ONDERNEMERS Fiets voor winnaars bij Primera Nieuwe uitstraling Fruitshop Zeeuws crowdfunding platform van start Dauwendaele heeft weer een fietsenwinkel Dermateam breidt uit Fort den Haak bestaat 10 jaar Van der Valk opent speeltuin Fotocursussen bij Verschoore Soulcollage workshops PZC'ers analist bij CTV Voetbal Bedrijfsleven steunt studenten VROUWENPOLDER - Van vrij dag 29 tot en met zondag 31 augustus is het feest in Fort den Haak. Het is tien jaar geleden dat de subtropische tuin in Vrouwenpolder werd geopend. Tijdens het jubileum week end is er vijftig procent kor ting op de toegangsprijs en iedere vijfde bezoeker krijgt een minipalm cadeau. Vrij dagavond is de tuin tot 23.00 uur open. De tuin is sfeer vol verlicht en er is muziek. Op zondagochtend kunnen bezoekers meedoen met een yogales. Zaterdag en zondag zijn de openingstijden ver ruimd tot 18.00 uur. De tuin ging in 2004 open voor publiek In de jaren erna is de beplanting uitge breid en is het eerste deel van het roze, Italiaanse trap penhuis gebouwd. Ieder jaar komen er nieuwe bomen en planten bij en worden er ele menten toegevoegd. MIDDELBURG - Middelburg heeft weer een fietsenwin kel aan de oostzijde van het Kanaal: Fietsmobielnet. De winkel is gevestigd in winkelcentrum Dauwen daele. Volgens eigenaar John Brinkhaus was er in de om geving al enkele jaren geen fietsenwinkel meer die ook reparatie en onderhoud uit voerde. Brinkhaus: "Men sen hebben geen zin om voor een reparatie met hun fiets ver te moeten lopen of met de auto weg te brengen. We zijn met onze werkplaats aan de achterzijde goed be reikbaar, direct naast de Emté-supermarkt." "De fiets blijft een populair vervoermiddel en dat is door de ontwikkeling van de elektrische fiets alleen maar toegenomen", zegt Brinkhaus. "Hierin hebben we ons ook gespecialiseerd. Uiteraard worden fietsen ook via internet gekocht, maar de ervaring is dat veel mensen een fiets graag dicht bij huis willen kopen voor alle service en garantie. We willen dat de klant bij ser vice of reparatie de fiets niet lang hoeft te missen. Bij ons is het: 's morgens brengen, 's avonds ophalen, tenzij er bijzonderheden zijn. Daar naast hebben we een eigen mobiele servicedienst, zoals onze naam al aangeeft. Hier mee leveren we directe ser vice aan huis, op het werk of onderweg. We leveren alle bekende fietsmerken. Ook hebben we nieuwe- en ge- bruikte fietsen in het goed kopere segment, maar dan alleen als we er met service, garantie en reparatie achter kunnen staan. Fietsmobiel net, Vrijlandstraat 49, Mid delburg. Tel: 0118-611225. MIDDELBURG - Sinds deze zomer heeft Van der Valk Hotel Middelburg een speel tuin. De er van vindt plaats op woensdag 27 augustus om 14.00 uur. Voor de kin deren en hun ouders/ver zorgers is er gratis limona de, suikerspinnen, popcorn en ijs. Tijdens deze middag wordt ook de officiële naam van de speeltuin onthuld. Tijdens deze feestelijke middag zijn bezoekers wel kom tussen 14.00 en 17.00 uur. En natuurlijk kunnen de kinderen deze middag ook naar hartenlust spelen. De speeltuin heeft diverse klimtoestellen, schommels, glijbaan, springkussen en pannakooi. VLISSINGEN - In september en oktober beginnen weer fotocursussen bij Foto Ver- schoore. Onder meer in Goes, Terneuzen, Roosen daal, Breda en Den Bosch. De workshops gaan van basis cameragebruik tot ge vorderde beeldbewerking en studio technieken. Meer dan 1000 cursisten werden OOST-SOUBURG - Hopelijk komt er 'n mooie nazomer, want dan kunnen mevrouw Van den Eeden, meneer Lan- cee, meneer Buys, meneer De Bruijne en meneer We- ijermans nog genieten van hun, oer-Hollandse Batavus Old Dutch van Melse Twee- wielers. Zij wonnen die bij hun Primera-winkel bij aan koop van drie staatsloten. in de laatste jaren zo nog enthousiaster gemaakt voor de fotografie. De nieuwste telg in het cursusaanbod is de studioworkshop voor ge vorderden. MIDDELBURG - Dermateam, het zelfstandig behandel centrum voor dermatologie dat in september 2011 open ging, breidt uit met twee extra dermatologen. Dat is nodig om de wachttijden voor een polibezoek in Goes en Middelburg niet te laten oplopen. Per 25 augustus komt de ge boren en getogen Zeeuwse dermatoloog Annemieke Huijbregtse werken in de polikliniek in Middelburg. Vanaf 1 oktober komt prof. dr.Errol Prens terug naar Zeeland, na enkele jaren gedoceerd te hebben aan de universiteit van Leiden. MIDDELBURG - Dankzij een aantal gulle giften vanuit het Zeeuwse bedrijfsleven kan de stichting Friends of University College Roo- sevelt dit jaar in totaal vier studiebeurzen aan talent volle studenten uitdelen. Deze stichting heeft zichzelf ten doel heeft gesteld om excellente studenten van buiten de Europese Unie financieel te ondersteunen om hun studie aan de UCR mogelijk te maken. De beurzen worden deze week officieel overhandigt tijdens het jaarlijkse fund- raising diner in de Middel burgse Burgerzaal. VLISSINGEN - Het is een be kende verschijning op de weekmarkten: De Visser Fruitshop. Sinds enkele weken heeft het groente en fruitbedrijf een nieuwe naam met Fruitshop en op de weekmarkten een nieuwe uitstraling met de kramen. Eigenaren zijn Michael en Niels de Visser: "De markt kramen hebben nu herken bare en opvallende luifels", zegt Michael. Michael en Niels zijn al zeventien jaar actief in hun branche. Al het gebruikte materiaal wordt gerecycled. MIDDELBURG - Praktijk In Beeld houdt op maandag avond 8 september een intro ductieworkshop voor Soul collage. Dat is een workshop waarin deelnemers op een creatieve en intuïtieve ma nier op zoek naar innerlijke wijsheid. Deelnemers wer ken met afbeeldingen, die hen aanspreken en waar mee ze eigen collagekaar- ten maken. Dat kan leiden tot nieuwe inzichten. De workshop is voor iedereen toegankelijk, deelname kost 22,50 euro. Aanmelding en info op internet. VLISSINGEN - CTV Voetbal krijgt vanaf 1 september met PZC-sportjournalisten Jan Dagevos, Rudy Boogert en Barry van der Hooft drie nieuwe gasten aan tafel. VLISSINGEN - Zeeuwen een nieuwe financieringsbron bieden voor kansrijke, moei lijk te financieren initiatie ven. Dat is de insteek van het nieuwe crowdfunding platform LaunchmeZee- land.nl dat woensdag 20 au gustus van start ging. Initia tiefnemer is Koen Wisse. "Als het project goed is voor Zeeland en voor de Zeeuwen dan maakt het kans toegela ten te worden tot het plat form", vertelt Wisse. "Stel je voor: als jonge Zeeuwse ondernemer heb je een goed idee waarvoor de bank geen financiering verleent. LaunchmeZeeland.nl biedt de mogelijkheid om dat idee in de vorm van een product of dienst aan Zeeuwen aan te bieden. Je ontvangt voor af de benodigde financiële middelen en hoeft later pas te leveren. De onderneming kan van start bij voldoende belangstelling. Je hebt geen voorfinanciering nodig van een bank want deze wordt verzorgd door jouw nieuwe klanten." Crowdfunding is een ma nier om via het eigen net werk en social media op een website financiële mid delen aan te trekken. Dit in ruil voor een tegenpresta tie in natura of in de vorm van rente. De investeerder (particulier of zakelijk) be taalt direct op de site via een webkoppeling met zijn of haar eigen bank. "Zeer effectief', stelt Wisse. "In Nederland is in 2013 een be drag opgehaald van 32 mil joen euro. De raming voor 2014 is 80 miljoen. De groei is explosief, want in 2012 was dat 14 miljoen euro." De eerste campagne is een initiatief van Stichting Pro motie Tennis Organisatie Zeeland. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 augustus 2014 27 Hm»m '—"«y O www.fortdenhaak.nl O www.fietsmobielnet.nl Een nieuwe fiets voor de prijswinnaars. Foto: Marina Meijers Voor meer informatie: kijk op www.verschoore.nl en tik "work shop" in het zoekveld ofbel/sms naar 0630210394. Fietsmobiel net is gevestigd aan de Vrijlandstraat in Middelburg, in winkelcentrum Dauwendaele. Foto: PR O www.dermateam.nl O www.ucr.nl Fruitshop is de nieuwe naam van De Visser Fruitshop. Foto: Leon Janssens O beeldendetherapiezeeland.nl Met een tennisdinic in een oesterput werd de eerste campagne van LaunchmeZeeland.nl gelanceerd. Foto: PR

de Faam | 2014 | | pagina 27