Vlot en veilig over de Tractaatweg Het ontstaan van Zeeland Werkzaamheden Schroebrug In galop over Noord-Beveland Martin Otte over het behouden van jong Provinciale Staten talent - Kees van Beveren (infrastructuur): We bouwen de komende jaren aan beide kanten van de Wes- terscheldetunnel: de Sloeweg, de Sluiskiltunnelen de Tractaat- weg. De Tractaatweg is de laat ste schakel in d,e verbinding. Ver dubbeling van de rijbanen, het bouwen van een tunnel en aan passingen van kruisingen zorgen ervoor dat het verkeer straks weer vlot en veilig doorstroomt." In 2017 verbreed De Tractaatweg (N62) loopt van de zuidkant van Terneuzen tot aan de Belgische grens. De plan ning is dat de gehele Tractaatweg in 2017 is verbreed naar twee keer twee rijstroken. Alle krui singen op de weg worden voor zien van viaducten. In mei 2015 wordt de Tractaatweg verbonden met de dan geopende Sluiskiltunnel. De planning is dat de grote werkzaamheden in 2015 starten. N62: Vlot van Goes naar Gent De N62 is een belangrijke noord-zuidverbinding van. naar en door Zeeland. We willen dat mensen vlot en veilig van Goes naar Gent kunnen rijden, en vice versa. De Tractaatweg is onderdeel van de N62. Deze loopt vanaf de A58 bij Goes tot de E34 (Expresweg) bij de Belgische grens. Op de hoogte blijven'? www.zeeland.nl/tractaatweg en www.zeeland.nl/sloeweg De nieuwe grondwal bij Schapenbout COLOFON Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: de Prov.nc.e Zeeland Fotograf,e: Mark Neetemans (grondwal), Twila Davenport (ruiters). Reageren op deze uitgave 3^4 van F rov.ru „werk Neem dan contar l op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118 63 10 50. W.lt u inzage van stukken' Neem daiuontac t op met het informatiecentrum v.a de c mail Jll mfocentrumtii'zectand.nt of per telefoon op 0118 63 U 00. Of schr„f naar Postbus 6001,4330 LA Middelburg. Bezoekadres. Provinciehuis. Abd., 6. 4331 BK Mrddelburg De volgende Provinciewerk PrOVforiSpplanri verschijnt 8 oktober 2014. Prov.nr.ewerk teest u ook v.a http://nieuws.zeotand.nt/provmc.ewerk vo.gc.uie rrov.nc.eweric I rOVinUQ ZCOlafKl Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl hnnnt»Sv!nWhertkhaani'hei,dencaahn de al 9edaan' Zo iser een grondwal gerealiseerd ter De Provincie Zeeland wil graag het behoud bevorderen van aard- tunnil De wa nntneemtt Schapenbout P|J Terneuzen. Deze wal is gemaakt met grond uit de Sluiskil- kundige Zeeuwse waarden, zoals bijvoorbeeld kreekruggen, zand- tunnel. De wal ontneemt het zicht vanuit Schapenbout op de autoweg. platen en slikken Van 22 september tot 11 oktober 2014 wordt het wegdek van de Schroebrug in Middelburg vernieuwd. De werkzaamheden vinden plaats op het rijdek voor de auto's. Om de hinder voor het wegverkeer en de scheepvaart zo veel mogelijk te voorkomen, wordt het werk gefaseerd uitgevoerd. De voortgang van de werkzaamheden is sterk afhankelijk van het weer. Gevolgen voor wegverkeer Au.tos krijgen in beide richtingen over de brug met een wegversmalling te maken. In plaats van twee rij stroken per rijrichting is er één rijstrook per rijrichting beschikbaar. Fietsers kunnen in week 40 en 41 de brug slechts aan één zijde in beide richtingen passeren. In week 42 of 43 wordt de brug 's nachts eenmaal voor alle verkeer afgesloten, omdat deze dan opnieuw gebalanceerd moet worden. Daar volgen nog nadere mededelingen over op www.zeeland.nl onder ver keersinformatie Gevolgen voor scheepvaart De afsluitingen voor de scheepvaart als gevolg van de werkzaamheden zijn ook te vinden onder verkeers informatie op www.zeeland.nl Gedeputeerde Ben de Reu (cultuur): "Het ontstaan van deze waarden is bij het grote publiek nog vrij onbekend. En zoals het spreekwoord luidt: Onbekend maakt onbemind. Pas wanneer ze worden bemind, is er draagvlak om ze te behouden en dat is nodig, want ze zijn on vervangbaar. Daarom maakte de Provincie een documentaire en een brochure over aardkundig waardevolle gebieden, zoals de duinen in de Kop Van Schouwen en de Yerseke Moer. U kunt hier de brochure downloaden: http://www.zeeland.nl/topics/het_ontstaan_van_zeeland.pdf Volgend jaar wordt de documentaire vertoond op Omroep Zeeland en daarna is de documentaire op DVD verkrijgbaar bij het VVV. Zin om Noord-Beveland als 'eindeloos eiland' te paard te verkennen? Gedeputeerde Carla Schönknecht (recreatie en toerisme) opende deze maand het vernieuwde ruiter- en menroutenetwerk: "De uitge strektheid van Noord-Beveland is bij uitstek geschikt voor ruitertoerisme. Lekker met de wind door je haren galopperen langs de Oosterschelde en genieten van de weidse vergezichten." De Provincie maakte dit ruiterroutenetwerk mede mogelijk met een subsidie van 15.000 euro. Menners en ruiters rijden langs de Oosterschelde Over boerenlandpaden en langs inlagen Oosterschelde In het vernieuwde ruiterroutenetwerk van on geveer honderd kilometer zijn bestaande rui terpaden met elkaar verbonden en verbeterd. Daar waar de paden te smal waren, zijn in- hammetjes gecreëerd. Op een aantal paden worden ruiters en menners over boerenland- paden geloodst. Uit angst voor verstoring van diverse vogelpopulaties liggen de ruiterpaden niet pal aan de Oosterschelde, maar kun nen ruiters langs de inlagen genieten van de prachtige natuur. Er zijn ook nieuwe paden gemaakt. Het geheel sluit aan op diverse wandel- en fietsnetwerken. Via deze paden kunt u de meest uiteenlopende gebieden ver kennen in onze provincie. Meer lezen? https://www.facebook.com/pages/Ruiterroutes-noordbeveland/137130736465804 Profiel: Martin Otte is met zijn 22 jaar het jongste statenlid van de Provincie Zeeland als hij vrijdag 26 september 2014 voor de Chris tenunie (CU) wordt beëdigd. Martin is ook de jongste uit een gezin van vijf kinderen en is altijd in Kruiningen blijven wonen. Zijn poli tieke aspiraties maakten het niet mogelijk om in Tilburg op kamers te gaan. In juni 2015 hoopt hij zijn Master Finance aan de Universi teit van Tilburg te behalen. Op de vraag wat hem zo trekt aan de po litiek zegt hij: "Ik denk dat het met mijn brede algemene interesse te maken heeft en daarbij de drang om aan iets maatschappelijks bij te dragen. Daarnaast ben ik mij ervan bewust dat ik altijd al een duidelijke eigen mening heb gehad." Dat blijkt ook uit mijn politieke carrière. Vanaf mijn vijftiende ben ik lid van het jongerenplatform van de CU. Daarna maakte ik deel uit van het bestuur van de CU in Reimerswaal. Op mijn zeventiende stond ik op de derde plaats als kandidaat voor de gemeenteraadsver kiezingen. Een jaar later was ik lid van het bestuur van de landelijke jongeren van de CU en tijdens de provinciale verkiezingen in 2011 was ik vicevoorzitter van de provinciale campagne." Martin heeft graag veel mensen om zich heen. Gevoelsmatig trekt hij meer naar de stad met alle bijbehorende dynamiek. Dat wordt eens te meer duidelijk als hij het heeft over de economische agenda. Economische agenda Ik denk dat er in Zeeland veel ruimte is voor innovatieve bedrijven die te maken hebben met zaken die we hier in Zeeland hebben zoals water, ruimte en goede verbindingen. Maar er moeten dan wel betere connecties met het onderwijs gemaakt worden. De negatieve kant van Zeeland is, helaas, dat we moeten constateren dat al het jonge talent wegtrekt: op alle 's, maar in I .§1 het Wetenschappelijk Dn- I derwijs. Je kunt hier geen J organisaties met jongeren omdat weg- trekken om elders te gaan studeren. Dus, hoe be- houd je deze doelgroep en hoe krijg je ze weer terug? Ik denk dat het hebben fl van centrale voorzienin- AêJëiMM gen van de belang- rijkste aspecten hierbij H naast het aanbieden Dat niet ieder dorp, maar wel in enkele grotere steden. Zeeland moet inzetten op het aantrekken van geschoolde jongeren, die Zeeland o'p dit moment nietalsoptiebeschouwen." 99H1 Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 26 september 2014 vindt de openbare Provinciale Staten vergadering plaats in de Abdij van Middelburg vanaf 09.30 uur. Kijk op www.zeeland.nl voor de agenda en de internetuitzending. U bent ook van harte welkom op de publieke tribune van de Statenzaal.

de Faam | 2014 | | pagina 40