f T h Het woord aan raadslid Mare Overbeeke Inspraaktraject verordening en beleidsregels Wmo Jeugdhulp Uitnodiging Walcherse cliëntenraden Commissievergaderingen in september Grote spoorvernieuwing in Zeeland f Zomer 2014Oorlogen, bur geroorlogen, vliegrampen, epi demieën, honger, natuurrampen, vluchtelingeneen wereld in brand Vakantie 2014 is voorbij, voor de meeste mensen is dat het geval, we gaan weer aan het werk, de scholen starten weer, het gewone leven gaat weer beginnen, en ook de activiteiten in de politiek. Dit alles na een periode van rust waar de meesten van ons van genoten hebben, vaak ook hard aan toe waren. We zijn blij dat we de draad weer kunnen oppakken. Zo anders gaat het met vele na bestaanden van slachtoffers van de vliegtuigramp. Ook met velen die in zwaar getroffen gebieden leven, in de vele brandhaarden op de wereld. Naast de spanningen die dit alle maal met zich meebrengt, worden velen in ons land direct getroffen door economische sancties. Daar- Foto: Aart van Belzen naast zien we enorme verplaatsin gen van vluchtelingen vooral ook naar ons werelddeel, ook naar ons land. Een grote instroom van asielzoekers, met als gevolg het lopende onderzoek naar de mo gelijkheden om ook in Middelburg weer een AZC te starten. Vlak voor de vakantie is de dis cussie met betrekking tot de locatie Swerf-Rust gestart, met veel positieve maar ook nega tieve reacties. Negatieve reacties komen vooral van mensen die menen dat één en ander erg snel gaat, niet goed overdacht is. Dit zijn best begrijpelijke reacties. Positieve reactie zijn er ook, hoe wel die vaak mipder geuit worden. Besloten is om de beslissing uit te stellen, eerst meer overleg te hebben en een pas op de plaats te maken. Ik hoop dat dit overleg open en op een waardige manier gevoerd wordt, dat er samen gezocht wordt naar een passende oplos sing voor deze mensen, mensen op de vlucht, mensen in nood. Ik hoop dat u uw reacties, ook de positieve, komt uiten. Mare Overbeeke SGP fractie m.overbeeke@filternet.nl Vanaf januari 2015 hevelt het rijk veel taken op het gebied van zorg en ondersteuning over naar de gemeenten. De drie Walcherse gemeenten pakken deze taken sa men op in 'Walcheren voor Elkaar'. De Walcherse gemeenten vernieu wen onder meer de regelgeving voor de Wmo Jeugdhulp. Hier voor is een concept verordening opgesteld en daarnaast beleids regels Wmo Jeugdhulp. De col leges van B&W leggen deze graag voor aan belanghebbenden en nodigen hen uit om een reactie te geven op de inhoud hiervan. De conceptverordening en be leidsregels Wmo Jeugdhulp liggen van 10 september tot en met 22 oktober tijdens kantoor uren ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis Veere, het stadskantoor Middelburg en het stadhuis Vlissingen. U kunt ze ook downloaden op www.walcheren- voorelkaar.nl/denkmeeover. De gemeente Veere verzamelt voor de drie Walcherse gemeenten de inspraakreacties. Gedurende de inspraakperiode kunnen be langhebbenden hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken. U kunt uw reactie sturen naar gemeente Veere, afdeling Maatschappelijke Ontwikkeling, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg of verzenden via gemeente@veere.nl. Na verwerking van de inspraakre acties worden de definitieve nota's in december ter besluitvorming aan de gemeenteraden van Veere, Middelburg en Vlissingen aange boden. Door nieuwe zorgtaken die vanaf 1 januari onder verantwoordelijk heid van de gemeenten komen, krijgen de gemeenten er nieuwe groepen zorgvragers bij. Om ken nis te maken met vertegenwoordi gers van deze voor de gemeente 'nieuwe' en bestaande Walcherse zorgvragers organiseren de Wmo adviesraden en de gemeenten een bijeenkomst voor Walcherse cliën tenraden. Bent u vertegenwoordiger van een groep zorgvragers op Walcheren? Dan bent u welkom op dinsdag 16 september van 19.30 tot 22.00 uur in de Govan Mbekizaal van het stadhuis van Vlissingen. Graag aanmelden via anr@vlissingen.nl. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 22 september. Commissiever gaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stads kantoor. Tijdens de commissie Maatschappelijke Zaken op woensdag 10-septem- ber wordt onder meer de zienswijze programmabegroting 2015-2018 GGD Zeeland besproken. De commissie Ruimte vergadert op maandag 15 september. Zij gaat het hebben over het uitvoeringsplan van de wijkvi- sie Dauwendaele, het vaststellen van het ontwerpbestemmingsplan Wa terpark Veerse Meer en de startnotitie actieplan grondbedrijf. Op dinsdag 16 september is er een vergadering van de commissie Algemeen Be stuur. Op de agenda staat onder meer de voortgang en planning locatie Swerf-Rust en het integraal Veiligheidsbeleid 2015-2018. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via Bestuur en Organisatie /Vergaderingen Raads- informatiesysteem. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. ProRail gaat in de herfstvakantie ruim 7 kilometer spoor vernieuwen in Zeeland. Ook wordt er een tiental wissels vernieuwd en worden in Goes raildempers geplaatst. Door het spoor tijdig te vernieuwen blijft het in goede conditie en kunnen de treinen er veilig overheen blijven rijden. Vanwege de werkzaamheden rijden er van zaterdag 18 oktober tot en met zondag 26 oktober geen treinen maar bussen tussen Vlissingen en Kruiningen - Yerseke. Gevolgen treinverkeer De werkza.amheden zijn in overleg met de vervoerders gepland en bewust gecombineerd om de hinder te beperken. NS heeft voor haar reizigers een speciale pagina gemaakt over de gevolgen voor het trein verkeer: www.ns.nl/treinverkeerzeeland. Ook adviseert NS reizigers kort voor vertrek de reisplanner te raadplegen op www.ns.nl en raadt reizigers aan rekening te houden met 30 tot 60 minuten extra reistijd, afhankelijk van het moment waarop men reist. ProRail vernieuwt Meer informatie over het werk tussen Vlissingen en Kruiningen is terug te vinden op de pagina: www.prorail.nl/werkzaamheden/vlissingen-krui- ningen-18-tm-26-oktober. Het werk is onderdeel van de grootste vernieu wing en aanpassing van het Nederlandse spoor sinds het bestaan van de spoorwegen. Dat is noodzakelijk voor verbetering en verdere groei van het treinverkeer. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG CONCEPTVERORDENING EN BELEIDSREGELS WMO JEUGDHULP Burgemeester en wethouders van Middelburg maken op grond van de Inspraakverordening Middelburg, artikel 4, eerste lid, bekend dat zij de conceptverordening en beleidsregels Wmo Jeugdhulp en het beleidsplan zorg voor jeugd ter inzage hebben gelegd. Deze nota's worden na afloop van de inzagetermijn ter vaststelling voorgelegd aan de gemeenteraad. Van 10 september 2014, gedurende een periode van zes weken, liggen de conceptnota's ter inzage. Gedurende de inspraakperiode kunnen belangheb benden hun zienswijze geven. De schriftelijke zienswijze kan worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders van Veere, afdeling Maatschappelijke Ontwikke ling, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg of verzenden via gemeente@veere.nl. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Lange Delft 26: aanbrengen reclame (26-8). Molstraat 2B en 4: herbouw berging, bouw tuinmuur en verplaat sen loopdeur in de tuinmuur (27-8). Prins Mauritsstraat 41: bedrijf aan huis (27-8). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge- vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Ampèreweg 47: verbouwen/ uitbreiden bedrijfsruimte met kantoren en maken nieuwe uitrit (5-9). Arneplaatweg 78 t/m 88: bouw 6 woningen (3-9). Balans 11verbouw kantoor tot woning (2-9). Markt 7: wijzigen gevel (2-9). Rotterdamsekaai 13: wijzigen stoep en aanbrengen 2 stoephekken (1-9). Soelekerkeplaatweg 4 t/m 18: bouw 8 recreatiewoningen (3-9). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrech- ter bij de Rechtbank Zeeland-West- Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 8