r f Werkzaamheden Schroebrug r Middelburgse leerlingen schatten remweg Mobiliteitsmarkt op 30 september 27 september Burendag Waterschap waarschuwt voor slik op de weg in combinatie met regen Grote spoorvernieuwing in Zeeland GEMEENTE MIDDELBURG Burendag is een jaarlijks terugkerend feest dat je samen viert met je bu ren en de buurt in het vierde weekend van september. Dit jaar vieren we Burendag op 27 september. Het is een dag waarop je gezellig samen komt en waarbij veel mensen iets goeds doen voor elkaar en de buurt. Buurten worden leuker, socialer en veiliger als buren elkaar ontmoeten en zich samen inzetten voor hun buurt. Kijk op www.burendag.nl welke activiteiten er in uw buurt zijn. Naamonthulling Naast veel activiteiten die er op deze Burendag dag in de wijk 't Zand - Stromenwijk plaatsvinden, wordt ook de naam van het voet-/fietspad tegenover het wijkcentrum Getij aan de Oosterscheldestraat onthuld. Om 11.00 uur zal wijkwethouder Dekker, dit op een feestelijke manier doen. De Burendag is van 10.00 tot 15.00 uur. Landbouwers zijn volop bezig met het rooien van landbouwproducten. Slik dat tijdens het rooien onverhoopt op de weg is blijven liggen, is door het droge weer van de afgelopen weken hard geworden. Bij regen kunnen er dan in het verkeer gevaarlijke situaties ontstaan. Om te voor komen dat ongelukken plaatsvinden, heeft waterschap Scheldestromen spelregels voor agrariërs opgesteld. Zo moeten zij onder andere zelf de vervuiling gelijk opruimen. Zodra het waterschap toch onveilige situaties ontdekt, neemt het schap maatregelen. Mensen die slik op de weg willen melden, kunnen telefonisch contact opnemen met het waterschap. Alleen dan kan er direct actie worden ondernomen. Als een ongeluk wordt veroorzaakt door slik op de weg of door verkeer de opslag van bieten, dan is de veroorzaker verantwoordelijk voor het ongeval met alle gevolgen van dien. Rol waterschap Het waterschap houdt toezicht op het naleven van de spelregels zoals die hierboven vermeld staan. Soms zal het waterschap besluiten borden met een snelheidsbeperking te plaatsen. Als een weg ernstig vervuild is, kan het waterschap de weg ook tijdelijk afsluiten. Het vyaterschap houdt toezicht op het schoonmaken van de weg. De veroorzaker moet dit zelf doen, maar bij nalatigheid laat het waterschap de weg schoonmaken op kosten van de vervuiler. Weggebruikers Weggebruikers moeten in het buitengebied de komende maanden re kening houden met slik op de weg. Regen en mist kunnen verraderlijke ver keerssituaties opleveren en met slik op de weg wordt het nog belangrijker dat de weggebruiker de snelheid aanpast aan de omstandigheden. In het buitengebied hebben we te maken met veel landbouw en slik op de weg is niet te voorkomen. Daarom is het belangrijk om altijd rustig te rijden: Gevaarlijke situatie melden Het waterschap verzoekt mensen, die een gevaarlijke verkeerssituatie tegenkomen, te bellen. Het schap kan dan direct actie ondernemen door het slik alsnog op te laten ruimen. Scheldestromen is zeven dagen per week, 24 uur per dag bereiken via 088 - 246 1000 (lokaal tarief). ProRail gaat in de herfstvakantie ruim 7 kilometer spoor vernieuwen in Zeeland. Vanwege de werkzaamheden rijden er van zaterdag 18 oktober tot en met zondag 26 oktober geen treinen maar bussen tussen Vlis- singen en Kruiningen - Yerseke. Gevolgen treinverkeer De werkzaamheden zijn in overleg met de vervoerders gepland en bewust gecombineerd om de hinder te beperken. NS heeft voor haar reizigers een speciale pagina gemaakt over de gevolgen voor het trein verkeer: www.ns.nl/treinverkeerzeeland. Ook adviseert NS reizigers kort voor vertrek de reisplanner te raadple gen op www.ns.nl en raadt reizigers aan rekening te houden met 30 tot 60 minuten extra reistijd, afhankelijk van het moment waarop men reist. Informatie Meer informatie over het werk tussen Vlissingen en Kruiningen is terug te vinden op de pagina: www.prorai1.nl/werkzaamheden/vlissingen- kruiningen-18-tm-26-oktober. Van 22 september tot 11 oktober wordt het wegdek van de Schroe brug in Middelburg vernieuwd. De werkzaamheden vinden plaats op" het rijdek voor de auto's. Werkzaamheden De oude laag wordt door mid del van" stralen verwijderd en de nieuwe laag wordt daarna aangebracht en ingestrooid. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om het stalen brugdek op te scheuren en te inspecteren. Zo nodig zullen er aansluitend ook reparaties worden uitgevoerd. Hinder wegverkeer Auto's krijgen in beide richtingen over de brug met een wegver smalling te maken. In plaats van twee rijstroken per rijrichting is er één rijstrook per rijrichting beschikbaar. Fietsers kunnen van 29 september tot 13 oktober de brug slechts aan één zijde in beide richtingen passeren. In de week van 13 of 20 oktober wordt de brug 's nachts eenmaal voor alle verkeer afgesloten, omdat deze dan opnieuw gebalanceerd moet worden. Daar volgen nog nadere mededelingen over op www.zeeland.nl onder de kop verkeersinformatie. Foto: Jacky Nijsen mm Op dinsdag 30 september komen de leerlingen van groep acht van vijf Middelburgse basisscholen naar de Markt voor een demon stratie van de remweg. Deze actie is bedoeld om ze bewust te maken van de snelheid die een auto rijdt en de bijbehorende remweg. En ook als toekomstige automobilist willen we ze wijzen op het belang van 30 km/u in woonwijken, ledereen kan meekij ken naar de demonstratie. De remwegtest is een initiatief van de gemeente Middelburg in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland, Rijschool Vaane en Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. Dit jaar wordt het voor de negende keer georganiseerd. Na een informatieve presentatie in het stadhuis gaan de leerlingen buiten op de Markt kijken naar een demonstratie met een auto om te zien wat het effect is van de rijsnelheid op de remweg bij 30 en 50 km/uur. Leerlingen moeten zelf verschillende snelheden en afstanden schatten. 30 km/u is veiliger Alle woonwijken in de gemeente Middelburg zijn ingericht als 30 km/uur-gebieden met verschil lende snelheidsremmers. Vroeger mocht je in de bebouwde kom meestal 50 km/uur. 30 km/uur lijkt voor een automobilist weinig te schelen met 50 km/uur. Toch is het een stuk veiliger door de veel kortere remweg. Veel kortere remweg Een automobilist die 50 km/u rijdt en een noodstop moet maken, moet nog beginnen met remmen waar een auto met een snelheid van 30 km/u al stilstaat. De remweg is bij 30 km/uur gemid deld 13,3 meter en bij 50 km/uur gemiddeld 27,7 meter. 30 km/u rijden is dus veel veiliger voor fietsers en voetgangers. Eén op de drie dodelijke verkeers ongevallen komt door een te hoge snelheid. Kijk voor meer informatie op www.nederlandveilig.nl/ houjeaandesnelheidslimiet. De remwegtest wordt mede mo gelijk gemaakt door subsidie van provincie Zeeland. De gemeente Middelburg nodigt belangstellenden uit om aanwezig te zijn bij de mobiliteitsmarkt op dinsdag 30 september in de raadzaal van het stadskantoor. De mobiliteitsmarkt staat in het teken van het opstellen van een nieuw gemeentelijk verkeers- en vervoersplan (GWP). Met infor matiestands, presentaties en discussies worden de lijnen van het nieuwe mobiliteitsbeleid voor 2014 en 2015 verkend en verder uitgediept. Op deze avond wordt ook stil gestaan bij het tienjarig bestaan van de verkeerswerkgroepen in de gemeente Middelburg. Dat wil het gemeentebestuur niet'onopge- merkt voorbij laten gaan. Het programma ziet er als volgt uit: 19.00 uur Zaal en markt open 19.30 uur Start plenaire gedeelte. - Presentatie Ineke Spapé: "Mobiliteit. Heden, verleden en toekomst' - Presentatie wethouder Simons: "Het nieuwe mobiliteitsplan" Korte vragenronde 20.15 uur Korte pauze, marktbezoek 20.45 uur Opsplitsen in kleine groepen, discussie over stellingen. 22.00 uur Afsluiting De herinrichting van de kaaienroute komt ter sprake tijdens de mobiliteitsmarkt. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem ^Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur ScfcraiUma v» 2? •»p t/ra 'I OM 2014 Foto: Jacky Nijsen

de Faam | 2014 | | pagina 9