II I I Inbrekers gaan niet met vakantie Kennismakingsavond cliëntenraden Schade aan Rebecca De Ride for the Roses komt door Middelburg r Kermis in Middelburg Standwerkersconcours om Zeeuws kampioenschap V Nieuw uiterlijk middelburg.nl EP GEMEENTE MIDDELBURG De zomerperiode is een tijd waarin veel mensen op vakantie gaan. Maar het is ook de tijd waarin veel inbrekers toeslaan, omdat ze weten dat bewoners van huis zijn. De gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere vragen al haar inwoners mee te doen met de zomercampagne tegen inbraken. Om een inbraak te voorkomen is het belangrijk dat bewoners deze tips opvolgen: Op vakantie? Licht de buren in Vertel uw vertrouwde buren over uw vakantieplannen. Zij kunnen op uw woning letten en deze een bewoonde indruk geven. Dit door de post weg te halen, de plantjes water te geven, de auto af en toe eens op de oprit te zetten en een lampje aan te doen. Bel 112 bij verdachte situaties Vertel uw buren dat ze bij een verdachte situatie (bijvoorbeeld geluiden vanuit uw woning terwijl u er niet bent) direct de politie via telefoonnummer 112 moeten bellen. Snel alarm slaan bete kent een grotere kans om de inbrekers te pakken. Voor de thuisblijvers; let op insluipers Ramen en deuren staan vaker open met het mooie weer. Een insluiper kan dan zonder in te breken uw woning binnenkomen en er binnen enkele minuten met uw spullen vandoor gaan. Doe De Walcherse gemeenten betrekken de Wmo-adviesraden Vlissingen, Middelburg en Veere bij het opstellen, uitvoeren en evalueren van het beleid dat de gemeenten op het gebied van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) uitvoeren. Zij geven hiermee vorm aan de burgerparticipatie in de Wmo. Gemeenten worden verantwoorde lijk voor de jeugdhulp. Verder is de Wmo 2015 door de Eerste Kamer aangenomen. Deze wet wordt op 1 januari 2015 van kracht. Door de zogenaamde decentralisa tie zijn de gemeenten vanaf die da tum verantwoordelijk voor nieuwe doelgroepen. Doelgroepen die vaak georganiseerd zijn in cliëntenraden. De Walcherse gemeenten en de Wmo-adviesraden willen graag kennismaken met deze cliënten raden. Tijdens de bijeenkomst, waarbij ook de betrokken wethou ders van de Walcherse gemeenten aanwezig zijn, gaan we in op cliëntenparticipatie in de nieuwe Wmo. Daarnaast is er tijd inge pland voor informatie-uitwisseling over wat een Wmo-adviesraad en een cliëntenraad doen. Hoe krijgen we de nieuwe doelgroepen die door de decentralisaties naar de gemeenten komen goed in beeld? En hoe kunnen we ze betrekken bij beleid? Cliëntenraden kunnen zich voor de kennismakingsavond op 16 september 2014 aanmelden via kennismaking@walcherenvoorel- kaar.nLDe avond is in het stadhuis van Vlissingen. Informatie over het programma volgt begin septem ber 2014. Op woensdag 25 juni 2014 heeft een vrachtwagen schade toegebracht aan het beeld "Rebecca; dame in strand stoel" in de Lange Delft. De onbeken de chauffeur is doorgereden zonder de schade te melden. De gemeente Middelburg onderzoekt momenteel de schade aan het beeld en is op zoek naar mensen, die iets van de vernieling hebben gezien. Zij worden verzocht contact op te nemen met de gemeente, tel. (0118) 67 54 36. Op zondag 7 september wordt in Zeeland de Ride for the Roses gereden, hét wielerevenement voor KWF Kankerbestreiding met zeker 10.000 deelnemers en drie prach tige routes door het Zeeuwse: eentje van 25, een van 50 en een tocht van 100 kilometer over onder andere Walcheren, de Zeelandbrug en de Oosterscheldekering. Start en finish zijn in Goes, bij de Zeelandhallen. Omdat de ronde van 100 kilometer ook onze gemeente aandoet en daarvoor vanwege de veiligheid verschillende wegen worden afgeslo ten, informeren we u binnenkort via diverse kanalen over de (verkeers) maatregelen die dag. Wilt u nu al meer informatie over de Ride for the Roses of wilt u zich nog inschrijven, dan kunt u kijken op de website van het evenement: www. ridefortheroses.nl ride 2014 routes. uw deuren en ramen op slot; ook al gaat u maar heel even naar de buren, om de boodschappen of even naar boven om bijvoorbeeld de was op te hangen. Leg geen kostbare spullen in het zicht. Naast deze tips blijft het natuurlijk van belang om te zorgen voor goedgekeurd hang- en sluitwerk op ramen en deuren. Een goedge keurd slot voldoet aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW), dat u kunt herkennen aan het SKG-logo, 1, 2 of 3 sterren en het teken. Vraag hierover advies aan bij een PKVW-bedrijf. Een lijst met erkende PKVW-bedrijven kunt u vinden op de website: www. politiekeurmerk.nl/bewoners/ pkvw_bedrijf. Vrijdag 1 augustus tot en met donderdag 7 augustus is het kermis in Middelburg. Zevenendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals Booster Maxxx, Superstar en Hang Over tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 15.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Niet parkeren tijdens de kermis Vanwege de Middelburgse kermis kan er van maandag 28 juli 07.00 uur tot en met vrijdag 8 augustus 18.00 uur niet geparkeerd worden op Plein 1940. Er kan daarnaast niet worden geparkeerd op het parkeerterrein Oude Veerseweg van maandag 21 juli 07.00 uur tot en met zondag 10 augustus 08.00 uur. Daar staan namelijk de kermisexploitanten met hun wagens. Wegsleepregeling is van toepassing. Markt naar Damplein In verband met de jaarlijkse kermis in de binnenstad, dit jaar van 1 tot en met 7 augustus, is besloten het Damplein op 2 augustus voor de zaterdag- markt en op donderdag 7 augustus voor de warenmarkt als locatie voor de te houden markten aan te wijzen. Deze markten zullen dan ook niet op de Markt, maar op het Damplein worden gehouden. De opstelling van de zaterdagmarkt en de warenmarkt is om die reden en omdat niet iedere standplaatshouder zijn standplaats inneemt, dan ook anders dan u gewend bent op andere marktdagen. Op donderdag 7 augustus wordt in de Lange Delft het Stand werkersconcours gehouden. Ruim twintig standwerkers gaan de strijd aan, wie tot beste standwerker en Zeeuws kampioen 2014 in Middelburg zal worden uitgeroepen. Het spektakel begint om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Een jury volgt nauwlettend de verrichtingen van de standwerkers en wijst aan het einde van de dag een winnaar aan. De standwerkers worden be oordeeld op originaliteit, overtuiging en welbespraaktheid. Om 16.45 uur reikt wethouder Chris Simons de prijzen uit. De prijsuitreiking vindt plaats in de Lange Delft op de hoek met de Segeersstraat. De winnaar van de eerste prijs mag deelnemen aan de Nationale Kampioenschappen. De standwerkers demonstreren van alles. Koopwaar die je normaal niet koopt, maar die door de overtuigende en vaak humorvolle presentatie van de standwerker grif over de 'toonbank' gaat. De standwerkers zor gen voor veel extra plezier tijdens deze 'dolle' donderdag. De gemeentelijke website middelburg.nl ziet er anders uit. Meest gezochte items zijn nu direct op de homepage te vinden, zoals het aanvragen van een parkeervergunning, het doorgeven van een verhuizing of de openings tijden van het stadskantoor. Op de website wordt de klanttevredenheid ge meten. Bezoekers kunnen met behulp van smileys aangeven hoe tevreden ze zijn over een bepaalde pagina. Deze feedback wordt meegenomen in de verbetering van de website. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG i i j m m8%s%&8& m Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur WIJZIGING ARBEIDS VOORWAARDENREGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 24 juni 2014 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg (62ste wijziging). Deze wijziging betreft het aanpassen van de definitie van interne sollicitant in de sollicitatiecode van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg (artikel 2:4:2:1 lid 2). Op grond van deze wijziging worden uitzendkrachten, die werkzaam zijn bij de gemeente op het moment, dat de vacature ontstaat aangemerkt als interne sollicitant met dien verstande dat zij uitsluitend als interne sollicitant worden aangemerkt voor de vacante functie, welke zij op dat moment ten minste zes maanden vervullen. Deze termijn was drie maanden. Deze wijziging treedt in werking op 31 juli 2014 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (van 24 juli tot 17 oktober 2014) ter inzage in de informatiehoek in het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Lange Noordstraat 1vervangen hemelwaterafvoeren (9-7) Markt 7: wijzigen gevel (9-7). Rotterdamsekaai 13: wijzigen stoep voor pand (10-7). Voorborcn 40: uitbreiden achterzijde (11-7). 1 woning Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. r r NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Duke Ellingtonstraat 46: bouw woning met garage (14-7). Kuipers-Rietbergkwartier 33: Claatsen 2 porto cabins (14-7). ar angstraat 61 Arnemuiden: rioolvergunning (16-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburq, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 9