Saloniki jubileert Just Bounce: trampoline experience voor iedereen ONDERNEMERS veel actie' bij Dertig jaar lang de Najaarsshow mooiste bloemen Kinderdagverblijf Heppie: vrijer en huiselijker MIDDELBURG - Twintig jaar Grieks restaurant Saloniki in Middelburg is twintig jaar een stukje Griekenland in de Gravenstraat. "Twintig jaar Nederlandse kwaliteit en Griekse gezelligheid", lacht Martha Rizos. En altijd een vriendelijke en gastvrije Griekse sfeer. "Ik doe mijn best om het mijn gasten naar hun zin te maken." Die spontane omgang is sfeerbepalend. De Griekse keuken is aantrekkelijk, kent een grote variatie aan gerechten in vlees, vis én vegetarisch. Martha gaat voor de 'uit pan en oven' ge rechten: "Maar niet alleen de pannetjes, je moet ook mijn moussaka eten", zegt zij. Voorgerechten, gerech ten van de grill, souvlaki's, garides fourno (grote garna len uit de oven), dolmades, grote mosselen, of gegrilde zeebaars, feta fourno, al les klaargemaakt door de Griekse koks. Een aantal jaren geleden is de zaak verbouwd en zijn de wanden gedecoreerd met reliëfs van Griekse taferelen die voor extra sfeer zorgen. Martha houdt van haar res taurant: "Maar dit bereik je niet alleen, wel met z'n allen. En ik krijg heel veel steun van een Nederlands echtpaar." Vanwege het ju bileum is er tot 30 november een leuke actie met voor deelcoupons. Vrijdag 26 september Griekse live-mu- sic met Makis Dimitris. Maandag gesloten. Saloniki, Gravenstraat 6, Middelburg, 0118-613022. OOST-SOUBURG - Bedrijven terrein Souburg houdt op zaterdag 27 september haar Najaarsshow van 10.00 tot 17.00 uur. Een dag met gratis attracties, demonstraties en kortingen bij de bedrijven op het terrein. Tijdens de show mag iedereen gratis zijn auto laten wassen bij het vernieuwde autowaspark Kuzee. Het Shell-tankstati- on ernaast geeft 12 cent kor ting per liter brandstof. Kin deren kunnen geschminkt worden, ze krijgen popcorn en mogengebruikmaken van de diverse springkus sens die over het "terrein ver spreid staan. Als toetje geeft AvZ Stuntriding een aantal spectaculaire stuntshows op zijn motor. Bedrijventer rein Souburg, naast snelweg A58, afslag 40. Ativiteiten bij SPFZ MIDDELBURG - De Bloemen- hoek in winkelcentrum Dauwendaele viert haar dertigjarig bestaan met een Open Dag op zaterdag 27 september. Voor iedere ko pende klant is er een atten tie en er wordt een hapje en een drankje geserveerd. In september 1984 namen Cees en Martina Witzier, op een andere locatie dan nu, in Dauwendaele een bloemenzaak over. "Wij be gonnen met een bloemen winkel, De Bloemenhoek, en zijn later hier gestart met nog een bloemenwinkel met workshop. Ruim twaalf jaar geleden hebben we van twee winkels één winkel gemaakt", vertelt Martina, "Onze winkel is deze zo mer verder uitgebreid met het naastgelegen pand. Er is verbouwd, vernieuwd en nu is het een mooie en ruime winkel geworden." De ruimere winkel komt de presentatie van de zijde bloemen ten goede, net als de cadeautjes en de leuke hebbedingetjes. De Bloe menhoek oogt gezellig en uitnodigend én is rolstoel- vriendelijk. Martina: "Onze bloemen vormen de hoofd moot in onze winkel en daarbij het rouw- en trouw- werk. Wij leveren veel aan bedrijven omdat er altijd standaard 'uitzoek' in de winkel staat." De Bloemenhoek heeft een eigen bezorgdienst en is Fleuroplid. MIDDELBURG - Stichting Praktische Filosofie Zee land houdt komende we ken enkele activiteiten in 't Pand aan de Kerksteeg 5 in Middelburg. Op zaterdag 27 september start de cyclus 'Koning(in) in je eigen leven' en op 4 oktober start de cy clus 'Leringen van Boeddha' Daarnaast biedt de SPFZ een wekelijkse inloopmedi tatie op vrijdagochtend aan en yoga, éénmaal per twee weken op zondagochtend. DOMBURG - Met het begin van het nieuwe schooljaar openden Lizan Huibregtse en Annelie Wisse op 25 au gustus Kinderdagverblijf Heppie in Domburg. Annelie en Lizan hebben beide op verschillende ba sisscholen gewerkt: "Werken met jonge kinderen is onze passie. Op school moeten kinderen tegenwoordig heel veel, bij de allerkleinste is het veel vrijer. Vandaar dat wij met Heppie onze droom willen waarmaken." In de voormalige peuter speelzaal konden Annelie en Lizan hun plannen ge stalte geven. "Wij krijgen kinderen van in de leeftijd van nul tot vier jaar. Hep pie is vrij en open. Wij doen het op een andere manier. Wat vrijer en huiselijker", geeft Lizan aan. "Het is een mooie lichte ruimte hier binnen met alle voorzienin gen voor kinderen en buiten een groot plein waar ze kun nen spelen." Ook de GGD is langs geweest voor controle en inspectie. "Die heeft ons pedagogisch beleidsplan half juli al goed gekeurd. Die goedkeuring heb je nodig, anders mag je niet starten", zegt Annelie. Tarieven bij Kinderdagver blijf Heppie zijn 6,30 euro (vast) en 7,30 euro (flexibel) per uur. Aanmelden kan bij Hep pie onder openingstijd van maandag t/m vrijdag van 07.30 tot 18.00 uur en via de website. Beursvloer Zeeland in Goes GOES - Stichting De Zeeuwse Uitdaging houdt op don derdag 18 september van 16.50 tot 18.45 uur de ze vende editie van Beursvloer Zeeland in de Grote kerk (Singelstraat 21) in Goes. Ruilhandel met gesloten beurzen tussen bedrijven en maatschappelijke orga nisaties staat centraal. Be drijven en organisaties uit heel Zeeland doen mee. Om na 18 september matches te blijven maken, is de 'Online Beursvloer' opgericht. Kleding- en speelgoedbeurs DOMBURG - In de Brede School in Domburg is op 3 en 4 oktober een kinderkle ding- en speelgoedbeurs. Op 3 oktober is dat van 19- 21 uur, 4 oktober van 10-12 uur. Inschrijfformulieren verkrijgbaar bij de C1000 in Domburg. E-mail: kleding- beursdomburg@gmail.com House bij Zuiderduin ZOUTELANDE - Op 27 sep tember wordt bij Beachclub Zuiderduin een houseparty gehouden. Daar draaien dj's van studio B27 en enkele gast-artiesten. Bij slecht weer is de locatie overdekt. Kaar ten kosten 10 euro in de voor verkoop, aan de deur 12,50 euro. Info: housebeach2014 ©gmail.com KOUDEKERKE - Er zijn veel manieren om fit te blijven, maar volgens de moderne wetenschap is er één me thode die speelser, leuker, effectiever, makkelijker en gezonder is dan ieder ander: Just Bounce. Vanaf 29 september biedt Beweegcentrum Doen deze nieuwe bewegingsvorm aan. Bij Just Bounce train je op een minitrampoline, de bellicon. Deze heeft geen metalen veren maar een bungee-elastiek waardoor het lichaam geen schokken ervaart tijdens de training. Fred Hendrikse, eigenaar Beweegcentrum Doen, en Veva Francke zijn gecertifi ceerd trainer: "Just Bounce is geschikt voor iedereen. Je doet het op je eigen ritme en op je eigen niveau. Beweeg centrum Doen biedt dage lijks een Just Bounce trai ning aan, die ongeveer drie kwartier duurt, afhankelijk van de intensiteit. Tijdens de training doe je onder meer coördinatie, balans-, conditie- en ontspannings oefeningen. Iedereen is wel kom voor een proefles", zegt Fred. "De opzet is om vol gend jaar op locatie te gaan met Just Bounce. Wij den ken aan hotels, campings of bij strandtenten." Bij Beweegcentrum Doen kun je fitnessen en diverse groepslessen volgen waar onder spinning, yoga, pli- lates, zumba, just bounce en kidsfitness. Fred: "Wij zijn laagdrempelig, gezellig sociaal contact en geven de begeleiding die iemand no dig heeft." Ruime parkeer gelegenheid aanwezig. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 24 september 2014 13 Martha Rizos: "In twintig jaar zijn veel gasten vrienden geworden." www.salonikimiddelburg.nl door Leon Janssens Foto: Leon Janssens O Open: ma t/m za van 08.30- 18.00 uur. Tijdens de Open Dag is er een voordeelactie met de bon uit deze editie van De Faam en de PZC van 26 september. De Bloemenhoek, Vrijlandstraat 85, Middel burg. Tel. 0118-628965 Marina Witzier: "De Bloemenhoek is er voor een breed publiek O www.spfz.nl en voor elke beurs." Foto: Leon Janssens door Leon Janssens Anders O Kinderdagverblijf Heppie, Singel 8, Domburg, telefoon: 06-12812927. kinderdagverblijfheppie. nl Lizan (links) en Annelie: "Wij hebben met Heppie onze droom waargemaakt." Foto: Leon Janssens door Leon Janssens O Beweegcentrum Doen, Duinstraat 4, Koudekerke. Informatie, tarieven, openings- en lestijden: 0118-552025. www. beweegcentrumdoen.nl Fred Hendrikse en Veva Francke op de bellicon actief met Just Bounce. Foto: Leon Janssens

de Faam | 2014 | | pagina 13