allerlaatste moment i 1 In gesprek met de rechter Hoe wordt een agent getraind? OP ZOEK NAAR BEDRIJFSHUIS VESTING? SP woedend over invulling korting en ontslagen bij Zorgstroom Folkloristische groepen fuseren Villa Valentijn Middelburg Il i "f RUG® www.dok41.nl 13I&30 f door toedoen van de agent, dan gaat het onderzoek een stapje verder en wordt het uitgevoerd door de Rijksre cherche. Dit is een onafhan kelijke rechercheafdeling onder de verantwoordelijk heid van het College van procureurs-generaal van het Openbaar Ministerie. Door de onafhankelijke positie kan de Rijksrecherche ob jectief onderzoeken of het vuurwapengebruik recht matig was. De agent die ge schoten heeft, wordt zo snel mogelijk na het schietinci dent door de Rijksrecherche gehoord. Wanneer er bij de start van het onderzoek naar het incident geen twijfels be staan over de rechtvaardig heid van het wapengebruik, mag de agent zijn functie tijdens het onderzoek blij ven Uitvoeren. Wanneer er wel wordt getwijfeld, dan kunnen er maatregelen tegen de agent worden ge nomen. De agent moet een verklaring afleggen en soms duurt het een poosje voor dat het Openbaar Ministerie een uitspraak doet over de rechtmatigheid van het ge bruik. Naast de emotionele gevolgen waar een agent mee kampt wanneer hij een schot heeft gelost, levert ook het wachten op de uitslag van zo'n onderzoek heel wat spanning op. Agenten leren in hun opleiding hoe ze met hun wapens moeten omgaan. Daarnaast volgen ze een aantal keer per jaar een training. Deze bestaat vaak uit schieten op precisievuur, onder tijdsdruk of in een geval van noodweer. Er wordt dan op de schietbaan geschoten op een schietschijf of afbeelding van een persoon. Bij precisievuur gaat het erom zo zuiver mogelijk te schieten. Bij aanhoudingsvuur oefenen de agenten om bijvoorbeeld op de benen te richten. Bij noodweer verschijnt er plotseling een doel en moet er direct wor den geschoten. Tijdens schiettrainingen wordt ook na fysieke inspanning geschoten om de ademhaling onder controle te brengen en extra spanning op te roepen. Politiemensen moeten verplicht deelnemen aan deze trainingen. Daarnaast wordt hun kennis twee keer per jaar getoetst. Dan wordt gekeken of de agent fysiek fit genoeg is om iemand in bedwang te houden en of hij zijn wapens op de juiste wijze gebruikt. Take2 Relatiebemiddeling Zeeland MIDDELBURG - Raadslid Pe- troesjka Sterk van de SP- fractie in Middelburg is zie dend over de 650 ontslagen die op komst zijn bij zorg aanbieder Zorgstroom. Ze uit haar woede in een brief, die ze schrijft naar aanlei ding van een bijeenkomst over de thuiszorg voor me dewerkers van Zorgstroom. Directeur Leon Phernam- bucq deelde daar mee dat - door de bezuinigingen die de gemeente door gaat voeren - 500 alphahulpen en zo'n 145 huishoudelijke hulpen hun baan kwijtra ken. Dat komt voort uit het gegeven dat vanaf januari 2015 duizend cliënten geen vergoeding meer krijgen voor alpha- en huishoude lijke hulp. Sterk stelt dat drie groepen 'een slag krijgen': "Cliënten verliezen hun vertrouwde zorg, werknemers hun baan en familieleden krijgen straks extra zorgtaken. Het klinkt prachtig, mensen te rug zetten in eigen kracht, Maar het is vooral framing om de bezuinigingen een sociaal gezicht te geven." Door landelijke bezuini gingen krijgen gemeenten vanaf 1 januari een lagere bijdrage voor het vergoeden van huishoudelijke hulp. Gemeenten worden gekort met veertig procent. "Opgeleide zorgprofessio nals verliezen hun inkomen en velen van hen zullen straks afhankelijk worden van een uitkering. Of ze kunnen zich voor een habbe krats en zonder enige zeker heid verhuren. De signalen van thuiszorgmedewerkers die zeggen dat zwart werken straks aantrekkelijker is dan ZZP'er worden, zijn niet van de lucht", zegt Sterk. Het raadslid kondigt aan vragen te gaan stellen over de handelswijze van de ge meente. "De brieven zijn inmiddels binnen bij de mensen die te horen hebben gekregen dat ze geen thuis zorg meer krijgen, maar het beloofde keukentafel gesprek moet nog komen. Daarmee zaai je natuurlijk grote paniek." Sterk stelt dat 'het college de bezuinigingen goedpraat met het verhaal dat mensen die écht zorg hebben, niet buiten de boot zullen val len'. "Maar wij maken ons zorgen om de grote groep die net boven het minimum zit. Zij komen voor geen en kele regeling in aanmerking maar krijgen wel te maken met huurverhoging en groei ende huishoudkosten." MIDDELBURG - De Folkloristi sche Dansgroep Mediobur- gum (1891) uit Middelburg en Dans- en Folkloregroep Walacra (1978) uit Veere gaan samen verder onder de naam Medioburgum-Wala- cra. Het besluit van de fusie komt voort uit het feit dat beide folkloristische groe pen te weinig leden hadden om zelfstandig te blijven. De nieuwe groep bestaat u.it 28 leden, waardoor zij de Zeeuwse dansen en fol- kloren nog kunnen presen teren. Beide verenigingen droegen al de Walcherse klederdracht en hebben sa men al optredens verzorgd in binnen- en buitenland, waaronder Zwitserland, Duitsland en Polen. Het nieuwe bestuur bestaat uit voorzitter Dingeman de Visser, secretaris Chris Schouls, penningmeester Hans Nieuwenhuize en be stuursleden Rinie Koole en Marry de Haan. Er wordt geoefend van 20.00-22.00 uur in het club huis van Korfbalvereniging Fortis aan het Koopmans voetpad in Oost-Souburg. Dans- en Folkloregroep Me- dioburgum-Walacra houdt op 12 en 13 september het Folklore Festival Walcheren in Oost-Souburg. Hier doen Nederlandse, Zwitserse en Belgische dansgroepen, aan gevuld met diverse koren en een orkest, aan mee. MIDDELBURG - Rechtspraak is openbaar, maar niet al tijd. Waarom worden zaken achter gesloten deuren be handeld? En wat speelt zich daar eigenlijk af? Wie daar meer over wil weten, kan zijn hart ophalen tijdens de Week van de Rechtspraak. Door zaken in het openbaar te behandelen, maken rech ters hun werk inzichtelijk en hun optreden controleer baar. Over dat belangrijke principe gaat het tijdens de Week van de Rechtspraak, die tot en met 14 september wordt gehouden. Daarbij komt ook de verborgen kant van het recht aan de orde: familierechtzaken, minder- jarigenkwesties en belas tingzaken, waarbij publiek normaal gesproken niet welkom is. De rechtbank Zeeland- West-Brabant houdt met de Zeeuwse bibliotheek en Scoop op woensdagavond 10 september 2014 in de Zeeuwse bibliotheek de bijeenkomst Rechtspraak: openbaar, tenzij...? Hoe openbaar is onze recht spraak en hoe openbaar zou die moeten zijn? Bezoekers kunnen hierover in gesprek met onder andere een rech ter, officier van justitie, ad vocaat en teamchef politie. De bijeenkomst begint om 19.00 uur met een lezing van prof. dr. Pieter Ippel, hoogleraar rechtsgeleerd heid aan UCR. Daarna is een debat met publiek en profes sionals (rechter, officier van justitie, advocaat en team chef politie). Om 21.00 uur is de avond afgelopen. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 september 2014 3 waarbij geoefend wordt met een getrokken pistool. Deze training wordt altijd begeleid door IBT voor Integrale Beroepsvaardigheids Training. Foto: Bert van Hattem Happy single maar liever happy samen? Voor al uw witgoed gaat u naar Relatiebemiddeling voor singles vanaf 30 jaar tot- Persoonlijk, veilig en betaalbaar1 Bel of mail nu voor een gratis/vrijblijvend kennismakingsgesprek. r rkoop van I inverkoop I www.take2.n infojffitake^ml reparatie/service verkoop van apparaten onderdeienverkoop van o.a. wasmachines, wasdrogers, vaatwassers, koelkasten, diepvriezers, ovens, kookplaten en stofzuigers Ook online te bestelfen op www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel. nl door de redactie Habbekrats O Aanmelden via communicatie.zwbfa) rechtspraak.nl kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al meer dan 10 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. Er wordt dit jaar een kiss en ride (parkeer)moge- lijkheid gecreëerd door de gemeente Middelburg. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website: www.villavalentijnmiddelburg.nl (zie ook QR code) en e-mailadres: info@villavalentijn.nl. We kennen een zeer scherpe prijs/kwaliteits verhouding. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen.

de Faam | 2014 | | pagina 3