Twintig jaar 't Allergaartje b1»rrven Cursussen voor iedereen ONDERNEMERS Chantal en Mieke Dijkwel zijn Patachou OOST-SOUBURG - 't Allergaar tje in Oost-Souburg vierde zaterdag het twintigjarig be staan met een drukbezochte Creatiefmarkt. Eigenaar Lia Weezepoel begroette tal van klanten. "Officieel zijn we op 4 november 1994 gestart, maar omdat het dan geen weer is om de Creatiefmarkt in de tuin op te zetten is het jubileum iets naar voren ge schoven. Indertijd zijn we begonnen omdat mijn man houten speelgoed maakte. We startten net in de goeie tijd en hebben een aantal ke ren uitgebreid en verbouwd waardoor de cursusruimte erbij kwam. Samen met mijn man Johnnie, die een aantal jaren geleden overleden is, en met hulp van mijn doch ters Saskia en Monique, run nen wij 't Allergaartje." Lia ziet haar man als de mo tor achter 't Allergaartje. "Hij was afgekeurd, maar toch de grote animator en komt ook nog vaak ter sprake. 'Hij zou trots op ons zijn', zeggen mijn dochters." In het begin was het assortiment nog niet zo groot en werd het uitge breid met poppenkleertjes en kerststallen. In twintig jaar is een grote vaste klan tenkring opgebouwd met klanten uit de wijde omtrek. "Kaarten maken is hier de hoofdmoot", weet Lia, "Er is heel veel belangstelling voor en daar heb ik dan ook alles voor in de winkel. Ook 3d-kaarten en pergamano." Aanmelden voor workshops kan in de winkel, 't Aller gaartje heeft jubileumacties en houdt zaterdag (Karolin- genmarkt) magazijnverkoop op Vlissingseweg 20. ZVU start nieuw cursusjaar MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit heeft het nieuwe cursusaanbod voor het seizoen 2014-2015 gepre senteerd. Het cursusaanbod speelt zich af in heel Zee land met als cursusplaatsen Middelburg, Goes, Zierik- zee, Burgh-Haamstede, Ter- neuzen en Oostburg. Naast talen zoals Engels, Frans en Duits, zijn ook Ita liaans en Spaans nog steeds populair. Bij de Volksuni versiteit wordt ook Noors, Zweeds of Chinees gege ven. De volksuniversiteit biedt verder een breed scala van cursussen op allerlei gebieden: algemeen, filo sofie, koken, creatief, yoga en mensendieck, kunstge schiedenis, fotografie en computer. Beter Horen steunt Eardrop VLISSINGEN - De Beter Horen winkels in Middelburg en Vlissingen ondersteunen de Nederlandse hulporganisa tie Eardrop. Mensen kunnen hun gebruikte hoortoestel- len inleveren bij een Beter Horen winkel waarna KNO- artsen en audiologen van Eardrop en audiciens van Beter Horen deze toestellen bij dove en slechthorende kinderen in Afrika aanme ten. Ook leren ze hen hoe ze werken en moeten worden onderhouden. VLISSINGEN - Patachou, dé da mesmodezaak voor de jonge modebewuste vrouw, al 35 jaar van Mieke Dijkwel; heeft enige veranderingen ondergaan. Schoondochter Chantal Dijkwel is mede-ei genaar geworden. "Zij zocht een nieuwe uitdaging en nu zijn wij samen vanaf 1 juni vof Patachou", zegt Mieke. Chantal heeft interesse: "Mijn komst was een goede reden om de winkel te ver bouwen en op te frissen, te verjongen en te vernieu wen." Er is gekozen voor een sfeervolle combinatie van wit- en grijstinten, een nieuwe vloer, nieuwe pas kamers én er is een gezellige koffiehoek gecreëerd. "Met onze uitgebreide collecties weten wij steeds een aparte mode te bieden. Ook hebben we een totaal assortiment aan accessoires zoals tas sen, riemen en schoenen", aldus Chantal. De nieuwe najaar- en wintercollectie hangt in de rekken met on der meer merken als Mona- ri, Rosner, Birax Pantalons, Sao Paolo, Esquato, Donna Dura en Ribkoff. Regelmatig worden beurzen en kleding fabrikanten bezocht om de nieuwe collecties samen te stellen. "Wij- ontvangen het hele jaar nieuwe aanvulling op onze bestaande collec ties. Prima kwaliteit, uitste kende pasvorm en voor een redelijke prijs", aldus Miekè en Chantal. "Wij hebben kleding voor alle gelegen heden, zeer zeker ook voor speciale gelegenheden." In september geldt: bij aankoop van 50 euro een goodiebag met verrassende inhoud. Maandag vanaf 13.00 uur geopend; dinsdag t/m zater dag om 09.30 uur. Patachou, Kleine Markt 3, Vlissingen, telefoon 0118-413166. KORT NIEUWS Jaar collegegeld voor Denise Zandee OOST-SOUBURG - Denise Zandee uit Oost-Souburg heeft een McStudiebeurs ontvangen, ter waarde van een jaar collegegeld. Sa men met veertien andere McDonald's medewerkers ontving zij de beurs voor haar ingezonden essay, dat de medewerkster van McDonald's Middelburg schreef over een onder werp gerelateerd aan McDonald's. Met de beurs ondersteunt het bedrijf talent en ambitie van haar medewerkers. Trainingen bij Loopgroep Gonzalez OOSTKAPELLE - Loopgroep Gonzélez houdt in samen werking met de Atletiek Unie en Koole Sport de komende zes weken op zaterdag een training door het bos, de duinen en over het strand. De training begint om 9.30 uur en wordt uitgevoerd door gekwalificeerde trainers van de Atletiek Unie. Verzamelplaats is Café/ bar/midgetgolf Boschhoek in Oostkapelle. Secretaresse by the Sea VLISSINGEN - Secreta resse by the Sea houdt op dinsdag 14 oktober haar jaarlijkse trainingsdag in Strandhotel Westduin in Koudekerke. De dag staat in het teken van time- management en slimmer werken met tools zoals Outlook, Social Media en Prezi. In een snel veran derende werkomgeving is het noodzaak om taken efficiënt te plannen, prio riteiten te stellen en struc tuur aan te brengen in de drukte van de dag. Tijdens de jaarlijkse trainingsdag wordt ingegaan op veran deringen binnen organisa ties voor secretaresses en managementassistentes. Aan het einde van de dag is er ruimte voor napraten en netwerken. Geheugencursus 55-plussers VLISSINGEN - Inwoners van Walcheren die het on prettig vinden dat ze ver geetachtig (gaan) worden, kunnen vanaf maandag 15 september terecht bij een geheugencursus in Vlis singen. Deelnemers krijgen informatie over hoe het ge heugen werkt en leren het verschil tussen de normale en de ziekelijke vergeetach tigheid. De lessen zijn op maandagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Informatie en aanmelding bij docent Ans Leek tel. 0118-641767 of bij Ter Reede 0118-448448. VLISSINGEN - De Fitland Groep is na de opening van haar eerste vestiging in Mill al dertig jaar groeiende. Het aantal wellnessresorts, ho tels, restaurants en sport centra wordt ieder jaar ho ger. 2014 overstijgt echter alle voorgaande jaren. Negentien Achmea Health Centers zijn overgenomen door de Fitland groep en dit brengt het aantal sport- vestigingen op 39. Deze groei brengt grote voordelen met zich mee onder andere op het gebied van inkoop. Vandaar dat de Fitland Groep per september in de mogelijkheid verkeert haar sporttarieven blijvend te verlagen, 'zonder concessies te toen op aanbod en kwali teit.' Onbeperkt sporten bij Fitland kan vanaf 8,95 euro per week. Ook huidige leden kunnen hier van profiteren. Maar sporten bij Fitland wordt niet alleen toeganke lijker. Tevens wordt er geïn vesteerd in de kwaliteit. Met de lancering van Real Fit ness slaat Fitland een nieu we weg in op het gebied van vrij trainen in een fitness ruimte. Functioneel trainen staat centraal. Verschillende concepten welke allemaal gericht zijn op deze manier van trainen worden op kor te termijn geïntroduceerd in de fitness. Alles draait daarbij om bewegingen die vergelijkbaar zijn met bewe gingen in het dagelijks leven zoals rennen, duwen, trek ken en springen. mu GOES - GroeneLijn is op gezet door Lisette van 't Westende. Zij heeft ruime ervaring in zorg/welzijn en onderwijs, zowel als uitvoe- repde als bestuurder. Sa men met professionals uit de verschillende werkvel- den wordt een breed aanbod van scholingen ontwikkeld en georganiseerd. Om deze bij te wonen moeten pro fessionals en vrijwilligers uit zorg en welzijn vaak ver buiten de provincie. Dat vraagt veel reistijd en niet altijd is de scholing al die tijdsinvestering waard. Via GroeneLijn kunnen colleges en scholingen in de regio worden gevolgd. "Samen met deskundigen proberen we een interessant en boei end programma aan te bie den. Wij doen dit op locatie in Goes of Vlissingen, maar dit kan evengoed in Zeeuws Vlaanderen of Schouwen- Duiveland zijn. Het unieke is dat het een kant-en-klaar scholings- en college aan bod is. Heel divers, van een college wondzorg tot een college over colonkanker, (darmkanker). Ook richten wij ons op nog meer speci fieke zaken zoals Kwetsbare Ouderen of Borderline en anti-sociaal gedrag", zegt Lisette. Naast deze scholingen biedt GroeneLijn ook incompany scholingen die helemaal afgestemd kunnen worden op de wensen van de orga nisatie. GroeneLijn Opleidingen, te lefoon: 0113-603209. Z/ www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 september 2014 27 Lia Weezepoel met haar dochters Saskia en Monique voor 't Allergaartje aan de VlisSingseweg 12 in Oost-Souburg, t Allergaartje is telefonisch bereikbaar via 0118-461706. Foto: Leon Janssens O volksuniversiteitzeeland.nl Mieke en Chantal Dijkwel"Wij bieden service aan de klant en een goed advies. f0^0. eon janssens O Inschrijven voor de trainingsdag www. secretaressebythesea. nl ofinfo@ secretaressebythesea. nl Lisette van 't Westende: "GroeneLijn Opleidingen werkt hier in de regio. GroeneLijn Opleidingen biedt professionals en vrijwilligers de kans om scholingen in de regio te volgen. De instelling biedt diverse scholingen aan, van wondzorg tot borderline. door Leon Janssens Foto: Leon Janssens w www.groenelijn.com

de Faam | 2014 | | pagina 27