Uitnodiging Commissie Regionale Zaken Walcherse gemeenteraden r r Werkzaamheden WWW.MIDDELBURG.NL j 27 organisaties bij vrijwilligers- café in Zeeuwse Bibliotheek Samenwerking levert twee nieuwe kunstgrasvelden op GEMEENTE MIDDELBURG Op maandag 1 september vanaf 19.30 uur vindt in de raadzaal van het stadskantoor van Middelburg een openbare vergadering plaats van de Commissie Regi onale Zaken Walcherse gemeenten over het concept beleidsplan van Orionis. U bent van harte uitgenodigd om deze vergadering vanaf de publieke tribune bij te wonen. Doel van de vergadering Door Orionis wordt een presentatie verzorgd over het conceptbeleidsplan voor de periode 2015 - 2018. Per onderwerp worden keuzemogelijkheden aangege ven. De raadsleden bespreken deze keuzemogelijk heden. De vergadering is zowel informatief als meningsvor mend, vanuit de wens die eerder door raadsleden is geuit om invloed uit te kunnen oefenen op de keuzes die in het beleidsplan worden gemaakt. Na deze vergadering zal het bestuur van Orionis het In september beginnen op verschillende plekken in Middelburg en Arnemuiden werkzaamheden. Hieronder een overzicht. Schorerstraat, Radermacherstraat en de Clasinastraat Op maandag 1 september start aannemersbedrijf Gebr. J. en P. Oomen uit Sprundel met de riolerings- en bestratingswerkzaamheden in de Schorerstraat, Radermacherstraat en de Clasinastraat in Ar nemuiden. Om de Houwerstraat, Luteijnstraat en De Manstraat zoveel mogelijk bereikbaar te houden loopt de eerste fase van de werkzaamheden. (1 september tot en met 25 september) tot halverwege de aanslui ting met de De Manstraat. De tweede fase (17 sep tember tot en met 14 oktober) loopt tot halverwege de aansluiting met de Houwerstraat. De werkzaamhe den duren naar verwachting tot 19 december. Vreedenburgstraat, Torenhofstraat, Kriekenhof en Kriekenhofstraat Op maandag 8 september start aannemersbedrijf H4A Infratechniek uit Sas van Gent met de riolerings- en bestratingswerkzaamheden in de Vreedenburg straat, Torenhofstraat, Kriekenhof en Krieken hofstraat. Dit is de derde fase van de herinrichting van Dauwendaele tussen de Dolfijnstraat (eerste fase) en de Dauwendaelsestraat (tweede fase). De laatste conceptbeleidsplan met de opbrengst van deze bij eenkomst verder afronden en in het najaar van 2014 voor zienswijzen aanbieden aan de gemeenteraden. Agenda 19.30 uur opening door de voorzitter, de heer Wim Kant 19.40 uur presentatie door Orionis, bespreken van de keuzemogelijkheden per onderwerp ca. 21.30 uur afronding Overige zaken Als zich insprekers melden zal de planning van de avond worden bijgesteld. Van de vergadering wordt een samenvattend ver slag gemaakt. Na afloop van de vergadering is er de mogelijkheid voor een informeel samenzijn. fase staat gepland voor augustus 2015 en betreft de Rusthofstraat, Vreedenburg en een deel van de Land- luststraat. De werkzaamheden, exclusief het aanbren gen van de asfalt deklaag, zullen naar verwachting op 5 december afgerond zijn. De weg kan ondanks het nog ontbreken van de deklaag gewoon worden bereden. Voorborch Op maandag 25 augustus start aannemersbedrijf Geldof uit Middelburg met het aanleggen van een schoonwaterriool, het vervangen van het vuilwater- riool en het herinrichten van de Voorborch. Het bestraten van de rijbaan start in de week van 20 okto ber. Hierbij wordt teruggewerkt vanaf huisnummer 62 richting huisnummer 6. Om de Voorborch bereikbaar te houden wordt er een platenbaan gelegd over het trottoir en de berm langs de toegangsweg naar de Breeweg. Wanneer de wegfundering aangebracht is kan hier ook over worden gereden. De werkzaamhe den duren naar verwachting tot 19 december. Contact Voor meer informatie over deze werkzaamheden kunt u contact opnemen met de heer C. Mouthaan. Het telefoonnummer is (0118) 67 53 91 of via c.mouthaan@middelburg.nl. Hij is ook belast met het dagelijks toezicht. Op vrijdagmiddag 29 augustus van 16.30 tot 18.00 uur organiseert vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig van Stichting Welzijn Middelburg (SWM) het Vrijwilligerscafé in de Zeeuwse Bibliotheek. Voor belangstel lenden is het een uitgelezen kans om met vrijwilligersorganisaties uit diverse sectoren kennis te maken. Vrijwilligerswerk is er voor iedereen. Of je nu van tuinieren houdt, graag maatje wil zijn en samen met iemand leuke dingen wil ondernemen, ac ties voor goede doelen wilt opzetten of muziek wilt maken met mensen met een beperking; het kan allemaal. Tijdens het Vrijwilligerscafé zien bezoekers de vele mogelijkheden die er binnen het vrijwilligerswerk zijn en kan men er terecht met al hun vragen. De volgende organisaties zijn vertegenwoordigd tijdens het Vrijwil ligerscafé: Stichting Philadelphia, Zorgstroom, Stichting Goed voor Elkaar, Voorlees Xpress Walcheren, Repair Café, Vier het Leven, WVO Zorg, Zeeuwse Muzikanten, Dierenbescherming, Odensehuis Zeeland, Formulierenbrigade, Stichting Landschapsbeheer Zeeland, Leger des Heils, CitySeeds, COC Zeeland, Stichting Vakanties Minima Walcheren, Stichting KiKa, ADHD-Café Zeeland, Kledingbank Zeeland, Stichting Ta- lokoto Nederland, Stichting Werkgroep Gehandicapten Walcheren, SWM Cursusbureau, Sensoor, De Zonnebloem, Stichting Present Walcheren en Manteling. Voor algemene informatie over vrijwilligerswerk kunt u terecht bij de stand van vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig. In Middelburg zijn er zo'n 13.000 vrijwilligers actief. Met het Vrijwilligers café wil Stichting Welzijn Middelburg nóg meer mensen enthousiasmeren en laten zien welke mogelijkheden er zijn om vrijwilligerswerk te doen. le dereen is van harte welkom op vrijdag 29 augustus van 16.30 tot 18.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg. Veere en Middelburg hebben op het gebied van kennis en expertise nauw samengewerkt om zowel in Koudekerke (VC Koudekerke) als in Arnemui den (W Arnemuiden) een kunstgrasveld aan te leggen. Zaterdag 23 augustus was het officiële moment om de velden in gebruik te nemen: een wedstrijd tussen de D-pupillen van beide voetbalverenigin gen. Om de samenwerking tussen de gemeenten te benadrukken, werd de eerste helft op De Stoofwei in Koudekerke gespeeld. In de rust reis den de teams naar het complex van W Arnemuiden om daar de tweede helft te spelen. De scheidsrechter werd tijdens deze wedstrijd bijgestaan door twee "gelegenheidsassistenten": wethouder Chris Maas van de ge meente Veere en wethouder Chris Simons van de gemeente Middelburg. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een aan de Piet Heinstraat 50d gelegen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waarvoor het parkeervak is bestemd. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Hef bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Online bezwaar maken Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indienen. U vindt het webformulier via: www. middelburg.nl Bestuur en Organisatie meer bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digitaal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw inlogcode van DigiD nodig. Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Danlcunt u, nadat u oezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit reent bedraagt 165 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 328 voor niet-nafuurlijke perso nen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbali' van de afdeling Vergunningverlening en Hand having in het stadskantoor ter inzage. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij na heroverweging in het kader van een bezwaarschriftenprocedure in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrechf alsnog vergunning hebben verleend: Voor: het maken van een irv/uitrit. Locatie: Van Cittersstraat 23 en 25. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de dag van de bekendmaking (20 augus tus 2014) van deze beslissing beroep instel len bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant te Breda, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. ilie In geval van onverwijlde spoed kan tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wetbestuursrecht de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. KENNISGEVING VERLENGDE BESUSTERMUN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrechf (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: bouwen garage berging. Locatie: Molendijk 27 te Nieuw- en Sint Joosland. Nieuwe uiterste beslisdatum: 21 oktober 2014 VERLEENDE DRANK- EN HORECAVERGUNNING De Brasserie Sint Willibrord, Bachtensteene 14 De burgemeester van Middelburg maakt bekena dat hij op 14 augustus 2014 heeft besloten aan de Stichting Werkt voor Ouderen een drank- en horecavergunning als bedoeld in artikel 3 van de Drank- en Horecawet te verle nen voor hef uitoefenen van een horecabedrijf aan de Bachtensteene 14 te Middelburg. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp vergunning wel gewijzigd. Er zijn nog twee leidinggevenden toegevoegd. De vergunning en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 28 augustus 2014 tot en met woensdag 8 oktober 2014 elke werkdag tijdens kantoor uren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende drank- en horecavergunning en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan.vanaf vrij dag 29 augustus 2014 tof en met donderdag 9 oktober 2014 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland-West- Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van hef besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van net beroep. Degenen die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorzie ning is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatievergun ning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bachtensteene 14(18-8); Pottenmarkt 22 (18-8). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrech ter bij de Rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 9