Bel 0800 61 61 Bescherm uw gegevens online over online privacy De waarheid We kunnen gewoon niet meer zonder computer Costa Blanca: Bruisend Benidorm! Win de -?r:N Q-Music KUkêtWf zomerhits op vijf cd's Win de -fa Toppers in Klik&Win Concert 2014 op drie cd's Consumentenbond Maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 20.00 uur en vrijdag van 8.00 tot 17.30 uur. Consumentenbond 'IS HET ECHT GEEN PROBLEEM DAT INTERNETALLES VAN U AFWEET?' niet dat iedereen alles van u te weten komt? Want dat is wat internet met die stroom informatie doet. Online worden mensen 24 uur per dag gevolgd door onbeken den die alles opslaan wat ze kunnen gebruiken. Ga maar na: kijkt u op een boekings site naar goedkope tickets naar Rome, dan verschijnen er ineens allemaal aanbie dingen van hotels in die stad. Bestelt u schoenen in een webwinkel, dan plaatst Facebook advertenties van schoenen op uw pagina. Om maar eens een paar voor- beelden te noemen. De Consumentenbond heeft net een interessante Mi nigids uitgegeven, waarin online privacy wordt ont rafeld. Want we weten veel, maar nog lang niet alles van wat internetbedrijven met uw persoonlijke gegevens doen. Wat we wél weten: als 'internet' te veel van u af weet, kunt u daar op termijn nog flink last van krijgen. Bijvoorbeeld bij het aanvra gen van een krediet of een verze kering. Of bij een sollicitatie. Met deze Minigids wil de Consumentenbond aanto nen dat online privacy be langrijker is dan de meeste mensen denken. Privacy is het recht met rust gelaten te worden en daar kunt u zelf gelukkig genoeg aan doen. Zet niets online waarvan u zeker wilt zijn dat het niet in verkeerde handen terechtkomt. Wis uw sporen door bij voorbeeld uw browserge- schiedenis te wissen of uit te loggen. Denk goed na voordat u iets online zet. Informatie is eenvoudig op internet te zetten, maar informa tie eraf halen is een stuk lastiger. Maak privégegevens niet openbaar. Houd rekening met ,de (online)privacy van ande ren. Plaats geen foto's of filmpjes van anderen online zonder hun toestemming. Gebruik voor elke account een ander, sterk wachtwoord of een wachtzin. De Minigids biedt ook goede startpunten voor meer pri vacy op internet. Interesse? Lezers van deze krant mo gen de gids nu gratis be stellen op telefoonnummer 0800-6161. De Consumen tenbond is van maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 20.00 uur bereikbaar en vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur. Dit aanbod geldt tot 5 oktober 2014. Internet ziet alles, bewaart alles, onthoudt alles. Ook die leuke vakantiefoto's of zoektocht naar» een nieuwe auto. In het dagelijkse leven laat u kleine gebeurtenis sen gewoon achter u, maar online blijven uw gegevens bestaan. Zichtbaar in soci ale netwerken en zoekma- chines, of onzichtbaar in datastromen tussen bedrijf jes die handelen in persoon lijke informatie. En zegt u nu: 'Ach, ik heb niets te ver bergen'? Dan nóg wilt u toch Bijvoorbeeld door internet bedrijven een beetje dom te houden en waar nodig uw sporen te wissen. De Consumentenbond geeft u hiervoor onder meer de vol gende tips: Vanaf geven de studenten ook les en uitleg over het handig omgaan met de computer, social media en internet. Volgens De Wever gebeurt dat zelfs bij één op de drie afspraken. Bij Studentaanhuis.nl mer ken ze dat er heel veel Ne derlanders zijn die met dezelfde problemen zitten als mevrouw Brouwer. "We kunnen gewoon niet meer zonder computer," vertelt ze. "Daarom ben ik blij dat ik mijn computerstudent Nathan achter de hand heb, zodra ik een probleem heb waar ik zelf niet uit kom. En dat is al vrij snel," zegt ze glimlachend. Zo'n compu terstudent lijkt dan ook voor velen de ideale oplossing. Voorfietskosten: 9,- Halfuurtarief: 12,50 Lidmaatschap 12,- p/jaar Bel voor een afspraak op- werkdagen 10.00 - 17.00 uur 0900 200 12 12 (60 ct per gesprek) Meer informatie op www.studentaanhuis.nl Rieke Brouwer is een van de vele trouwe klanten van Studentaanhuis.nl. "Toen ik ruim 3 jaar geleden in eens zonder internet zat, heb ik de hulp van Studen- taanhuis.nl ingeroepen. De volgende dag kwam de student al langs en loste het probleem in een mum van tijd op." Sindsdien maakt mevrouw Brouwer met veel plezier gebruik van dit sym pathiek initiatief. En zeker een keer per jaar laat zij haar computer grondig opscho- 8-dagen zon volpension nen. "Bij Studentaanhuis.nl noemen zij dit de Computer APK. Heel begrijpelijk, want mijn auto laat ik ook perio diek onderhouden. Hierdoor weet ik dat die een stuk lan ger meegaat." Inmiddels werken er 750 IT-studenten die dagelijks op pad gaan om mensen thuis te helpen. "Per maand doen wij zo'n 10.000 bezoe ken, waarbij het opschonen van trage computers en het oplossen van e-mail- en in- ternetproblemen -de meest voorkomende werkzaamhe den zijn," vertelt directeur Peter de Wever. "Maar we zien ook steeds meer vraag naar hulp bij de tablet en smartphone en daar helpen onze studenten natuurlijk ook bij." Naast de hulp bij problemen webwinkel.deweekkrant.nl/reizen categorie zonvakanties O www.de-faam.nl De Faam - woensdag 10 september 2014 28 Handige Minigids Tips voor meer online privacy Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Gratis voor onze lezers y Senï verwan '¥#ww.consumentïnbono.nl Over privacy, of hoe anderen met onze privacy omgaan, lezen we elke dag wel iets in de krant. De onthullingen over afluisterpraktijken hebben het vertrouwen in internet een fikse knauw gegeven. Amsterdam Ark Een zonnige strandwandeling. Flaneren over de boulevard, De ideale oplossing Tarieven De computer is niet meer uit ons dagelijks leven weg te denken. De www's vliegen ons om de oren, informatie zoeken we online en rekeningen betalen we via internetbankieren. Bijna iedereen heeft dan ook een computer in huis. Maar kunnen we er wel goed genoeg mee overweg en wat doen we als het apparaat niet functioneert zoals wij dat willen? Bij Studentaanhuis.nl melden zich dagelijks honderden mensen met computerproblemen. De mooiste plekjes ontdekken tijdens de excursies, winkelen, of genieten van een glaasje vino aan de boulevard. Dat is winter in Benidorm! U verblijft in het klassiek ingerichte RH Victoria Hotel****, in het gezellige centrum van Benidorm, op ca. 400 m van het strand en de oude binnenstad. Hetbotel beschikt over een uitstekende keuken, zwembad, wellness en entertainment. Arrangement: Retourvlucht naar Alicante met Transavia incl. hoteltransfer 7 nachten o.b.v. volpension incl. water en wijn bij de maaitijd dag excursie naar chocoladestadje Villajoyosa en dag excursie naar havenstad Alicante Nederlandstalige reisleiding Voor informatie, de voorwaarden en/of boeken www.arke.nl/wegener, bel 0900-8847 (15 cpm) of ga langs bij een Arke winkel in de buurt. Reisperiode 15 november t/m 22 april. Genoemde prijs is een vanafprijs o.b.v. 2 personen per kamer, beperkt beschikbaar op een aantal vertrekdata. Boek snel, op=op! Mevrouw Brouwer krijgt weer de hulp van haar computerstudent Nathan. Ga snel naar Www.deweekkrant.nl/actie

de Faam | 2014 | | pagina 28