r Wf MÉ r f Regenboogvlag op de Lange Jan Werkzaamheden Schroebrug Middelburg gaat voor 'nul-op-de-meter' woningen Koninklijke onderscheiding voor Chris Dekker Werkzaamheden in Stromenwijk Grote spoorvernieuwing in Zeeland GEMEENTE MIDDELBURG Vorige week donderdag reikte burgemeester Harald Bergmann een koninklijke onderscheiding uit aan de heer Chris Dekker, wethouder voor de SGP in Middelburg. Hij werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Dekker kreeg deze onderscheiding omdat hij van 1997 tot mei 2014 (bijna 17,5 jaar) raadslid voor de SGP was en vanaf 2001 tevens fractievoorzitter. Aan sluitend, in mei 2014, werd hij wethouder voor de SGP bij de ge meente Middelburg en defungeerde daarmee als volksvertegenwoor diger. Daarnaast was hij ker kenraadslid (diaken) bij de Gereformeerde Gemeente Middelburg- Centrum, tussen 1994 en 2002 en bestuurs lid SGP kiesvereniging Middelburg (1980 - 1998). Het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg en Delta Netwerkgroep gaan werkzaamheden uitvoeren in de Waalstraat, Rijnstraat, IJsselstraat en de Zijpestraat. Delta Netwerkgroep vernieuwt dit najaar de waterleiding en laag- en mid- denspanningskabel in die straten. De werkzaamheden van Delta duren tot eind 2015. Als de werkzaamheden van Delta afgerond zijn, gaat de gemeente het vuilwaterriool vernieuwen en een schoonwaterriool aanleg gen. Na de rioleringswerken wordt de bestrating opnieuw aangebracht. De werkzaamheden van de gemeente starten begin 2016. Informatiebijeenkomst In verband met deze geplande werkzaamheden is er een informatie bijeenkomst op woensdag 8 oktober om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg. De raadzaal is te bereiken via de toegang aan de zijde van het benzinestation. Medewerkers van Delta Networks, gemeente Middelburg en ingenieursbureau Buro Infra presen teren de plannen. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. ProRail gaat in de herfstvakantie ruim 7 kilometer spoor vernieuwen in Zeeland. Vanwege de werkzaamheden rijden er van zaterdag 18 oktober tot en met zondag 26 oktober geen treinen maar bussen tussen Vlis- singen en Kruiningen - Yerseke. Gevolgen treinverkeer De werkzaamheden zijn in overleg met de vervoerders gepland en bewust gecombineerd om de hinder te beperken. NS heeft voor haar reizigers een speciale pagina gemaakt over de gevolgen voor het trein verkeer: www.ns.nl/treinverkeerzeeland. Ook adviseert NS reizigers kort voor vertrek de reisplanner te raadple gen op www.ns.nl en raadt reizigers aan rekening te houden met 30 tot 11'ftÜcL afhankelijk van het moment waarop men reist. jWn; op •gen-lJ Op zaterdag 11 oktober hijst de gemeente Middelburg, samen met andere gemeen ten, het ministerie van OCW en Movisie, de regenboogvlag. Die zaterdag is het namelijk Coming Out Dag, een dag die benadrukt dat iedereen het hele jaar door zichzelf moet kunnen zijn. Dit jaar doet een record aantal gemeenten mee. In Middelburg wappert de vlag op de Lange Jan. Waar staat de regenboogvlag voor? ledereen moet zichzelf kunnen zijn, zich geaccepteerd en (soci aal) veilig voelen. Op school, op straat, op het werk, in de zorg, in de sport, in hun eigen sociale kring of waar dan ook. De regen boogvlag symboliseert dit voor lesbische vrouwen, homoseksuele mannen, biseksuelen en transgen- ders (LHBT). De vlaggen worden gehesen om deze boodschap ge zamenlijk kracht bij te zetten. Een zichtbare aanmoediging van de gemeenten voor LHBT inwoners zelf, maar ook voor alle inwoners en organisaties om zich daarvoor in te zetten. Het hele jaar door De Coming Out Dag duurt een dag, maar de boodschap van de gemeenten geldt het hele jaar. Al sinds 2008 heeft een aantal gemeenten afspraken met de rijks overheid over inzet op veiligheid, weerbaarheid en sociale-accepta tie. Mensen, bedrijven en maat schappelijk instellingen hebben een eigen verantwoordelijkheid om de positie van LHBT's te verbe teren. Waar veiligheid en sociale acceptatie achterblijft zet de over heid zich in. En dat is helaas nog steeds nodig. De Coming Out Dag is aanleiding voor een zichtbaar gezamenlijk statement. Deze actie is op twitter te volgen via #regenboogvlag2014 en #comingoutdag2014. Wethouder Chris Dekker te- Blok en Prins Carlos Bourbon ketten kunnen kooen in soeciale Wethouder Chris Dekker te kende maandag 29 september in Den Haag de Deal "Stroom versnelling Koopwoningen". Voor de particulier houdt de Deal in dat zij middels een lening hun woning kosteloos duurzaam kunnen vernieuwen. Het is kosteloos omdat aflos sing en rente over dertig jaar gelijk zijn aan of lager zijn dan de kosten voor het energie verbruik over dertig jaar voor de renovatie. Middelburg is de eerste Zeeuwse gemeente die deze deal ondertekent. De Deal, die ondertekent werd in aanwezigheid van minister Stef Blok en Prins Carlos Bourbon de Parme, is een afspraak tus sen Bouwbedrijven, makelaars/ taxateurs, banken, hypotheekver strekkers, gemeenten, energie coöperaties, renovatiewinkéls en garantie-instellingen. Middelburg ondertekende de Deal omdat de doelstelling ervan uitstekend past in het beleid om in 2050 energie neutraal te worden. Na een pilot van honderd wo ningen, komen vanaf 2016 zo'n 50.000 koopwoningen per jaar in aanmerking voor een 'total make- over'. Het is de bedoeling dat de huiseigenaren vanaf 1 januari 2016 kant-en-klare renovatiepak ketten kunnen kopen in speciale renovatiewinkels. Uit onderzoek blijkt dat 33% van de woningbezit ters nu al grote belangstelling heeft voor het aanbod. Om huis eigenaren enthousiast te maken voor de Deal - comfortabel wonen zonder energierekening - is begin 2014 de campagne Ons Huis Verdient Het van start gegaan. Via social media, een website en een gelijknamig tv-programma op RTL4 werden in het eerste halfjaar al circa twee miljoen mensen be reikt met de boodschap dat wonen zonder energierekening aantrek kelijk, betaalbaar en bereikbaar is voor veel mensen, www.stroom- versnellingkoopwoningen.nl atie over het werk tussen Vlissingen en Kruiningen is terug op de pagina: www.prorail.nl/werkzaamheden/vlissingen- gen-18-tm-26-oktober. Sinds vorige week wordt het wegdek van de Schroebrug in Mid delburg vernieuwd. De werkzaam heden vinden plaats op het rijdek voor de auto's en duren tot 11 oktober. Werkzaamheden De oude laag wordt door mid del van stralen verwijderd en de nieuwe laag wordt daarna aangebracht en ingestrooid. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om het stalen brugdek op te scheuren en te inspecteren. Zo nodig zullen er aansluitend ook reparaties worden uitgevoerd. Hinder wegverkeer Auto's krijgen in beide richtingen over de brug met een wegver smalling te maken. In plaats van twee rijstroken per rijrichting is er één rijstrook per rijrichting be schikbaar. Fietsers kunnen tot 13 oktober de brug slechts aan één zijde in beide richtingen passeren. In de week van 13 of 20 oktober wordt de brug 's nachts eenmaal voor alle verkeer afgesloten, omdat deze dan opnieuw gebalan ceerd moet worden. Daar volgen nog nadere mededelingen over op www.zeeland.nl onder de kop verkeersinformatie. Foto: Aart van Belzen Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Ml- «f» hMK r

de Faam | 2014 | | pagina 9