'Opschieten, de fabriek heeft al geblazen!' Op zoek naar een garage in Middelburg? CADEAU Luxe brilcassette by Piet Paris Jinc Optiek woongoed BLAUWGERUITE -,1'L. nrmm - De Aagje Dekenstraat was vroeger ook een doorgaande straat. De tram reed er en werkne mers van De Schelde reden op hun fiets met achterop een broodtrommeltje naar hun werkplek. Elke morgen, tussen de mid dag en als de werkdag er op zat, was de fabriekstoeter te horen. Het bepaalde het ritme van de stad. De portier liet de fabriek handmatig 'blazen' door een druk op de knop, verbonden aan een fluit die op een loods was geplaatst. Door de fluit werd stoom en later samengepers te lucht gedreven dat zorgde voor het blazende geluid wat veel Vlissingers zich herin neren. Huisgenoten waar schuwden de werknemers van de scheepwerf vaak met de mededeling: "Opschie ten, de fabriek heeft al twee maal geblazen!" Niet iedere Scheldewerknemer was blij met het dwingende geblaas. "Afzagen dat ding. We zijn geen schoolkinderen meer!" was een veelgehoorde kreet. Anderen zagen het gemak: "Ik hoef nooit op mijn hor loge te kijken". Als om kwart voor vijf werd afgeblazen was dat voor Moeder de Vrouw de reden om de aardappels op te zet ten. Met de sluiting van De Schelde verstomden ook die indringende tonen over Vlissingen. Volgens Doeke Roos jr. heeft de fluit na ver plaatsing nog kort vanaf de Eilandlocatie van Damen Shipyards geblazen. Maar bewoners van Het Eiland maakten bezwaar en toen een Hinderwetvergunning uitkomst moest bieden heeft Damen daarvan afgezien. De fluit bestaat dus nog! De Stichting Scheepsbouwge- schiedenis Vlissingen heeft onlangs bij sloopwerkzaam heden nog een paneeltje met de knop van de fabrieksfluit kunnen redden. KORT NIEUWS Evensong in Jacobskerk VLISSINGEN - In de Sint Ja cobskerk in Vlissingen is zondag 5 oktober een evensong. Voorganger is ds. Nelleke van der Lin den uit Goes. De samen zang wordt begeleid op het orgel door Jos Vogel. Kerk open vanaf 16.30 uur, aanvangstijd 17.00 uur. De samenzang bestaat voor namelijk uit liederen die zowel in het Nieuwe Lied boek der Kerken als in de Engelse hymnary voorko men. Marcel Boogaard onderscheiden VLISSINGEN - Marcel Boog aard is vorige week woens dag benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Die onderscheiding kreeg hij voor zijn werk voor de Zeeuwse Veteranen. Boog aard organiseert vanaf de oprichting in 2005 de Zeeuwse Veteranendag. In de organisatie van deze dag doet Marcel Boogaard alle voorkomende werk zaamheden, zoals het uit nodigen van de veteranen en het onderhouden van de contacten met de pro vincie, de gemeenten, de veteranenclubs, de EHBO- ers en de muziekvereni gingen. Ook werft hij de sponsors, regelt het parke ren en het vervoer en stelt hij het draaiboek en het programmaboekje samen. Woongoed Middelburg verhuurt garages in verschillende wijken van Middelburg: Dauwendaele Roozenburglaan 63,55 p/m Driewegenhof 63,55 p/m Meanderlaan 63,55 p/m Gervinsland 72,89 p/m Ewisland €72,89 p/m Meanderlaan 63,55 p/m Hoge Meestraat 63,55 p/m Segeersweg 63,55 p/m bij een bril met H0YA glazen Korte Geere 11 Middelburg 0118 615860 www.jincoptiek.nlinfo@jincoptiek.nl Magistraatwij k Rentmeersterlaan 63,55 p/m Poortershove 63,55 p/m Radenhove 63,55 p/m Spinhuisweg 63,55 p/m Statenlaan 63,55 p/m Keurhove 63,55 p/m O. Corbaultstraat 63,55 p/m J.A. vd Perrestraat €81,99 p/m EG. Alemanstraat €81,99 p/m Rondeel €81,99 p/m Wilt u meer informatie? Wilt u een garage bekijken? Neem dan contact met ons op: klant@woongoed.nl. rhiddelhurg miactelDuig *l O www.de-faam.nl De Faam woensdag 1 oktober 2014 6 Einde werktijd bij De Schelde. Rechts de Aagje Dekenstraat, links de Van Dishoeckstraat met op de achtergrond het Sint Joseph- ziekenhuis en het hoofdkantoor van de KMS. Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen. Als de Aagje Dekenstraat eind dit jaar als ontsluitingsweg naar de Vlissingse binnenstad in gebruik wordt genomen, wordt eigenlijk de klok teruggezet. door Gerard van der hoeven VLISSINGEN

de Faam | 2014 | | pagina 6