Veillig online winkelen Vi NU SHOWROOM r M Bel 0800 555 3330 Maak kennis met de Consumentenbond digitale Sunshine Goes J.A. v.d. Goesekade 49 4461 BH Goes I Telefoon 0113-227107 I Internet www.sunshinegoes.nl Win de tv-editie van Nieuwe buren 2 maanden voor €2! geldzaken Consumentenbond Ongeveer 20% van onze aankopen wordt online ge daan. Daarvan zijn kleding en schoenen het populairst, op afstand gevolgd door boe ken, tickets, persoonlijke verzorging en speelgoed. De webwinkels maken het de bezoekers graag zo gemak kelijk mogelijk. 'HOE BEPAALT U OF EEN WEBWINKEL BETROUWBAAR IS?' U kunt eenvoudig produc ten sorteren op maat, soort, model of merk. Maar ook op prijs en zelfs op de hoogte van de korting. Inmiddels is het onlineaanbod van pro ducten enorm, maar kopen op afstand kan wel meer ri sico's met zich meebrengen dan kopen in een winkel. U kunt het product of de dienst immers niet ter plekke be oordelen en ook niet meteen meenemen. Dat laatste kan betekenen dat u lang of zelfs tevergeefs moet wachten op een product. Ook kan het totaalbedrag bij online win kelen hoger zijn, omdat er verzend- of administratie kosten in rekening worden gebracht. Overigens reke nen veel grote webwinkels al geen verzendkosten meer als de bestelling boven een bepaald bedrag uitkomt. Uiteraard is het ook belang rijk dat de winkel waarbij u iets bestelt betrouwbaar is. Er zijn verschillende keur merken, zoals het Thuiswin kel Waarborg of het Web shopkeurmerk, waaraan u een betrouwbare website kunt herkennen. Controleer altijd of de afbeelding van het keurmerk linkt naar de website van het keurmerk. Is dat niet het geval, dan is de webshop niet aangesloten. Het kan natuurlijk voorko men dat het aangeschafte product toch niet voldoet aan uw wensen of dat u zich heeft bedacht. Als consu ment heeft u vaak bedenk tijd. Dat is 14 kalenderdagen beginnend op de dag dat .u het product heeft ontvan gen. Soms geeft een verkoper meer bedenktijd. Tijdens de bedenktijd heeft u het recht het product zonder opgaaf van redenen terug te sturen. Voorwaarde is dat u het niet heeft gebruikt. Met de Minigids Online kopen en betalen biedt de Consumentenbond u onder meer de volgende tips om veilig online een aankoop te doen: Werk uw computer regel matig bij naar de nieuwste updates. 1 Gebruik bij kopen en beta len liever geen internetca fé of geleende computer. Zodra u online wilt afre kenen in een webwinkel moet het webadres begin nen met 'https://'. Gebruik voor elke account een ander, sterk wacht woord. Controleer of een webwin kel een keurmerk heeft. I Maak nu kennis voor maar €2 j I Ga naar www.consumentenbond.nl/weekkrant Minigids Online kopen en betalen Boek Digitale geldzaken (t.w.v. €22) Consumentengids thuis en op je tablet v Toegang tot testresultaten CÖrSümentej ATW' C www.de-faam.nl Voor het online bestellen van schoenen, laptop, boeken of een reis hoeft u de deur niet meer uit. Heel handig. Maar hoe weet u of een webwinkel betrouwbaar is? En wat zijn uw rechten? Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Tips veilig online winkelen Vul de bon in en stuur op! Ga naar www.consumentenbond.n Dhr/mwvoorletters Achternaam Straat Postcodewoonplaats. E-mailadres Rekeningnummer l/weekkrant of bel 08005553330 1 tussenvoegsel .huisnummer. Datum Handtekening U ontvangt de Minigids Online kopen en betalen, het boek Digitale geldzaken, de Consumentengids en toegang tot alle tests. Na 2 maanden voor €2 betaalt u €6,95 per maand voor het lidmaatschap. U machtigt de Consumentenbond om dit bedrag tot schriftelijke wederopzegging van uw rekening af te schrijven. U j kunt uw lidmaatschap maandelijks opzeggen. Stuur de bon vóór 10 november naar de Consumentenbond, Antwoordnummer 2259,2502 VB DEN HAAG De Faam woensdag 15 oktober 2014 14

de Faam | 2014 | | pagina 14