Joan Berkhemer onderscheiden oor voor kinderen blijft met Commissarispenning p<g GERARD* Water Lekvijver wordt ververst Kindertelefoon bekend bij (heel) jong en oud Middelburg moet extra bezuinigen Advies Service maar voor de kinderen zelf verandert er gelukkig niets had kanker en ze wist dat ze kwam te overlijden. Daarom wilde ze bepaalde zaken goed geregeld hebben. Ze wilde bijvoorbeeld vastleg gen wie haar teddybeer zou krijgen. Maar dat meisje was hierin al een stuk ver der dan haar ouders, want die konden er absoluut niet over praten. Het is al heel lang geleden, maar ik denk nog vaak aan dat meisje. Als ik het nu vertel krijg ik nog kippenvel." Tongzoenen Gelukkig maken deze vrij willigers pok ontzettend leuke dingen mee en er wordt ook zeker gelachen aan de telefoon. Eén van de leukste gesprekken die Petra zich kan herinneren was met een jongen die een klacht in wilde dienen. "Zo begon hij het gesprek ook", blikt ze terug, "Ik wil een klacht indienen, zei hij. Wat was nu het geval? Hij had eerder naar de kindertele foon gebeld, hij had namelijk net een vriendinnetje en hij had gevraagd hoe hij moest tongzoenen. Mijn collega had dat aan hem uitgelegd en hem tips gegeven waar hij op moest letten, zoals geen broodje shoarma eten de avond ervoor en goed -je Kinderen en jongeren kunnen via telefoon en chat anoniem hun problemen en vragen bespreken met de professioneel getrainde en begeleide vrijwilligers. Ook is de website 24 uur per dag beschikbaar voor kinderen en jongeren. 95% van de mensen tussen de 8 en 18 jaar kent De Kindertelefoon. Met deze naamsbekendheid mag De Kindertelefoon zich een sterk merk noemen. Steeds meer kinderen en jongeren weten de kinder telefoon te vinden. Ook in 2013 groeide het aantal contacten weer: de telefoon- en chatgesprekken liepen landelijk op naar de 188.000 en de bezoekers op de website en het forum nam toe tot bijna 700.000. In het algemeen zoeken meisjes vaker contact dan jongens. De meerderheid van de jongeren die contact zoeken met De Kindertelefoon is tussen de 13-15 jaar oud. Kinderen kunnen elke dag tussen 14.00 en 20.00 uur gratis en anoniem bellen of chatten met de kindertele foon via 0800 0432 of www.kindertelefoon.nl Uw therapeut voor: ADHD MIGRAINE PDD - nos SLAAPPROBLEMEN ANGST STOORNISSEN BURNOUT EsTeck Bodyscan Theo Splinter 3^= AAIMG0EMBRUG teut verhuizingen eh meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl MIDDELBURG - Joan Berkhe mer, de vertrekkend chef dirigent van Het Zeeuws Orkest, heeft van Commis saris van de Koning Han Polman de Zeeuwse Com missarispenning uitgereikt gekregen voor bijzondere verdiensten. Berkhemer kreegt de Com missarispenning 'omdat hij Het Zeeuws Orkest, dat door zijn samenstelling van beroeps- en amateurmusici uniek is in Nederland, in een periode van vijftien jaar heeft weten te ontwikkelen tot een orkest dat zich kan meten met (provinciale) be roepsorkesten'. Onder zijn leiding kon Het Zeeuws Orkest uitgroeien tot een orkest van nationale allure en is hetorkest een partner van niveau gewor den voor grote en bekende Nederlandse solisten. Daarnaast heeft Berkhemer bijgedragen aan het draag vlak voor en bekendheid van Het Zeeuws Orkest met de ontwikkeling van de Nieuwjaarsseries en met initiatieven als de veertien- delige televisieserie over Het Zeeuws Orkest onder de titel 'De Maestro en de Zee'. De Zeeuwse Commissaris penning* voor bijzondere verdiensten wordt uitgereikt aan personen die meerdere jaren verdienstelijk zijn geweest voor de Zeeuwse samenleving of die werk zaamheden hebben verricht die van bijzondere waarde zijn voor de Zeeuwse sa menleving. Eerder is de Zeeuwse Com missarispenning toegekend aan onder anderen de van oorsprong Zeeuwse astro naut Lodewijk van den Berg, Anna Eleanor Roosevelt (kleindochter van President Franklin Delano Roosevelt), Henk van Koeveringe en Hans Hillen. 8MI_ tanden poetsen. Hij had het precies zo gedaan zoals hem was verteld. Dat wist hij ze ker. Maar hij was toch echt verkeerd geadviseerd, want zijn vriendinnetje vond het helemaal niet lekker." OOST-SOUBURG - Waterschap Scheldest romen gaat het water in de Lekvijver in Oost-Souburg verversen. Be stuurder Luc Mangnus: "Er is een rigoureuzere maatre gel nodig om omwonenden te verlossen van de stank en de waterkwaliteit van de Lekvijver te verbeteren." Deze maatregel is sinds gis teren (dinsdag) van start. Het verversen van het wa ter van de Lekvijver wordt gedaan door eerst een deel van het water af te pompen. Het water met verslechterde waterkwaliteit wordt gecon troleerd via de riolering af gevoerd naar de rioolwater zuivering in Ritthem. Om maximaal resultaat te krij gen, wordt pas daarna scho ner water via het bestaande watersysteem vanuit een nabijgelegen waterloop in de Lekvijver gebracht. De be- luchters die nu in de vijver staan, worden voorlopig uit gezet. "Hoe lang het duurt voordat de waterkwaliteit weer helemaal hersteld is, is lastig te zeggen. Het weer speelt daarin een belangrij ke rol. Lage temperatuur en neerslag zouden positieve uitwerking hebben", aldus Luc Mangnus. Omdat het verversen en het afvoeren van water binnen het watersysteem gebeurt, is deze maatregel beperkt zichtbaar. De stank waar om wonenden, vooral bij droog weer veel overlast van erva ren, moet met het verversen van het water snel afnemen. Om water uit een andere na bijgelegen waterloop de Lek vijver in te pompen, komen er op twee plaatsen slangen op de weg te liggen. Dit kan enige hinder veroorzaken voor het verkeer. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg moet op korte termijn extra bezuinigen om de gemeente financieel gezond en vitaal te houden. Dat is de boodschap die spreekt uit de conceptbegro ting 2015 die het college aan de raad voorlegt in haar ver gadering van 10 november. De extra bezuinigingsmaat regelen in 2015 en 2016 zijn noodzakelijk door de extra bijdragen aan Orionis en de Veiligheidsregio, de positie van het grondbedrijf van de gemeente en de noodzaak van versterking van de al gemene reserve en het weer standsvermogen (hoeveel heid reserves die risico's kunnen opvangen). De gemeente Middelburg heeft de afgelopen jaren al voor ruim 16 miljoen euro bezuinigd. In januari be sloot de raad om een be zuinigingsvoorstel voor de 'jaren 2015 en 2016 aan te nemen waarmee een bespa ring van 1,4 miljoen euro wordt gerealiseerd en de be groting voor deze jaren dek kend was. Een voorstel voor structurele bezuinigingen vanaf 2017 staat op de plan ning. Het college geeft nu de nood zaak aan om al in 2015 extra bezuinigingen met een een malig karakter door te voe ren om het huishoudboekje op orde te houden. Er wordt uitgegaan wordt van een bedrag van circa 4 miljoen euro. Een voorstel met welk bedrag er exact bezuinigd moet worden en hoe' dit kan gebeuren is in de maak. OOK VOOR REPARATIE NOTEBOOKS R1 AMD A4-5300 systeem met windows 8.1 AANBIEDINGEN uit de NIEUWE FOLDER Asus F75A WWW. LOWBUDGETPCNL Zandstraat 6a Middelburg 0118-617057 5 www.de-faam.nl De Faam woensdag 15 oktober 2014 3 Ook voor een gezondheidscheck met de Amstelstraat 1 - 4388 RJ Oost-Souburg 0118-637374 www.pcs-neurofeedback.nl Gehele of gedeeltelijke vergoeding via uw verzekeraar. Lid NFG en MBOG neurofeedbacfc Praktijk voor brain, body en food Voor al uw witgoed gaat u naar reparatie/service verkoop van apparaten onderdelenverkoop van o.a. wasmachines, wasdrogers, vaatwassers, koelkasten, diepvriezers, ovens, kookplaten en stofzuigers Ook online te bestellen op www.aangeenbrugeiectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl Verdienstelijk van alles bij de Kindertelefoon. De kinderen die de kindertelefoon willen bellen of willen chatten met kindertelefoon merken daar gelukkig niets van. Foto: Rachel van Westen Noodzakelijk 4 miljoen DC JACK REPARATIE 89,- Vervanging SCHERM (15/17.3") 119,-* Prijs scherm vervanging geldt in 90% van de gevallen AMD A4-5300 3.4GHz ASUS A88 MB 4 GB geheugen 500GB SATA2 Kaartlezer DVD brander Windows 8.1 (incl. DVD) 2 jaar garant «ér.n foMer ontvangen? onze website 17.3" LED scherm Intel i3-3110M 500GB harde schijf 4GB geheugen DVD brander kaartlezer /webcam Windows 8 2 jaar garantie excl. 6.- heffing Het adres voor reparatie en verkoop van computer systemen, notebooks en hardware onderdelen Openingstijden winkel: dinsdag t/m vrijdag 9.30 - 17.30 uur, zaterdag 9.30 - 17.00 uur donderdag koopavond 18.30 - 20.30 uur

de Faam | 2014 | | pagina 3