Het woord aan raadslid Petroesjka Sterk f r r r Tentoonstelling Zeeuwse visserstruien Bijeenkomst betrokkenen kettingbotsingen A58 Werkzaamheden in Stromenwijk Uitnodiging wijktafels Mijn vader was ondernemer in hart en ziel. Hij gaf me een wijze les uit het familiebedrijf mee: als je in vesteert, doe het dan verstandig, goedkoop is vaak duurkoop. Toen ik op mijzelf ging wonen gaf hij mij een pannenset waar ik mijn hele leven mee zou kunnen doen, dat vond hij een goede investering en hij had gelijk, onverwoestbaar. Nu zit ik voor de SP in de raad en moet mee besluiten wat er met uw belastinggeld gebeurt. Ik kan u ver tellen dat ik daar regelmatig wakker van lig, heb ik de stukken goed gele zen, niets over het hoofd gezien, de juiste afweging gemaakt? Vanuit financieel oogpunt kan iets een slimme bezuiniging lijken, maar hoe pakt iets uit in de prak tijk en wat voor gevolgen heeft het voor de toekomst? Menselijke waardigheid, gelijkwaardigheid en solidariteit zijn voor onze fractie het morele kompas. We hebben een prachtig zorgstel- Foto: Aart van Belzen sel. Dat vergt investeringen. Door de economische crisis zegt de regering dat we hierop moeten bezuinigen. De rampzalige gevol gen zijn voor de korte termijn al 25.000 ontslagen en dat worden er ongetwijfeld nog veel meer. Maar door deze ontslagen zorgt het kabinet juist voor extra kosten: ontslagen thuiszorgmedewerkers betalen geen inkomstenbelasting meer en moeten een uitkering aan vragen. Daarnaast is er een enorm risico: minder professionele zorg voor de cliënten. Ik voorspel u; goedkoop is duur koop. Verwaarlozing, medische complicaties en meer burn-outs. Politie, mantelzorgers en zorgperso- neel hebben allemaal al aan de bel getrokken. Als je ergens bezuinigt op zorg, komt er ergens anders weer een extra kostenpost bij. Van diegene die nog niets met ziekte, handicap of mantelzorg te maken heeft gehad en die niet getroffen is door de economische crisis, hoop ik op solidariteit. Dat maakt onze samenleving tot een beschaving. Daarvoor op te komen is mij de slapeloze nachten meer dan waard. Petroesjka Sterk Raadslid SP Burgemeester Harald Bergmann opent zaterdag 27 september de tentoonstelling Truien bij de Vleet. De tentoonstelling gaat over de geschiedenis van het visserijver leden van Zeeland. Naast ruime aandacht voor het visserijverleden kunt u kijken naar de originele, handgebreide visserstruien zoals die gedragen werden tussen 1880 en 1955 in Arnemuiden, Breskens, Brouwershaven, Bruinisse, Tholen, Philippine, Yerseke, Veere, Vlis- singen en Veere. De tentoonstelling Truien bij de Vleet' is te bezichtigen in de zaag- loods van de Historische Werf C.A. Meerman in Arnemuiden van 30 september tot en met 1 november. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. WÊÊÊM De Zeeuwse gemeenten orga niseren in samenwerking met Veiligheidsregio Zeeland een bijeenkomst op 24 september om stil te staan bij en na te praten over het zware ongeval op de A58. De bijeenkomst staat in het teken van het gezamenlijk delen van er varingen en emoties en is bedoeld voor iedereen die direct of indirect betrokken was bij dit ongeval. U bent van harte welkom, aanmel den is niet nodig. De bijeenkomst is op woensdag 24 september van 19.30 uur tot 21.30 uur in Theater de Mythe in Goes. Parkeren kan deze avond gratis in de naastgelegen parkeer garage Centrum. Informatie Meer informatie en het program ma staan op www.goes.nl/A58 Voor vragen over de bijeenkomst kunt u tijdens kantooruren bellen met Maurits van Belzen, ambte naar rampenbestrijding gemeente Goes, telefoon 0113-24 96 10. Condoleanceregister Tijdens het ongeval op de A58 kwamen twee inwoners uit de gemeente Middelburg om het leven. In de hal van het stadskan toor ligt een condoleanceregister voor de slachtoffers. Het register is te tekenen tijdens kantooruren. Naast het Middelburgse condo leanceregister kunt u blijken van deelneming ook uiten via www.mensenlinq.nl Gemeente Middelburg en Delta Netwerkgroep gaan werkzaam heden uitvoeren in de Waalstraat, Rijnstraat, IJsselstraat en de Zijpestraat. Delta Netwerkgroep vernieuwt dit najaar de waterleiding en laag- en mid- denspanningskabel in die straten. De werkzaamheden van Delta duren tot eind 2015. Als de werkzaamheden van Delta afgerond zijn, gaat de gemeente het vuilwaterriool vernieuwen en een schoonwaterriool aanleg gen. Na de rioleringswerken wordt de bestrating opnieuw aangebracht. De werkzaamheden van de gemeente starten begin 2016. Informatiebijeenkomst In verband met deze geplande werkzaamheden is er een informatie bijeenkomst op woensdag 8 oktober om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg. De raadzaal is te bereiken via de toegang aan de zijde van het benzinestation. Medewerkers van Delta Networks, gemeente Middelburg en ingenieursbureau Buro Infra presen teren de plannen. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De najaarsronde van de wijktafels staat voor de deur en u bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze te bezoeken. In elk van de elf wijken komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethou der en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengeko men aanvragen voor het wijktafelbudget. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op onze website onder: inwoners wijken en dorpen kies daarna uw wijk en klik op 'wijktafel'. Onder dit kopje staat het aanvraagformulier met daar in opgenomen de voorwaarden. Voorafgaand aan elke wijktafel komt er een aankondiging in de Faam en op de gemeentelijke website. Als eerste is de Griffioen aan de beurt op woensdag 1 oktober in wijkcentrum 't Seijs. De wijktafels starten om 20.00 uur, vanaf 19.30 uur bent u welkom voor koffie en thee. In Stromenwijk/t Zand start de wijktafel om 19.30 uur, inloop vanaf 19.00 uur. In de Mortiere wordt dit najaar geen wijktafel gehouden. Woensdag 1 oktober Donderdag 2 oktober Dinsdag 7 oktober Donderdag 9 oktober Maandag 13 oktober Dinsdag 14 oktober Donderdag 16 oktober Woensdag 5 november Woensdag 5 november Dinsdag 25 november Griffioen Sint Laurens Binnenstad Klarenbeek/Veerse Poort Stromenwijk/t Zand Nieuw Middelburg Zuid Dauwendaele Arnemuiden Nieuw- en Sint Joosland INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Kleverskerlcseweg 12: plaatsen telecommast (16-9). Lange Noordstraat 12-14: verbin den van beide panden (12-9). Oosterscheldestraat 11OA: bouw kleinschalige huisvesting dementerende ouderen (10-9). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haak jes staat de datum van verzending): Kleverskerkseweg 10: bouw bedrijfspand (16-9). Prinses Irenestraat 2 t/m 32 en Koningin Julianastraat 29 t/m 39: vervangen kozijnen (16-9). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLfENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatie vergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Pottenmarkt 2-2A 15-9). Bij het hierboven genoemde besluit kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 8