Kees van Beveren geeft startsein verdubbeling Sloeweg Hogere vergoeding regeling 'Asbest eraf, zonnepanelen erop' Lees waarover de Gedeputeerde Staten van Zeeland wekelijks besluiten Internationale maritieme conferentie: schrijf u in Op avontuur in de Voordelta O- Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl CNJ 00 O BRSHPË Provincie Zeeland Provinciewerk Onlangs gaf de Provincie Zeeland het officiële startsein van de verdubbeling Sloeweg (N62). Gedepu teerde Kees van Beveren opende donderdag 21 augustus de bouwketen aan de (verlengde) Molendijk bij 's-Heerenhoek. Dat deed hij samen met de burgemeesters Jaap Gelok (Borsele) en René Verhulst (Goes). De Provincie Zeeland werkt aan de Sloeweg (N62). Medio 2016 is de weg gereed. Zo willen we ervoor zorgen dat mensen vlot en veilig van Goes naar Gent kunnen rijden en vice versa. De afgelopen maanden heeft aanne mer Boskalis een aantal voorberei dende werkzaamheden uitgevoerd. De omgeving is opgeschoond, bomen zijn gerooid. Ook de bouwborden, waarop de verdubbeling van de Sloeweg wordt aangekondigd, staan al langs de weg. Daarnaast zijn bouwketen geplaatst van waaruit opdrachtgever en aan nemer aan de slag gaan. Oftewel: we zijn klaar voor het echte reconstructie- werk! V.l.n.r. burgemeesters Verhulst en Gelok en gedeputeerde Kees van Beveren geven officiële startsein reconstructiewerk Meer weten? Op de website www.zeeland.nl/sloeweg vindt u actuele informatie over de werkzaamheden. Daarnaast delen we belangrijke meldingen via Twitter: @provzeeland. Ook via de Facebookpagina van de Provincie www.facebook.nl/provinciezeeland houden we u op de hoogte. Heeft u een vraag, opmerking of klacht? Bel dan met het informatiepunt Sloeweg (N62) 0118 - 63 12 45 of stuur een e-mail naar sloeweg@zeeland.nl Dankzij de financiële steun van de regeling 'Asbest eraf, zonnepanelen erop' hebben 24 Zeeuwse agra riërs tot nu toe asbest verwijderd en zonnepanelen geïnstalleerd op het dak van hun bedrijf. Om nóg meer mensen te interesseren voor de regeling werd deze per 1 juli 2014 verruimd. Zo gaat onder andere het subsidiebedrag per vierkante meter dak omhoog van 3 euro naar 4,50 euro en wordt de on dergrens van het te saneren oppervlakte verlaagd van 400 m2 naar 250 m2. Ook wordt de doelgroep ver ruimd. Naast actieve agrarische ondernemers komen ook voormalig agrarische ondernemers en eigena ren van een voormalig agrarisch bouwblok in aanmerking voor de stimuleringsmaatregel. In verband met de aanpassing is de looptijd van de regeling verlengd tot 1 september 2015. Meer informatie Voor actuele informatie en de Zeeuwse voor waarden om in aanmerking te komen voor de stimuleringsregeling Asbest eraf, zonnepane len erop kunt u terecht op: www.asbestvanhetdak.nl. Hier kunt u zich ook aanmelden voor de digitale nieuwsbrief. Op werkdagen tussen 12.00 en 17.00 uur is de telefonische helpdesk bereikbaar via: Zonnepanelen op agrarische opstallen 079 - 325 23 85. Iedere dinsdag vergaderen de Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland en nemen zij be sluiten die Zeeland aangaan. De beslui tenlijst staat 's middags na afloop van de ver gadering op www.zeeland.nl. In deze besluitenlijst leest u meer over de ver schillende onderwerpen waar GS een besluit over namen. Daar treft u ook een greep uit de publieke agenda van de gedeputeerden Kees van Beveren, George van Heukelom, Ben de Reu en Carla Schönknecht en van de com missaris van de Koning Han Polman. Eerdere openbare besluiten vindt u terug in het ar chief. Via www.zeeland.nl/mijnzeeland kunt u uw abonnementen op attenderingen rege len. Op die manier krijgt u van ons wekelijks De voorzittershamer van GS een melding als de besluitenlijst online is. Botenbouwer en -ontwerper Chris Rees (Milbrook) Het project Maritime Heritage Skills heeft de handen ineengeslagen om trainingsprogramma's op het gebied van traditionelé scheeps- bouwvaardigheden verder te ontwikkelen en onder een brede doel groep te verspreiden. Dit zijn vooral werkzoekenden, de maritieme scheepsbouw en het onderwijs. Aan het project is een financiering van 224.000 euro toegekend door het Interreg IVA 2 Zeeën-pro gramma. Verdere ontwikkeling opleidingen Het grensoverschrijdende project mikt op verdere ontwikkeling van opleidingen die zijn gericht op traditionele scheepsbouw. Hieraan kunnen zowel lokale scheepsbouwers als scholen deelnemen. Voor werkzoekenden creëert het project kansen om contact te leggen met werkgevers en wellicht carrièremogelijkheden in de maritieme sector. Conferentie: presentaties, workshops en netwerken De resultaten van dit project worden tij dens een conferentie gepresenteerd. De conferentie is op 25 september 2014 van 9.00 tot 16.30 uur in het Thermae Palace Hotel in Oostende, België. Dit is de perfecte mogelijkheid om de di verse doelgroepen bij elkaar te brengen. Bent u actief in een maritiem bedrijf of onderwijsorganisatie? Denkt u aan een carrière in de scheepsbouw of wilt u vrij willigerswerk in de sector doen? Meld u dan zeker aan voor deze internationale maritieme conferentie. Wilt u meer in formatie of wilt u zich inschrijven voor de conferentie? Stuur dan een e-mail naar maritime@zeeland.nl Inschrijven kan tot 10 september 2014. Voor gratis busvervoer en ver taling in het Nederlands wordt gezorgd. Zie ook: www.traditionalmaritimeskills.eu Rondvaarten met een oude Klipper, de aanleg van natuurgebieden, de bouw van een inspiratiecentrum, een televisieserie over een adel lijke familie uit Renesse; zomaar wat voorbeelden van de projecten die door de Stimuleringsregeling Voordelta mogelijk zijn gemaakt. Deze regeling was in het leven geroepen om de Voordelta te corrifien- seren voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte. Zestien projecten zijn ermee tot stand gekomen. Tussen 2012 en 2014 zijn ze gereali seerd. Allemaal hele concrete projecten. Wie nu bijvoorbeeld langs de zuidkust van Schouwen-Duiveland fietst of wandelt, komt ver schillende herkenningspunten tegen met informatie over het gebied en oplaadpunten voor elektrische fietsen. Langs de Brouwersdam zijn de opgangen naar de strandpaviljoens aangepakt en rijdt er een tram, waarvan met geld van de regeling het spoor is doorgetrokken tot West Repart. Nu wordt gebouwd aan het Inspiratiecentrum Gre- velingen, vlakbij Port Zélande. De artist impressions laten een impo sant gebouw zien. Op 4 sèptember 2014 wordt in het bijzijn van alle betrokkenen een boek gepresenteerd waarin alle zestien projecten zijn opgenomen. Door middel van interviews en foto's is een goed beeld verkregen van waar het geld van de Stimuleringsregeling (zo'n zestien miljoen euro) aan is besteed. Vanaf 5 september 2014 kunt u het boek lezen en bekijken via http://loket.zeeland.nl/subsidies/voordelta/ De Provincies Zee land en Zuid-Holland werkten bij de totstandkoming van deze pro jecten intensief met elkaar samen. Door de bijdragen uit de Stimu leringsregeling is de Voordelta nóg aantrekkelijker geworden voor zowel de inwoners als de bezoekers. ■■ÉAiÜÉ' SSlHiH Kitesurfers langs de Brouwersdam. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: de Provincie Zeeland Fotografie: Felice Buonadonna (voorzittershamer) voor DNA beeldbank op www.laatzeelandzien.nl, Mash Derrick (Chris Rees/bouw The Grayhound), Projectenltonoord (zonnepanelen). Anda van Riet (Voordelta). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6. 6331 BK Middelburg De volgende Provinciewerk verschijnt 10 september 2016. Provinciewerk leest u ook via http://nieuws.zeeland.nl/provinciewerk.

de Faam | 2014 | | pagina 10