sluipmoordenaar Tunnel zaterdag tolvrij Cees 'Ani' Meerman was een zachte, aimabele jongen rv GERARD M 't Grmtesdiuuttf Andijvie^! Goudrenetten f Witlof ^5^1 Mandarijntjes t £40^ J5C^ Deadline Raadselige Roos nadert Fietsevenement 'Trap ALS de wereld uit' fflKf Villa Valentijn Middelburg <unt hem niet meer van je afschudden.' ELLEWOUTSDIJK - Automobi listen en motorrijders kun nen zaterdag 27 september gratis door de Westerschel- detunnel rijden. Het is de vierde tolvrije dag in 2014 in een reeks van zes. De tolvrije dag duurt precies 24 uur en loopt van 00.00 tot 24.00 uur. Aan beide zijden van de tunnel worden drie lanen beschikbaar gesteld. Van deze drie lanen staan de slagbomen de hele dag open. Het gaat om de lanen 2 en 3 voor automobilisten en motorrijders en laan 7 voor vrachtwagens. Later dit jaar volgen nog twee tolvrije za terdagen, namelijk 25 okto ber en 29 november. Met ingang van 2012 zijn de opcenten op de motorrijtui genbelasting door de Pro vincie Zeeland verhoogd. Een deel van de meerop brengst, namelijk 2 miljoen euro, komt jaarlijks ten goe de aan het verlagen van de toltarieven van de Wester- scheldetunnel voor bepaal de doelgroepen. Naast onder andere een aantrekkelijker veelgebruikerskorting voor t-tagabonnees en een lager tarief voor motorrijders, is in 2012 de tolvrije dag geïn troduceerd. VLISSINGEN - Schrijftalenten die mee willen doen met de schrijfwedstrijd Raad selige Roos 2014 hebbeil nog eventjes de tijd. Mee doen kan door een gedicht van 50 tot 150 woorden te schrijven of een verhaal van 500 tot 1500 woorden. Op woensdag 1 oktober sluit de inzendtermijn. Het ver haal en/of gedicht mag niet eerder gepubliceerd zijn en moet geschreven zijn in het Nederlands. Het thema is: Scharniermoment(en). Dit thema is verplicht voor zo wel proza als poëzie. Vorig jaar deden 34 vrou wen en 36 mannen mee. Zij stuurden samen 43 gedich ten in en 29 verhalen. Dit jaar verwacht de organisa tie van de schrijfwedstrijd minstens hetzelfde aantal inzendingen of zelfs meer. Gedichten en verhalen kun nen per e-mail worden ge stuurd naar: raadseligeroos @literaircafevenray.nl VLISSINGEN - In zijn woon plaats Ommen is Cees Meer man zaterdag 13 september in zijn slaap overleden. Meerman werd geboren in Vlissingen in 1950 en groei de op aan de Vlissingse bou levard. "Daar is mijn liefde voor de muziek ontstaan" zei hij ooit in een interview. Zijn eerste groep was de Vlissingse The Hobble-De- Hoy's. "Ik wilde zanger wor den, maar we hadden al een zanger. Toen ben ik maar drummer geworden." Meer man groeide op in de roerige jaren zestig met een hecti sche Vlissingse beat scène. Hij speelde in verschillende plaatselijke en lokale bands zoals Flarth (1967) en Mini- sink' Townhouse (1972). In die groepen was Leo van de Ketterij gitarist. "Toen Cees in Flarth ging spelen, kreeg de band daardoor een enor me boost omdat Cees alles wist van nieuwe lp's die uit kwamen, hij kende bands waar wij nog nooit van ge hoord hadden. Als'muziek kenner was zijn inbreng on overtroffen. Daarnaast was ook het eten. Het samen eten. Afscheid nemen van het chocolaatje, het appel tje. Noem maar op. Als te genwicht bedenken we dat als er geen pegsonde was ingebracht - waardoor de voeding in de nacht zacht naar binnen wordt gepompt - dat we elkaar niet meer hadden gehad. Ondertussen is de aanval op de rechterhand geopend en de longarts meldde dat de ademhalingspieren het volgende slachtoffer zullen zijn. En gek genoeg blijft het leven de moeite waard om te leven en kijken we op van de meewarige gezichten die ons aanstaren. Welke kracht anders dan spieren houdt een mens gaande? Is het geloof? Is het de voort durende stroom van kaar ten en bloemen van mensen om je heen? Of die blik ach terom? Niet uit weemoed maar in dankbaarheid. ALS is een vreselijke ziekte. De acties voor önderzoek naar de oorzaken van ALS zijn ontzettend goed. De zorg van de Zeeuwse artsen is hartverwarmend. Buiten schijnt nog steeds de zon. 'Schrijf vooral dat ALS niet het laatste woord heeft.' Een sponsorfietsevenement in juni 2009 is de aanzet geweest tot het ontstaan van ALSZeeland. De groep vrij willigers is inmiddels gegroeid tot ruim dertig, verdeeld over Walcheren, de Bevelanden en Schouwen-Duive- land. Onder de paraplu van ALSZeeland organiseren de groepen allerlei activiteiten. Komende zaterdag, 27 september, zijn er twee evene menten van ALSZeeland: ALS On Tour' en 'Trap ALS de wereld uit'. ALS On Tour is een ronde door Nederland, van 27 september tot 4 oktober, met als doel geld en aandacht genereren voor ALS. De tour is ongeveer 850 km. De start is in Vlissingen, tegelijk met het jaarlijkse fietsevenement 'Trap ALS de wereld uit'. De feestelijke aankomst is in Zierikzee gepland. 'Trap ALS de wereld uit' is dit jaar voor de zesde keer. Er zijn drie fietsroutes, van 25, 50 en 100 km. Het startschot klinkt om 9.30 uur bij Autobedrijf de Voogd (Bedrijfsweg 4, Vlissingen). Inschrijven via www.alszeeland.nl hij een uitstekende drum mer en bovenal een zachte, aimabele jongen." Van de Ketterij werd later gitarist bij Shocking Blue. Meerman zocht zijn heil in de symfonische groep Bon- fire (1972) en Smyle (1973). Maar zijn grote doorbraak kwam als drummer in de band van Herman Brood, Wild Romance. Daar drum de hij van 1976 tot 1979 en keerde daar later van 1986- 1989 terug. Uit die periode dankte Meerman zijn bij naam 'Ani'. Daarna speelde hij onder meer in Johnny's Rock Roll Band met een- ander icoon uit de Zeeuwse popscene: John Caljouw. Caljouw wil Meerman her inneren met de songtekst 'Rock 'n Roll I gave you the best years' of my life': "Hij is voor mij de belichaming van leven voor de muziek. Ik sluit hem voor altijd in mijn hart." Meerman bleek naast 'drummer ook een verdien stelijke vocalist. In 2007 ver scheen zijn soloalbum "Up to you". Cees Meerman is 64 jaar oud geworden. Meer kwaliteit van leven? Start 7 oktober a.s. Info aanmelding: www.liberowalcheren.nl Volg de MINDFULNESSTRAINING verhuizingen en meubeiopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl onbetwist uw saladespecialist met GRATIS kanslot 10 stuks mooie natuur r v 500 gram gewoon hele beste zo van de boom 2 Kilo 500 gram SCHRIJF VOORAL NIET HET LAATSTE WOORD O www.de-faam.nl De Faam woensdag 24 september 2014 3 door de redactie Tarieven O www.westerscheldetunnel. nl SF' door Gerard van der Hoeven voorgrond, zoals zijn vrouw communiceert. Ze typt een zin in die uitgesproken wordt nu ze zelf niet Foto: Marieke Mandemaker De moeite waard O Ga voor meer informatie over de ziekte ALS naar www.spierziekten. nl Cees Meerman als drummer in de Vlissingse groep Flarth in 1967. Foto: G.A. Suntez; poparchief Henk Feij pitloze 'clemengold' w. www.groenteschuurtje.nl tel: 0118591459 Serooskerke richting Oostkapelle KfpBi kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al meer dan 10 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer"is 257589806. Er wordt dit jaar een kiss en ride (parkeer)moge lijkheid gecreëerd door de gemeente Middelburg. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website: www.villavalentijnmiddelburg.nl (zie ook QR code) en e-mailadres: info@villavalentijn.nl. We kennen een zeer scherpe prijs/kwaliteits verhouding. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot l jaar, l tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen.

de Faam | 2014 | | pagina 3