Nancy van de Ven wil de beste worden De FaairfJ El Combo brengt nieuwe cd uit Jongeren schrijven voor vrede Een Bunder Kunst in polder VLISSINGEN - Over blessu res kan Nancy meepraten. Ze scheurde in 2010 haar voorste kruisband, maar kon niet geopereerd wor den omdat ze nog niet uit gegroeid was. Inmiddels is ze dat wel, maar is besloten om de operatie, die haar zes tot negen maanden aan de kant houdt, uit te stellen. Ze heeft er wel altijd last van eigenlijk, maar ze heeft er mee leren leven. Afgelopen seizoen werd ze vijfde op het WK, net als het jaar ervoor. Maar inmiddels heeft ze de beschikking over een 250cc 4-takt Yamaha motor als vervanging voor geld nodig. Alleen al de reis naar Qatar met alles erop en eraan kost meer dan 13.000 euro. De familie van de Ven brak met de hoofdsponsor omdat die vast wilde hou den aan een 125cc motor, maar Nancy wilde al de vol gende stap maken. Haar be langrijkste concurrentes re den haar meestal bij de start al voorbij omdat ze op een zwaardere motor reden. haar 125cc 2-takt motor waar ze eerst op reed. Die nieuwe machine is een stuk krachtiger. Met haar zestien jaar is ze verreweg de jongste in het MXl-veld met verder alleen maar volwassen vrouwen. Naast haar motorcrosscar rière zit ze ook nog gewoon op school, in havo-5 van het Scheldemond College. Haar school is een zogenaamde Loot-school, wat staat voor Landelijke Organisatie Onderwijs en Topsport. Daardoor krijgt ze alle me dewerking van haar school om te trainen en haar sport te beoefenen. Haar ultieme doel is om wereldkam pioen te worden, al hoewel dat natuurlijk niet makkelijk zal zijn. Ze heeft inmiddels de A-sta tus bij het NOCNSF, maar daarvan kan je geen bedra gen betalen die nodig zijn om mee te doen aan het WK. Zo zijn er komend sei zoen bijvoorbeeld WK-wed- strijden in Qatar en zelfs in Thailand en daarvoor is En dus is ze nu op zoek naar nieuwe sponsoren. Ze heeft al heel veel trouwe spon soren, bijna allemaal de zelfden die ook haar broer Rinus altijd financieel heb ben ondersteund. Maar ex tra financiële steun in deze tijden zou welkom zijn in haar ambitie om wereld kampioen te worden. Ze is tenslotte de beste motor crossster van Nederland en nog maar zestien jaar. En ondanks haar jeugdige leeftijd maakt ze ook al deel uit van de nationale selec tie en deed ze mee aan de Motorcross des nations, een landenwedstrijd die de Olympische Spelen van het motorcrosswordengenoemd. Er zijn wel aanbiedingen, zelfs van een Italiaans fa- brieksteam waar binnen kort mee wordt gepraat. Maar Nancy wil graag haar broer Rinus als trainer hou den en in Nederland blijven wonen. KORT NIEUWS Rommelmarkt Rehobothkerk ARNEMUIDEN - Zaterdag 27 september van 09.00 tot 14.30 uur vindt een rom melmarkt plaats bij de Rehobothkerk in Arne- muiden (Van Cittersweg 2R). Naast de rommel markt zijn er diverse etenswaren te koop zoals gerookte zalm en tong en gebakken scholfilet, oliebollen, roombroodjes en fruit. Er is ook een creahoek met bloem- stukjes, decoraties en sieraden. Er is een leuke kinderkledingbeurs en er zijn hoeden en kaarten te koop. Voor de kinderen zijn er activiteiten zoals ponyrijden en broodjes bakken. VLISSINGEN - El Combo brengt een nieuwe cd uit met de ti tel 'Maandagmiddag half vier'. Er staan dertien num mers op. De muziek en vi deoclip van de eerste single heet 'Jenever'. De groep, bestaande uit Ca- rol Smolders, Hans Walrave, Mark Verboven en Jaap van Boven komt uit Walcheren en is daarmee toe aan zijn vierde album. Het begon allemaal zo'n vijftien jaar geleden, toen de mannen van - toen nog - Combo top 100 besloten om maar weer eens eigen werk te gaan spelen. Zan ger/gitarist Jaap van Boven had nog wat nederpopsongs van eigen makelij liggen. De switch was daardoor snel gemaakt en de naam werd veranderd in El Combo. Afgelopen vrijdag vierde El Combo de release in De Piek in Vlissingen. "Onze vierde cd is een professionele pro ductie met mooi artwork en een overrompelende sound waar we zeer trots op zijn", zegt Jaap van Boven. VLISSINGEN - Speciaal voor jongeren van twaalf tot en met zestien jaar is er in het kader van de Vredesweek een schrijfwedstrijd met 'wapen je met vrede' als thema. Deze wedstrijd loopt tot 1 februari 2015. De beste verhalen worden gepubli ceerd op de website van het Apolistisch Genootschap en de website van de nationale bibliotheek. Tot 1 februari 2015 wordt een maandelijkse winnaar bekendgemaakt: de win nende verhalen worden ge publiceerd in de PZC. Ver der worden alle verhalen van de maandwinnaars ten toongesteld in de Zeeuwse bibliotheken. Het allerbeste verhaal wordt gekozen uit de maandwinnaars: dit ver haal wordt voorgedragen tij dens het Bevrijdingsfestival 2015, waarvan Vlissingen de hoofdlocatie is. Het win nende verhaal krijgt daar mee nationale aandacht. Hoe een schrijver het thema precies invult, is aan hem of haarzelf. De verhalen wor den beoordeeld door een vakkundige jury. De Vredesweek duurt nog tot 28 september. Lunchconcert in Historische Kerk OOST-SOUBURG - Blaas- kwintet Consonant houdt zondag 28 september om 11.30 uur een lunchcon cert in de Historische Kerk in Souburg. Naast orginele muziek voor blaasinstrumenten zal Consonant composities van Mozart, Ruben- stein en Strauss spelen die bewerkt zijn voor blaaskwintet. Toegangs prijs in de voorverkoop 9 euro (inclusief lunch), vrienden 7,50 euro. Kaar ten te koop bij Primera Kanaalstraat Souburg, De Vrijbuiter (Paspoortstraat Souburg) en Primera Lange Zelke Vlissingen en op de website. Bunder aan de Panhoeve- weg in 's-Heer Arendskerke vindt tot en met 5 oktober een Bunder Keramiek plaats, een eigenwijze expositie mef alleen keramiek. Het bijzondere van deze ex positie is ook de kennisma king van de bezoeker met de diverse technieken en processen die bij het creëren van keramiek gebruikt wor den. Tijdens de expositie wordt werk van elf deelnemende kunstenaars gepresenteerd: Noor Bitter, Marian van Garsel, Betsy de Jonge, Ma- rion Kamper, Carla Keste- loo, Han Koster, Sandra van der Meulen, Arjen Pouwer, Mirjam Schellekens, Cecilia Vervoort en Gerdi Zwaan. Elke deelnemende kunste naar heeft een uitdagende opdracht meegekregen om van 'Zeeuwse klei' een werkstuk te maken naar aanleiding va het Monu mentendagthema 'Op Reis'. Deze werken worden, in speciaal voor de expositie ter plekke gebouwde ovens, afgebakken op de Bunder. Ieder weekend wordt er mu ziek ten gehore gebracht. COLOFON WeGeNeR Media Resten gaskamer Sobiborgevonden VLISSINGEN - Poolse en Isra ëlische archeologen heb ben na jarenlang onderzoek restanten gevonden van de gaskamer van het vernieti gingskamp Sobibor. Onder de archeologen ook Ivar Schute, die onlangs in De Faam vertelde over de zoek tocht. In Sobibor werden in het door nazi-Duitsland bezette Polen in de jaren 1942 en 1943 meer dan 170.000 men sen vermoord, onder wie ruim 34.000 Nederlanders. Een van de betrokken arche ologen, de Israëliër Yoram Haimi, zei dat de onderzoe kers 'na acht jaar eindelijk hun doel hebben bereikt'. w www.ae-raam.m De Faam woensdag 24 september 2014 5 Nancy van de Ven uit Vlissingen is nog maar zestien jaar, maar ai twee jaar doet ze mee aan het wereldkampioenschap motorcross. Hoe kan het ook anders als je uit een echt motorcrossgezin komt zoals zij. Broer Rinus van de Ven reed als professional, totdat een blessure een einde maakte aan zijn carrière. Nu is hij de coach van zijn zus, voor wie Italiaanse interesse lonkt. door Mark Lobbezoo Nancy van de Ven (16) wil wereldkampioen worden. Daarom is ze onlangs overgestapt naar een zwaardere machine, maar dat kostte haar wél haar hoofdsponsor. p0t0: pp Ultiem Sponsoren El Combo on stage. Foto: PR O De verhalen kunnen tot en met 31 januari 2015 opgestuurd worden naar schrijfwedstrijdpax@ gmail.com. Ook vragen over de wedstrijd kunnen naar dit e-mailadres gestuurd worden. 'S-HEER ARENDSKERKE - Op de Klei O De expositie is geopend van vrijdag tot en met zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur. www. eenbunderkunst. nl Advertentieverkoop en media-advies Kees van Zalinge E adverteren.zeeiand@ wegenermedia.nl T 06-22 518176 Familieberichten E femiliebefichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfemilieberkhtenonline.nl Rubrieksadvertenties E teiesales.rubrieks@wegenermedia ni T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E, 43^2 NV Vlissingen Website wwwde-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie faam@ wegenermedia.nl T{o88) 0130920 Redactie Michiel Bouwman (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Marina Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/verspreidldachten T (0900) 424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.ni De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte ais digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV

de Faam | 2014 | | pagina 5