Zeehond voelt zich thuis in Zeeland DIERENDAG Natuurlijke oplossing bij spataderen, zware benen en rusteloze benen Snelle en effectieve oplossing bij droge, branderige ogen I AANG0IPRUG telAaX 118) 55 13 23 0» "BRASSER'S 1 KORENMOLEN" OOK IN HET KANAAL" DOOR WALCHEREN ZWEMT EEN ZEEHOND De dag waarop overal ter wereld wordt stilgestaan bij de rechten van de dieren in onze samen leving is 4 oktober. Die datum valt samen met de feestdag waarop de katholieke kerk Franciscus van Assisi herdenkt, de grondlegger van de kloosterorde der Franciscanen die zich zowel om de armen, als om de planten en dieren bekommerde. Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? B>êt: 0112 - 5J- 24 'Zf www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerlkzelfwel.nl ffjfl Y MEEL 94% VAN DE CONSUMENTEN ONTVANGT DÉ WEEKKRANT wr GRAAG! 'Door gebruikers beoordeeld met een 9,1' 'Zonder conser veringsmiddelen, ook geschikt voor contact lensdragers' O www.de-faam.nl De Faam woensdag i oktober 2014 aan. Vorig jaar was er zelfs een geval in Zaltbommel." Meer In de Zeeuwse wateren zwemmen zeehonden in de Westerschelde (100-150), de Oosterschelde (80-100), de Grevelingen (35-40), in het Kanaal door Walcheren (1) en sinds kort zwemt er ook één in het Veerse Meer. In de Zeeuwse Voordelta zit ten er zo'n 800. Zodra er een melding van een gestrande zeehond binnenkomt gaat een van de vrijwilligers er naartoe. Van der Hiele: "We kijken hoe het dier eraan toe is en of het noodzakelijk is dat het naar een opvangcen trum wordt gebracht. Sinds 29 juli kunnen ze naar A Seal in Stellendam en hoe ven ze niet meer helemaal naar Pieterburen." Ondanks dat het goed met de zeehonden gaat en het voor het behoud van de po pulatie niet langer nodig is dat aangespoelde dieren worden opgevangen, blijft de zeehondenredder zijn werk met veel plezier doen: "De mens wil nu eenmaal een dier helpen dat in nood door Carrie Frederiks YERSEKE - Iemand die zich ook om dieren bekommert, is Jaap van der Hiele. Hij werkt als vrijwilliger bij de EHBZ (Eerste Hulp Bij Zee- zoogdieren) en vormt, met tientallen collega's, de oren en ogen van de opvangcen tra. De meeste meldingen van gestrande zeehonden in Zeeland en Zuid-Holland komen bij hem binnen. Van der Hiele: "Ons werkgebied loopt van de Maasvlakte tot aan de Belgische kust. De zeehonden spoelen overal zit. Je laat zo'n beest toch hond die thuis hoort in de niet creperen? Een merel die Noordelijke IJszee. Hij was uit het nest valt wordt toch uit koers geraakt en in de ook naar De Mikke gebracht? Westerschelde terecht geko- Het meest gedenkwaardige men. Hij was erg vermoeid, vindt hij de vondst van een We hebben hem van voedsel zogenaamde klapmuts bij voorzien en een week later Baarland. "Dat is een zee- bij Texel weer uitgezet." Word ook zeehondenredder Zou het niet leuk zijn voor dierendag een zeehond te adopteren? Elke adoptant krijgt een adoptiecertificaat en mag de 'eigen' zeehond een naam geven. Het mooiste is dat deze redder een paar maanden later persoonlijk de kist mag openen om de zeehond zijn vrijheid terug te geven, www.aseal.nl in de Zeeuwse wateren, inclusief Voordelta, zwemmen ongeveer duizend zeehonden. i&nMMSfci Foto: Carrie Frederiks W ^ssÉÊÊÊt Oostweg 2 - Biggekerke DIERENSPECIAALZAAK 1en BAKPRODUCTEN .1,1 RUITERSPORT 1 i m 7 1 1—www.brassersmoi.en.nl dé Weekkrant is overal welkom WGGGNGR Media ADVERT0RIAL ADVERTORIAL Zo'n 20% van de Nederlan ders heeft te maken met spataderen. Niet zo gek ook, eigenlijk. Onze benen zijn namelijk verantwoordelijk voor het dragen van een compleet lichaam en de grote aderen in onze benen moeten ook nog eens veel werk tegen de zwaartekracht in verrichten. Plus: aderen worden door de jaren heen minder elastisch, wat ze extra 'spatgevoelig' maakt. Een geheimpje uit de natuur is de werkstof Aescine uit wilde paardenkastanje. Aescine helpt om de doorbloe ding van de grote beenaderen te ondersteunen. Hoe ontstaan spataderen? Als een grote beenader zijn elas ticiteit verliest, kan het Woed niet meer goed omhoog worden gepompt en blijft hangen. Hierdoor ontstaan spataderen: zichtbare, blauwe, kronkelende aderen op de benen. Niet mooi en ook lichamelijk geen pretje. Spataderen kunnen namelijk zorgen voor een zwaar, vermoeid en soms ook pijnlijk gevoel in de benen. Ook rustelo ze benen kunnen een gevolg zijn van spataderen. Wie krijgen spataderen? Mensen met overgewicht en zwangere vrouwen hebben meer kans op spataderen. Het extra gewicht zorgt namelijk voor een grotere druk op de aderwanden. Daarnaast: hoe hoger de leeftijd, hoe zwakker de vaatwanden. Bij vrouwen komen spataderen ove rigens vaker voor dan bij man nen, net als bij mensen met een staand beroep. Zelf doen bij spataderen Voldoende bewegen helpt. Verder zijn een gezond gewicht en het zo veel mogelijk vermijden van ro ken, koffie en alcohol erg belang rijk. Er zijn ook natuurlijke mid delen die kunnen ondersteunen bij spataderen en zware benen. A. Vogel Aesculaforce* bevat een gestandaardiseerde hoeveel heid van 50 mg Aescine en helpt daardoor snel bij spat aderen, zware benen en rusteloze benen. A.Vogel Aesculaforce* is ver krijgbaar in een verpakking van 30 of 50 tabletten bij drogist (o.a. Kruidvat, Etos, DA, DIO), apotheek, su permarkt en de meeste gezondheidswinkels. Advies prijs vanaf 9,99. Aesculaforce tabletten Spataderen, Zware benen Rusteloze benen PMriMfcWW.jMjIr.xl "Traditioneel kruidengcneesmiddel. De toepas sing is uitsluitend gebaseerd op reeds lang be staand gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. Voelen de ogen droog, ver moeid of branderig aan? Moet u regelmatig met de ogen knijpen voordat u kunt focus sen? Weinig traanvocht kan de oorzaak zijn. Droge, branderige ogen zijn met 2 natuurlijke in grediënten prima te ondersteu nen. Hyaluronan en Euphrasia Officinalis (ogentroost) vormen een effectieve en unieke combinatie voor een snelle verfrissing en aanhoudende bevochtiging van de ogen. 27% van de Nederlanders heeft wel eens last heeft van droge, branderige ogen. O.a. door cen trale verwarming, droge lucht, langdurig tv kijken, hormonale veranderingen, contactlenzen, ouderdom of medicatie. Belang van vochtige ogen Traanvocht werkt als onmis baar beschermlaagje voor het oogoppervlak. Droge ogen daar entegen kunnen leiden tot hinderlijke verschijnselen. Varië rend van een licht irritatiegevoel aan de ogen tot droge, branderi ge ogen. Snel verfrissend, aanhoudend bevochtigend A.Vogel Oogdruppels bevatten een unieke combinatie van 2 natuurlijke ingrediënten: hyalu ronan en Euphrasia officinalis (ogentroost). Hyaluronan heeft de bijzondere eigenschap dat het vochtdeeltjes kan vasthouden en de traanfilm kan aanvullen en stabiliseren. Op die manier helpt het bij het behoud van voldoende traanvocht in de ogen. Zodat deze langdurig comfor tabel blijven aanvoelen. De A.Vogel Oogdruppels zitten in een upieke druppelflacon, waardoor conserveringsmidde len niet nodig zijn. Hierdoor worden ze ook bij intensief gebruik en door contaclens- dragers goed verdragen. De druppels zijn na opening 6 maanden houdbaar. Oogdruppels Bij droge, brander! vermoeide ogen Ook QOMNfcf voor "iI- i Oogdruppeli fmonitr oyen Verkrijgbaar bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheidswin kels. Meer weten? Bel de A. Vogel gezondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl *Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing.

de Faam | 2014 | | pagina 7