Kermis in Middelburg www.middelburg.nl r Kaaienroute en Spijkerbrug tijdelijk opengesteld Standwerkersconcours om Zeeuws kampioenschap Rijke geschiedenis van Arnemuiden te horen Foto-expositie 'Mensen, Vis en Plaats' GEMEENTE MIDDELBURG Vrijdag 1 augustus tot en met donderdag 7 augustus is het ker mis in Middelburg. Zevenendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen win nen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 14.00 tot 00.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zon dag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 00.00 uur open. Niet parkeren tijdens de kermis Vanwege de Middelburgse kermis kan er tot en met vrijdag 8 augustus 18.00 uur niet geparkeerd worden op Plein 1940. Er kan daarnaast niet wor den geparkeerd op het parkeerterrein Oude Veerseweg tot en met zondag 10 augustus 08.00 uur. Daar staan namelijk de kermisexploitanten met hun wagens. Zaterdagmarkt en warenmarkt naar Damplein In verband met de jaarlijkse kermis in de binnenstad, is besloten het Damplein op 2 augustus voor de zaterdagmarkt en op donderdag 7 au gustus voor de warenmarkt als locatie voor de te houden markten aan te wij zen. Deze markten zullen dan ook niet op de Markt, maar op het Damplein worden gehouden. De opstelling van de zaterdagmarkt en de warenmarkt is om die reden en omdat niet iedere standplaatshouder zijn standplaats in neemt ook anders dan dat u gewend bent op andere marktdagen. In verband met de bouwvakantie zijn de Kaaienroute en Spijker- brug tot maandag 18 augustus opengesteld voor het verkeer. De werkzaamheden op de Kaaienroute verlopen in gestaag tempo. Op don derdagmiddag 24 juli heeft aannemer JMB fase 4 van de werkzaamheden afgerond. Tussen fase 4 en 5 is het bouwva kantie, waarin er niet wordt gewerkt op de Kaaienroute. Daarom wordt de Kaaienroute tot maandag 18 augus tus opengesteld voor het verkeer. Daarnaast is ook de Spijkerbrug tot die datum weer opengesteld voor het verkeer. Op maandag 18 augustus start de aannemer met fase 5 van de werk zaamheden. Vanaf dat moment zullen de Kaaienroute en de Spijkerbrug weer worden afgesloten. De omlei dingsroutes zijn dan weer van kracht. Op donderdag 7 augustus wordt in de Lange Delft het Standwerkerscon cours gehouden. Ruim twintig standwerkers gaan de strijd aan, wie tot beste standwerker en Zeeuws kampioen 2014 in Middelburg zal worden uitgeroepen. Het spektakel begint om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Een jury volgt nauwlettend de verrichtingen van de standwerkers en wijst aan het einde van de dag eTpla een winnaar aan. De standwerkers worden beoordeeld op originaliteit, overtuiging en welbespraaktheid. Om 16.45 uur reikt wethouder Chris Simons prijzen uit. De prijs uitreiking vindt plaats in de Lange Delft op de hoek met de Segeers- straat. De standwerkers zorgen voor veel extra plezier tijdens deze 'dolle' donderdag. Er staan zuiltjes bij de Molen, de Lionstraat, Markt, Langstraat en Oude Havenstraat. Door op een pedaal te drukken, krijgt u fragmenten uit de rijke geschiedenis van Arnemuiden te horen. De zuiltjes werden betaald uit hét subsidieproject GIFS (Geography of Inshore Fishing and Sustainabi- lity). Hf: Van 3 tot en met 30 augustus is in de Drvkkery de foto-expositie 'Mensen, Vis en Plaats' te zien. Het project van Engelse fotojournalist Vince Bevan moet aantonen hoe belangrijk de kustvisserij is voor de vissers en de steden en dorpen waar ze wonen. De expositie maakt deel uit van het Europees programma GIFS (Geography of Inshore Fishing and Sustainability ofwel Geografie van kustvisserij en duurzaamheid) en wordt mede gefinancierd door Europese subsidie. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG [23-71 r Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur VERKEERSMAATREGELEN OOSTPERKWEG EN NOORDMONSTERWEG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken de volgende verkeersmaatregelen bekend. a. Het fietspad aan de noordwestzijde van de rijbaan van de Oostperkweg wordt in twee richtingen aangeduid als verplicht fietspad. b. Het kruispunt Oostperkweg/ Dampoortweg/Heerlijkheidsweg wordt ingericht als rotonde met een verplichte rijrichting behalve voor fietsen, en de voorrang wordt zodanig geregeld dat het naderende verkeer voorrang moet verlenen aan bestuurders op ae rotonde. c. Bij de rotonde Oostperkweg/ Dampoortweg/Heerlijkheidswe >rdt c wordt een v< lersoversteekplaats gerealiseerd aan de noordoostzijde (op de Oostperkweg) en aan de noordwestzijde (op de Dampoortweg). d. Op de Oostperkweg wordt tussen de tegengestelde rijrichtingen een verhoogde miadengeleider aangebracht en bestuurders worden verplicht deze middengeleider aan de rechterzijde te passeren. e. Op het gedeelte van de Noordmonsterweg tussen de Stadsambachtswea en de Oostperkweg wordt het eenrichtingsverkeer omgedraaid in de richting van de Stadsambachtsweg. Inzage Het besluit ligt tot en met 10 september 2014 elke werkdag tiidens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. W. Lievense, telefoonnummer (0118) 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 31 juli tot en met 10 september 2014, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Online bezwaar maken Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indienen. U vindt het webformulier via: www.middelburg.nl Bestuur en organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digitaal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw DigiD- inlogcode nodig. Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs verweten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt triffierecht geheven- dit recht bedraagt 165,- voor natuurlijke personen (individuele personen) en 328,- voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). BELEIDSREGELS VERORDENING LEERLINGENVERVOER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 22 juli 2014 de beleidsregels leerlingenvervoer hebben vastgesteld. In de beleidsregels heeft het college vastgelegd op welke wijze zij omgaat met beoordelings- en beleidsruimte in de verordening leerlingenvervoer. De beleidsregels betreffen de volgende onderwerpen: 1hoe de reistijd van de woning naar school wordt vastgesteld; 2. hoe de hoogte van de kosten van openbaar vervoer worden berekend; 3. hoe ver de afstand naar een opstapplaats kan zijn; 4. wanneer een schoolbus ingezet wordt, 5. hoe het college vervoer naar een stageadres beoordeelt; 6. welk protocol gevolgd wordt wanneer sprake is van ongeoorloofd gedrag van leerlingen in net aangepast vervoer; 7. welk protocol gevolgd wordt wanneer sprake is van geweld, intimidatie of misbruik door leerlingen, of chauffeurs/begeleiders in het aangepast vervoer. De beleidsregels treden in werking na publicatie en liggen voor een ieder gedurende 3 maanden ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Ampèreweg 47: verbouw/ uitbreiden kantoorruimte met kantoren/ inrit (15-7). Arnejplaatweg 78 tot en met 88 Arnemuiden: bouw 6 recreatiewoningen. Balans 11verbouw kantoorgebouw tot woonhuis (17-7). Europalaan 42: uitbreiden garage Havendijkstraat 4: bouw woning Foto: Aart van Belzen r Michaelsdreef 15: vervangen garagedeur door raam (16-7). Molendijk 27 Nieuw- en Sint Joosland: bouw garage/berging Noordwcg 174: uitbreiden woning (18-71. Parelwegje 5: bouw nieuw bijgebouw (14-7). Pottenmarkt 24: aanbrengen reclame (11-7). Sir W. Churchilllaan 49: wijzigen gevelreclame (18-7). Soelekerkeplaatweg 4 tot en met 1 8 Arnemuiden: bouw 8 recreatiewoningen (10-7). Veersesingel 86: wijzigen voor- en zijgevel/vervangen bestaande dakkapel (22-7). Informatie over deze aanvragen is verkrijg ba at-bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Arnelaan 41: uitbreiden woning 't Bijltje 11: aanbouwen schuur (23-7). Lange Delft: vervangen vaste ruit door deur (23-7). Lanqeviele 49: verbouw pand (23-7) Molenweg 20 Arnemuiden: verbouwen/uitbreiden woning (23-7). Nieuwe Vlissingseweg 390: renoveren woning (23-7). Oosterse Lageweg: plaatsen tuinhuisje (104468) (23-7). Prins Bernhardstraat 4: plaatsen luchtbehandelingskast op kantoor (23-7). Vinkenhof 20, 21, 22 en 23: vervangen gevelpanelen (23-7), Vlasmarkt 33: veranderen raamkozijn (23-7). Volkerakstraat 79: plaatsen dakkapel (23-7) Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigcT GEWIJZIGDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatievergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV heeft gewijzigd: Achter de Houttuinen 30: exploiteren van een binnenterras bij De Kloveniersdoelen (17 juli 2014). De wijziging heeft betrekking op verruiming van de openingstijden en geldt voor een proefperiode van een jaar. Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburq, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland - West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd;

de Faam | 2014 | | pagina 9