Horoscoop r r 4 5 9 6 4 9 8 _7_ _6_ _4_ 2 T 9 7 1 9 3 1 2 4 5 3 7 9 6 1 9 7 8 3 5 I Jjlf Ram Vanaf nu gaat het beter met uw situatie. Dat heeft mogelijk met geld te maken maar dat is niet het belang rijkste. Van een harmonischer leven en menselijke warmte wordt u pas echt blij. Stier Ga op zoek naar meer geest en zielsverwanten en schrap een paar namen uit uw agenda. Dat geeft ruimte om u te verdiepen in belangrijker zaken dan oppervlakkige kennissen. Tweelingen Blaas het stof van uw talenten. Wanneer heeft u die voor het laatst ge bruikt? Verander desnoods van omge ving of werk. Een studie kan ook een impuls geven aan persoonlijke groei. jgk Kreeft Slik uw woede niet altijd in. Dat vreet uiteindelijk alleen maar aan u en de rest van de wereld merkt dat niet eens. Sta er op dat men in uw omgeving voldoende rekening met u houdt. Leeuw Als u denkt dat het verstandig is voorlopig alleen uw eigen belangen te behartigen in plaats van die van ande ren, heeft u daar groot gelijk in. Die ge dachte komt niet zomaar uit het niets. Maagd Strijd leveren is echt niet altijd zinvol. Dat u mee buigt als de omstan digheden daar aanleiding toe geven, be tekent niet dat dit een slappe houding is. U bent sterker dan menigeen denkt. rfo Weegschaal Als de kansen voor het op rapen liggen is het vaak moeilijk in te schatten wat de beste keuzes zijn. Pleeg daarom zorgvuldig onderzoek van alle mogelijkheden en vraag om advies. Schorpioen Sla geen doodlopende wegen meer in, maar maak ruimte voor positi visme en behulpzaamheid. U zult zien dat de wisselwerking ontstaat waar u op hoopt. Niet alle kansen zijn verkeken. H/ Boogschutter Blijf u nieuwsgierig en open opstellen. Dat anderen daar niet voor te porren zijn is niet uw verantwoorde lijkheid. Laat u niet door iemand met vijandig gedrag uit het veld slaan. Steenbok Probeer iedere nieuwe uitda ging uit die op uw pad komt. Let wel op dat u anderen niet voor het hoofd stoot of benadeelt. Daar is tact en beleid voor nodig maar dat hebt u wel in huis. Waterman Nieuwe kansen kunnen tot een winstgevende situatie leiden. Dat vereist wel het nodige doorzettingsver mogen. Vraag uw omgeving of ze u de komende tijd even kunnen ontzien. Vissen Dreigt uw optimisme u in de steek te laten? Dan heeft u waarschijn lijk teveel hooi op uw vork genomen. Kies even voor matigheid op alle fron ten. Dan kunt u zich herstellen. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Smakelijke personages GEWETENLOOS GEZWOREN V-RIENÖBN Edward Hendriks, Gezwo ren vrienden De Fontein 18,99 (e-book 14,99) Ook loyaal na 25jaar Aan het einde van de jaren '80 zweren vier scouting- vrienden elkaar met hun bloed eeuwige trouw. Als echte fans van de tv-serie Tour of Duty spelen ze scè nes in de bossen na. Maar dan valt er, tijdens een zo merkamp, een jongen in de boobytrap die de vier heb ben gegraven. De jongens spreken af 'Het Incident' voor altijd te verzwijgen. Vijfentwintig jaar later leidt Sander Thijssen een suc cesvol bestaan totdat hij een telefoontje krijgt dat hem te rugbrengt naar 1988. Zijn rol in 'Het Incident' zou vast gelegd zijn en de beller wil geld zien. Sander roept de hulp in van zijn bloedbroe ders. Hij moet de confron tatie aan met zijn verleden terwijl zijn carrière onder druk staat. Wie is er nog loy aal aan hem en welke offers wil hij brengen om zijn toe komst veilig te stellen? Met QR-codes die het boek muzikaal af maken. Alle verhalen van Javier Marias? Dat ook weer niet. Het zijn dertig verhalen die door de auteur zelf 'aan vaard' en 'aanvaardbaar' worden genoemd. Een aan tal in zijn ogen 'onaanvaard bare' verhalen heeft hij voor de bundel nadrukkelijk af gewezen. Toch wordt, ook al omdat een deel van de verhalen niet eerder in het Nederlands was vertaald, een mooi overzicht van zijn korte werk gegeven. En als je de woorden van de auteur zelf mag geloven kan het wel eens een definiet overzicht van zijn korte werk zijn. Hoe dan ook worden hier al die markante personages bijeen gebracht in een lijvig boek werk. Dus niet de perverse homeseksuele dwerg uit een verhaal waarvan zelfs Marias de naam is vergeten maar wel heel veel verma kelijke andere figuren, die je niet zelden een ongemakke lijk gevoel geven. Javier Marias, Terwijl zij slapen Meulenhoff 24.95 (e-book 12,99) Carlos Zanón, Gewetenloos De Geus 19,95 (e-book 15,99) Gechanteerd of chanteren Bruno, Raquel en Cristian scharrelen een beetje rond in de Barcelonese onder wereld. Op plaatsen waar kamers per uur te huur wor den aangeboden zoeken de niet meer zo heel; jonge cri minelen bezoekers uit om te chanteren. Overspelige part ners die niet betalen kunnen erop rekenen dat hun part ner wordt ingelicht. Terwijl de verhoudingen tussen de drie al niet glashelder zijn, kan het niet uitblijven dat ze ook eens de verkeerde treffen. Zo wordt Bruno al eens hardhandig duidelijk dat hij een verkeerde keuze heeft gemaakt. Maar dan is er Max. Van hem valt, nadat hij ondertussen zijn vrouw heeft verlaten, weinig profijt meer te verwachten. Ster ker nog, Max doet nu een beroep op de diensten van Cristian om zijn minnares Merche voor hem te kunnen winnen. Een origineel ver telde en uiterst spannende thriller. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 augustus 2014 25 Puzzel mee! in secten- eter gevat persoon lijk vnw. spinnen- weefsel interval voer tuig kim V boven dien wilde- beest flat T T T 6 doetje dampen 1 cafébe- diende couplet lustig groeiend muziek noot gomhars monster lapje T 8 niemen dal Chinese ver micelli woon plaats vereist grond soort gravure 10 ui T 2 roof- karpertje mole naar 3 ver ordening be hoeftige T T kilheid ver mogend persoon beroep T 5 oever meteen ieder reeds zomerse lekkernij muziek noot jaargeld T Bijbelse stad uitroep klein kind vrijer 9 7 solo-uit voering 4 woon schip Puzzelland Koop dit boek op ïdr.'WHömlfilk- 'v Praatmee JA™RM over de persona ges van Marias op ook op Facebook: dizzieboe- ken Sudoku 3 9 6217s54

de Faam | 2014 | | pagina 25