Eigen cd van 11-jarige Zeeuwse Zaterdag 6 september, gratis bij de PZC De amateurvoetbalbijlage REGIONAAL NIE Kunstroute in Oostkapelle NIEUWER KERK - Elke dag is Anne- Marith ach ter de piano in de woonkamer van haar huis te vinden. Ze speelt sinds haar achtste, onge veer drie jaar dus. "Mijn moeder zong in een koor en ik ging wel eens mee naar een optreden. Daar speelde iemand op de piano en dat vond ik heel mooi. Ik wil de eigenlijk meteen op les, maar daar was ik toen nog te jong voor. Een paar jaar later was ik nog steeds erg geïn teresseerd in de piano en ben ik op les gegaan. Eerst hier in Nieuwerkerk, later in Zierikzee. Nu krijg ik iedere twee weken les van Elaine van Oeveren, een pianole rares uit Rotterdam die in Brouwershaven lesgeeft", aldus Anne-Marith. De afgelopen tijd heeft Anne-Marith al verschillen de optredens gedaan. Onder ineer in Kapelle, Dreischor, Zierikzee en op de gezins- beurs in Goes hebben men sen al kunnen genieten van haar muziek. "Musicus Peter Wildeman heeft me een keer horen spelen en toen mocht ik soms op concerten een EEN DEEL VAN DE OPBRENGST VAN DE VERKOOP GAAT NAAR MERCYSHIPS paar solostukken spelen. Een poosje geleden heeft hij me gevraagd om een cd op te nemen. Ik mocht zelf de nummers uitkiezen. Via internet heb ik samen met mijn moeder allerlei liedjes beluisterd en uiteindelijk heb ik deze achttien uitge kozen. Het is van alles wat, van Beethoven tot Pirates of the Caribbean. Omdat ik nog niet alle liedjes goed kende, heb ik veel geoefend om ze goed te kunnen spe len. Soms zat ik wel ander half uur per dag achter de piano, maar dat vind ik juist leuk." Een deel van de opbrengst van de verkoop van de cd gaat naar een goed doel. OOSTKAPELLE - De Kunstrou te in Oostkapelle, op vrijdag 29 en zaterdag 30 augustus, telt dit jaar 29 deelnemers op veertien verschillende locaties. Er zijn acht nieuwe deelnemers. Vaak wordt er bij de kunste naars thuis geëxposeerd, in eigen schuur, tuin of prieel. Maar bijvoorbeeld ook in de molen, de Oranjezonschool, en bij de Boschhoek. De lo caties zijn te herkennen aan de sandwichborden. Er wordt geëxposeerd met beelden, foto's, schilderijen, quilts, houtsculpturen, ke ramiek, sieraden, aquarel len, kaarten, gedichten, bonsai, tiffany, tekenin gen, Japanse temari wol spinnen en tekeningen. Ook is er Weer de antiek/ brocanteverkoop met thee tuin. De kunstroute is beide dagen van 10.00 tot 17.30 Anne-Marith: "Ik mocht zelf een doel uitkiezen voor de cd en ik heb gekozen voor Mercy Ships. Dat is een heel groot schip met daarop een ziekenhuis. Dat schip vaart naar Afrika en daar worden allerlei operaties uitgevoerd. Het is bedoeld voor de aller armsten, die zelf geen ope raties kunnen betalen. Ik heb dit doel gekozen omdat ik het heel goed vind dat er zoiets bestaat." De cd is opgenomen in Heusden en Tholen. "Het was eigenlijk de bedoeling dat we de opnames in vier of vijf keer zouden doen, maar het ging zo goed dat alles er na twee keer al op stond. De liedjes moest ik 'een paar keer goed spelen op een vleugel, en als het niet goed ging nog een keer. Uitein delijk is de cd heel goed ge lukt. Ik ben heel benieuwd hoe het gaat lopen. En als iemand vraagt of ik nog een cd op wil nemen, doe ik dat heel graag." Gewapend in beton en staal in Polderhuis WESTKAPELLE - In het Polder huis in Westkapelle is van 3 september tot en met 3 okto ber de expositie 'Gewapend in beton en staal' te zien. De expositie toont circa 23 foto's van bunkers in heel Europa. Zowel de foto's als de lijsten zijn van Johan den Hollander. Op zaterdag 6 september brengt de PZC een speciale voetbalbijlage uit. Deze bijlage staat vol met reportages, voorbeschouwingen op het nieuwe voetbalseizoen en achtergrondverhalen over de verschil lende clubs uit de Zeeuwse competities. De bijlage zit in de zaterdageditie van de PZC. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 augustus 2014 24 Ze mag dan nog heel jong zijn, maar de 11- jarige Anne-Marith Boone uit Nieuwerkerk kan pianospelen als de beste. Ze heeft nu zelfs een eigen cd opgenomen, 'Music to Dream', met daarop achttien van haar favoriete nummers. door Wendy de Vrieze Goed doel Anne-n/iarith is elke dag achter de piano te vinden. Foto: Wendy de Vrieze uur. Opname De cd Music to Dream is te koop bij verschillende boekhandels en via de website www.interclassicmusic. nl. Hij is ook te koop via de Mama Holland Shop in Nieuwerkerk, elke zaterdag tussen 9.30 en 14.00 uur. Zie ook www.mamaholland.nl. De cd kost 15,00 euro. Voor meer informatie over Mercy Ships kunt u kijken op www.mercyships.nl O kunstrouteoostkapelle.nl spim wee mons lap solo- voeri

de Faam | 2014 | | pagina 24