Bezoek de Abdij tijdens de Open Monumentendag Ontdek de Oosterschelde Toekomstsymposium: De optimale Zeeuws/Vlaamse samenwerking in Terneuzen Volgt u ons ook via Twitter en Facebook? Han Polman plaatst rijksgrenspaal 279 terug op de Gentsevaart OV-magazine vanaf 15 september verkrijgbaar O re gocdc kant op.nl TlXSM?, 1330 SÜEÏÏSXX SSSSaiSiZ00k Provmce Zeeland Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Verschillende onderwijsinstellingen in Zeeland en Vlaanderen (zoals University College Roosevelt, College of Europe in Brugge) en het bedrijfsleven (onder andere Zorgsaam, DOW, Haven van Gent) presenteren hun visie op de gezamenlijke toekomst van Zeeuws- Vlaanderen en Vlaanderen op vrijdag 19 september 2014. Dat doen ze van 13.30 uur tot 17.00 uur in het Scheldetheater in Terneuzen aan de hand van diverse thema's zoals economie, industrie, zorg en cultuur. Dit toekomstsymposium wordt georganiseerd binnen de Viering 200 jaar Zeeland, waarvan de Provincie Zeeland één van de hoofdsponsors is. U kunt zich tot 15 september 2014 aanmelden voor het symposium via: www.zvl2014.nl Commissaris van de Koning (CdK) Han Polman plaatst donderdag 11 september 2014 rijksgrenspaal nummer 279 uit 1843 terug op de grens tussen Nederland en België. Op de Gentsevaart om precies te zijn. Dat doet hij samen met de Gouverneur van Oost-Vlaanderen Jan Briers. De zorg voor deze rijksgrenspalen is een officiële taak die is toegewezen aan de CdK (NL) en de Gouverneur (B). De drie betrokken burgemeesters van de gemeenten Hulst, Sint-Gillis-Waas en Stekene onthullen de teruggeplaatste provinciale grenspaal uit 1815. Rijksgrenspaal 279 werd eind april 2014 verwijderd, omdat er werd gewerkt aan de aanleg van de nieuwe rotonde op de grens in Kapellebrug. In juni 2014 was deze rotonde klaar. De aanleg ervan werd mede gefinancierd door de Provincie Zeeland. Eind april 2014 werd de rijksgrenspaal,'279 verwij derd. Deze week staat hij weer op zijn plek Op het strand bij het Goese Sas worden krabben gezocht en komen duikers uit het wèter Het is een greep uit de activiteiten van de Oosterscheldeweek waaraan u nog tot en met zaterdag 13 september 2014 kunt deelnemen. Gedeputeerde Carla Schönknecht (recreatie en toerisme) ontdekte onlangs de onderwaterwereld van de Oosterschelde en de Grevelingen op uitnodiging van de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB). Carla Schönknecht: Het was de eerste keer dat ik dook. Ik ben erg onder de indruk van de helderheid van het water, al vond ik het Ooster- scheldewater minder helder dan de Grevelingen. Ik vond het een heel bijzondere ervaring. Zowel om gewichtloos te zijn in het water, maar ook vanwege de diversiteit van het onderwaterleven. Zo zag ik naakt- slakken, kwal(letjes), visjes, krabben, kreeften en verschillende plan ten." Zie ook: https://twitter.com/provzeéland/status/504614852678418432 Kijk voor informatie en de activiteiten op: www.ontdekdeoosterschelde.nl De Provincie Zeeland maakt de Oosterscheldeweek mede mogelijk. Heeft u zin om op verkenningstocht te gaan in de Abdij van Middelburg? Dat kan. Zaterdag 13 septem ber 2014 staan de deuren voor u open vanwege de jaarlijkse Open Monumentendag. De Provincie Zeeland en het Zeeuws Museum geven samen invulling aan dit weekend, die in het teken staat van de Viering 200 jaar Zeeland. U bent van harte welkom vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur. Gratis rondleidingen Bekijk onder andere de Cryptes, Admiraliteitszaal, Statenzaal, Voorhal en het Prinsenlogement: ruimtes die anders voor het publiek zijn gesloten. U wordt door het Abdijcomplex rondgeleid en ieder half uur kunt u de Abdijfilm Historama zien in de Oude Dormter (Filmzaal). Ook ontvangt u een leuk boekje over de Abdij van Middelburg. In het Zeeuws Museum bezoekt u de tapijtenzaal, die de oude statenzaal vertegenwoordigen en de voormalige koninklijke vertrekken. Ook toont het museum.voor het eerst stukken uit het restauratie- archief van de wandtapijten, die in het bezit zijn van de Provincie Zeeland. De toegang is gratis en u hoeft zich hiervoor niet aan te melden. Graag tot ziens! Zie ook: www.zeeland.nl en www.zeeuwsmuseum.nl De Kloostergangen aan het Abdijplein zijn op werkdagen vrij toeganke lijk voor publiek Over de Abdij De Middelburgse Abdij, een Rijksmonu ment, vindt haar oorsprong in een kloos ter. Rond 1127 vestigden zich hier Prae- monstratensers of Norbertijnen: naar hun witte pijen ook wel Witheren ge noemd. Zij kwamen uit de Abdij van St. Michiel in Antwerpen. In 1574 moesten zij de Abdij verlaten en sindsdien zetelt hier het provinciebestuur. De gedeputeerden en provincieambtenaren hebben er hier hun werkplek. Het Abdijcomplex bestaat verder uit het Zeeuws Museum, het Roosevelt Study Center, Nieuwe Kerk, de Wandelkerk, de Koorkerk en de Abdij toren: de Lange Jan. Rondje Zandplaat zeilen in De Goese Sas, een zeehondentocht in Yerseke, een scharreltocht op wielen in Serooskerke (Schouwen- Duiveland) en een natte laarzentocht op Tholen. Vanaf 15 september 2014 ligt de nieuwe editie van het OV-magazine in alle Zeeuwse bussen van Connexxion en Veolia Transport. Reist u niet regelmatig met de bus? Het magazine is ook verkrijgbaar bij de Zeeuwse bibliotheken, te lezen op: www.degoedekantop.nl of op te vragen bij de Provincie Zeeland via: infocentrumt&eeland.nl of 0118 - 63 10 00. De Provincie Zeeland is verantwoordelijk voor het openbaar ver voer over de weg en het water. Omslag Facebookpagina van de Provincie Zeeland De Provincie Zeeland is online bereikbaar via www.zeeland.nl, maar ook via sociale media www.facebook.com/provinciezeeland en ons Twitterprofiel êprovzeeland. Heeft u een vraag, opmerking of suggestie: deel het met ons via Facebook en Twitter! Deze keer veel aandacht voor scholieren, maar uiteraard ook meer informatie over de nieuwe busconcessie en leuke uitstapjes met de Fast Ferries. COLOFON K&l&EXSfêSÏ Burd0T Koppelmans IGoese Saai. d.verse Communicatie per telefoon 0118 63 10 50. Wilt u inzaqT^n stuS on 9 °P deze ,uit9ave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling JU

de Faam | 2014 | | pagina 11