Nieuw seizoen voor Kunsteducatie ZorgSaam Bariatrisch centrum ZorgSaam CULTUUR Zeeuws-Vlaanderen Zichtbaar beter www.zorgsaam.org De specialist in zorg voor jong en oudi Tevreden patiënten... Het Bariatrisch centrum ZorgSaam is één van de twaalf door zorgverzekeraars erkende centra voor bariatrie in Nederland. Het centrum begeleidt patiënten met obesitas naar een gezonder leven. Het centrum bestaat uit diverse specialisten, zoals een internist, psycholoog, diëtist, chirurg, fysiotherapeut en verpleegkundig specialist. ZorgSaam is het enige ziekenhuis in Zeeland dat obesitas operatief aanpakt. Een gastric bypass (letterlijk: omzeilen van de maag) is een maagverkleining in combinatie met een omleiding van de dunne darm. Kijk voor meer info op www.bariatrischcentrumzorgsaam.nl. U vindt hier onder andere een film en uitleg over onze aanpak. Ook kunt u bellen naar tel: 0115 - 677 404. Van grootverbruiker naar genieter! Begin september start het nieuwe cursusseizoen van Kunsteducatie Walcheren. Op diverse locaties verzorgt deze organisatie cursussen op het gebied van onder andere tekenen, schilderen, ruimtelijk vormen, fotografie, dans, yoga en theater. VLISSINGEN - Het grote witte vel, de geur van verf, de felle primaire kleuren, het indo pen van de kwast, de eerste streken op het papier. Con centratie, kijken of het lukt... Ai. De ballon is niet rond, maar heeft een uitstulping! Is het wel een ballon? Nee. "Het is een hondjq!", gilt de achtjarige artiest enthousi ast. Naast het aanbod voor vol wassenen zijn er vanaf sep tember ook diverse leuke cursussen voor kinderen en jongeren te volgen zoals dans, theater en musical en een cursus (strip)tekenen. "De ontdekking dat'je kunt schilderen, iets moois en kleurrijks kunt maken, roept bij kinderen niet alleen sen satie op. Het laat hen ook proeven van de bron van creatieve kracht die in elk mens aanwezig is", vertelt Han Eygenraam, interim directeur-bestuurder van Kunsteducatie Walcheren. "Hetzelfde geldt voor het ontdekken van je stem als muziekinstrument en je lijf om op muziek te bewegen. Deze talenten, die in ieder mens en al vanaf jonge leef- 'WEKELIJKS ZIJN 1500 DEELNEMERS ACTIEF. VAN PEUTERS TOT KRASSE KNARREN' tijd aanwezig zijn, willen wij helpen ontdekken en verder ontwikkelen." Edelsmeden, landschaps schilderen, beeldhouwen in steen, portret- en model- schilderen, boetseren met klei, pottendraaien, klassiek ballet, moderne dans, foto grafie, yoga... Kunsteducatie Walcheren heeft een cursus aanbod op het gebied van allerlei kunstvormen. "In onze gebouwen aan de Kui perspoort (Middelburg) en Brouwenaarstraat (Theo van Doesburgcentrum, Vlissin- gen) hebben we ateliers, stu dio's en leslokalen waar we- kelijks zo'n 1500 deelnemers actief zijn. Van beginners tot (ver)gevorderden. Van peu terleeftijd tot zeer krasse knarren", aldus Eygenraam. "Al onze cursussen worden begeleid door ervaren kun stenaars/docenten. Onze docenten zijn soms trainer, maar vaker fungeren zij als coach, die je anders leert kij ken en voelen. Het hangt he lemaal af van de cursus, je profiel en je wensen welke vorm van ondersteuning je krijgt." Meer informatie O www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 augustus 2014 15 ZorgSaam biedf ziekenhuiszorg, ouderenzorg, thuiszorg en ambulancezorg in Zeeuws-Vlaanderen én daarbuiten. U kunt rekenen op de belevingsgerichte zorg van ZorgSaam: de beleving van de patiënt en medewerker staat centraal. ZorgSaam levert zo professionele én persoonlijke zorg. "Ik wil mijn complimenten geven aan de kinderartsen, aan de kinderafdeling en het bloedlab. Ze zijn er voor mijn zoon en ben super tevreden "Na mijn darmoperatie over hoe ze met hem heb ik 2 keer één week omgaan!! verpleging gehad. Mijn complimenten voor de goede verzorging en zorgvuldigheid. Als het dan toch moet, dan maar in 'Hotel' De Honte." Jezelf wassen en aankleden? Elke dag weer een grote opgave. De trap oplopen? Moeizaam. Leuke dingen doen met het gezin? Vergeet het maar. Voor Edwin Kievit uit Nieuwdorp was dit scenario werkelijkheid. Nadat hij een gastric bypass onderging, kreeg hij echter 'een nieuw leven'. Volwassenen Kunsteducatie Walcheren heeft een cursusaanbod op het gebied van allerlei kunstvormen zoals edelsmeden, beeldhouwen en portret- en modelschilderen. Foto. ,ngrjd Borger Meer informatie over het cursusaanbod en de overige activiteiten van Kunsteducatie Walcheren staan op de website www.kunsteducatiewalcheren.nl Opgeven vooreen cursus of proefles (in de week van 8 september) kan eveneens via de website.

de Faam | 2014 | | pagina 15