Steeds een jaartje er aan geplakt Een leven lang zorgeloos genieten JbticaPUJS WERELDZEEUW Kunststof kozijnen van Alkuplus De Faam woensdag 27 augustus 2014 11 Z. www.de-faam.nl Petra: De reden om te blijven is natuurlijk voor het grootste gedeelte Juan Mario, maar los daarvan is Guatemala ook een prachtig land." Foto: Privécollectie Petra Post groeide op in Kerkwerve en tijdens haar studie Management Toerisme aan de NHTV in Breda vertrok ze voor het eerst naar Guatemala. Ze liep daar ruim een halfjaar stage en in die periode leerde ze Juan Mario kennen. Ze verloor haar hart aan hem en aan het land waar hij woont. door Rachel van Westen VLISSINGEN - "Aan het einde van mijn stage ben ik terug gegaan naar Nederland om af te studeren, en in 2008 ben ik weer drie maanden naar Guatemala gegaan voor mijn scriptieonderzoek. Daarna ben ik in juni afge studeerd en in augustus ben ik voor de derde keer naar Guatemala vertrokken", vat ze de aanloop naar haar emigratie samen. Hoewel, emigratie wil ze het ook na zes jaar nog niet noemen. "Ik heb nooit bewust gezegd dat ik ging emigreren, maar ik heb er telkens weer een jaar tje aan vastgeplakt. Ik heb nooit zover vooruit gepland. Ik ben gewoon gegaan en nu woon ik hier nog steeds. De reden om te blijven is natuurlijk voor het grootste gedeelte door mijn relatie met Juan Mario, maar los daarvan is Guatemala ook een prachtig land. Je moet het wel naar je zin hebben in het land waar je woont, anders houd je het niet vol", benadrukt Petra. Ze heeft 'ER WORDEN HIER MAAR LIEFST 22 TALEN GESPROKEN' voorlopig haar plekje ge vonden in Quetzaltenango, de tweede grote stad van Guatemala. Deze plaats ligt in de hooglanden van Guatemala en Petra woont dan ook op maar liefst 2300 meter hoogte, tussen de vul kanen. "Het ziet ernaar uit dat we voorlopig nog wel in Guatemala zitten. We zijn hier ongeveer twee jaar gele den een reisbureau gestart. We organiseren rondreizen, tours, talencursussen en vrijwilligerswerk door heel Guatemala. Het begint nu goed te lopen en we vinden het erg leuk om te doen, dus dat laten we voorlopig niet gaan. Het land is zo anders vergeleken met Nederland. Alleen al qua natuur, Guate mala is maar drie keer gro ter dan Nederland maar we hebben bergen, vulkanen, meren, regenwoud en jun gle. Er zijn hier ook meer dere bevolkingsgroepen en culturen. De inheemse men sen (afstammelingen van de Maya's) vormen bijvoorbeeld een grote bevolkingsgroep in Quetzaltenango. Al die bevolkingsgroepen spreken hun eigen taal. Daardoor worden hier maar liefst 22 talen gesproken." Maar het is niet alleen maar rozen geur en maneschijn in dit land, "Het is ook een land met problemen. Er is veel discriminatie, armoede en alle bijkomende problemen van dien", beaamt Petra. En hoewel ze hier haar thuis heeft gevonden blijven er altijd momentjes dat ze Zee land mist. "Vooral de zee. Ik woon nu in de bergen, de dichtstbijzijnde kust ligt op drie uur rijden, dus dat is wel even anders dan in Zeeland. Daarnaast natuur lijk de andere dingen, zoals familie, vrienden, terrasjes, kaas en kroketten." Humanitas zoekt vrijwilligers MIDDELBURG - Umanitas Home-Start Walcheren zoekt nieuwe vrijwilligers die een dagdeel per week een gezin met jonge kinde ren willen ondersteunen. Home-Start Walcheren is een project van Humanitas en draait al bijna vijftien jaar in Middelburg, Vlissingen en Veere. Jaarlijks worden zo'n 40 tot 50 gezinnen met jonge kinderen begeleid die een steuntje in de rug nodig hebben. Nieuwe vrijwilligers krij gen een voorbereidende gecertificeerde cursus en een onkostenvergoeding. De cursus begint maandag 15 september. Meer info via 0118-639311. O www.humanitaszeeland.nl Training kinderen gescheiden ouders MIDDELBURG - Op vrijdag 12 september start in Middel burg de training 'Dappere Indianen', voor kinderen die moeite hebben met de scheiding van hun ouders. Belangstellende ouders kun nen voor meer informatie of aanmelding contact op nemen met het secretariaat van Indigo, telefoonnummer 0113-246060 of e-mail. Na aanmelding volgt er eerst een kennismakingsgesprek. Deze staan gepland voor vrijdag 5 september. O info@indigozeeland.nl Zeeuwen in het buitenland In het kader van 200 jaar Zeeland is De Faam op zoek naar Zeeuwen in het buitenland. Wekelijks plaatsen we een artikel over Zeeuwen die zijn geëmigreerd. Kent u iemand die het Zeeuwse heeft verruild voor het buiten land? Mail dan naarredactie.faam@wegenermedia.nl www.alkuplus.nl Zijn uw oude kozijnen toe aan vervanging of bent u van plan uw nieuwe droomhuis te gaan bouwen? Laat u inspireren en adviseren in ons ontdekkingscentrum in Middelburg. Hier ziet u een enorme diversiteit aan kunststof kozijnen, deuren, hefschuifpuien, dakkapellen, veranda's en accesoires. Wij begeleiden u graag om de juiste keuzes te maken die het beste passen bij uw wensen en mogelijkheden. Bezoek geheel vrijblijvend onze showroom of maak een afspraak voor een rondleiding en adviesgesprek. Alkuplus ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 4337 RB Middelburg Tel. 01 1 8 - 628 707 Middelburg@alkuplus.nl Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 09:30 - 1 8:00 uur. Zaterdag 09:30 - 16:00 uur Facebook.com/Alkuplus

de Faam | 2014 | | pagina 11