingen pedagogiek, chemie, engi neering, energie-en proces technologie, social work, logistics engineering en in ternational business lan- guages. Maar waarom presteert de HZ zo goed? Volgens een woordvoerder is de HZ veel in gesprek met studenten en luistert goed naar hun feedback. De keuzegids zegt daarover: 'Van de ho gescholen met een breed studieaanbod heeft de HZ verreweg het kleinste stu dentenaantal. Dat is begrij pelijk als jè het dunbevolkte Zeeland kent, en het is voor delig als je naar kleinscha lig en persoonlijk onderwijs zoekt. Maar financieel is het lastig om zo'n fijnmazig stu dieaanbod overeind te hou den. De HZ kreeg daar een tijd lang subsidie voor van de provincie. Nu die geld stroom opdroogt, moeten opleidingen het met minder personeel doen. En dat werkt toch ook een beetje door in de studentenoordelen.' De keuzegids baseert zich vooral op de Nationale studentenenquête, maar ook op resultaten uit het verle den en het geheel van de opleiding. De Keuzegids HBO is om een aantal redenen heel belangrijk want het is een Vorig jaar werd HZ University of Applied Sciences in Vlissingen door de Keuzegids HBO uitgeroepen tot beste grote hogeschool van Nederland. Dit jaar zijn ze gezakt naar de derde plaats. De HZ staat al vijf jaar in de topdrie, die overigens de laatste jaren steeds uit dezelfde drie scholen bestaat. Volgens de Keuzegids HBO 2015, die vorige week verscheen, staan deze drie scholen op eenzame hoogte. Het gaat dan om de NHTV uit Breda, Avans uit Breda, Tilburg en Den Bosch en de HZ uit Vlissingen. Toevallig of niet, alle drie scholen uit het zuidwesten des lands. Wijnand Stomp (rechts) speelt de flamboyante mister Anansi. Foto: PR Kosten muZEEumNal8: 9,50 euro inclusief muZEEumbezoek en toegang voorstelling Kracht van het Verhaal. Dienst Benieuwd Luisteren Advertentieverkoop •n media-advies Marcel Schreur E adverteren.zeetend@ wegenermedia.nl T 06-53182842 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamiIieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E teiesales.tubrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website wwwde-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie.feam@ wegenermedia.ni T (088) 0130920 Redactie Michiel Bouwman (foto), Harmke Kik. Frank Husslage, Manna Meijers, Oennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrantnVverspreid klachten T(0900)424S726 Algemene voorwaerden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV ©Wegener Media BV O Aula Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. De toegang is gratis. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 15 oktober 2014 5 door Mark Lobbezoo ue nz-was vongjaar nog ae oeste grote hogeschool van het land. Dit jaar is de school terug te vinden op plaats drie. Foto: Frank Husslage Belangrijk

de Faam | 2014 | | pagina 5