Straatterreur rondom kermis "~8en Spektakel bij Rescue Vlissingen BLAUWGERUITE KORT NIEUWS JÊF* tie van de Pvda in Vlis singen stelt vraagtekens bij de aankoop van het parkeerterrein van Orio- nis door de gemeente. De fractie vraagt zich af of er gekeken is naar goedkope re mogelijkheden en stelt dat 'een en ander de in druk wekt dat er een groot bedrag is uitgegeven aan stenen, waardoor moge lijk minder budget is voor de kerntaken van Orionis'. De Pvda vraagt zich ver der af welke overwegin gen een rol gespeeld om tot aankoop over te gaan. 'Hebben andere mogelijk heden zoals bijvoorbeeld huur of pacht van dit stuk grond een rol gespeeld?'. Maritieme geneeskunde VLISSINGEN - Het ADRZ en het Medisch Hyper- baar Centrum Zeeland bundelen hun kennis en ervaring voor patiënten die zorg nodig hebben na een verblijf rond, op of onder water. De mari tieme geneeskunde van het ADRZ biedt zorg en preventie op het gebied van adviezen, keuringen, opvang bij du ikongeval len en onderkoeling en als kenniscentrum (analyse en statistiek van duikon- gevallen en hypothermie database). Hulpverleningsevenement trekt zo'n 50.000 bezoekers Jarenlang was er al wrijving tussen de gesloten gemeen schap van Molukkers en de Skyriders, bromnozems van tussen de 15 en 25, met zwartleren jacks. De gespannen verstandhou ding had ook een racisti sche achtergrond. "Als je in de Walstraat loopt gaan ze dwars tegen je in. De straat is toch van iedereen?", ver telde een Skyrider aan de PZC. Andere Skyriders zei den 'bang te zijn voor over heersing'. En volgens de verslaggever waren juist de scheldwoorden die daarbij gebruikt werden de olie op het vuur. Bij de escalatie, op 11 juli, werd heftig gevoch ten met messen, fietsket- tingen, kabeltouw, zwepen met spijkers en zelfs boot- haken. Er vielen gewonden. De rellen verplaatsten zich naar de populaire speelhal 'Sportland.' Rond negen uur 's avonds gingen daar tussen de tachtig en negentig jonge ren met elkaar op de vuist. Een getuigenverslag: 'Mes sen vlogen door de lucht, er werd met stenen gegooid en met de meest weerzinwek kende attributen werd in de rondte geslagen. Omdat de recherche een bloed bad vreesde, begaf zij zich met lange wapenstokken in het strijdgewoel.' Later die avond bestormden zo'n vijftig Molukse jongeren het politiebureau in de Molen straat. Twee rechercheurs raakten gewond. Dagen bleef het onrustig en er moest wat gebeuren. Er volgden ge sprekken tussen de kempha nen, de Molukse Stichting 'Somukil' en jongerensoci- eteit 'De Globe.' Op 23 juli kwam er een gezamenlijke verzoeningsavond die een einde maakte aan de scher mutselingen. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 23 juli 2014 6 Tegenwoordig verloopt de kermis in Vlissingen redelijk rustig. Maar dat was wel eens anders. Bijvoorbeeld in 1970, toen de kermisweek werd overscha duwd door gevechten tussen riva liserende bendes. VLISSINGEN - De raadsfrc Spectaculair uitzicht, ook op zee. Foto: Christian de Hondt Alvast oefenen voor later? Foto: Rob Vermaas door Gerard van der Hoeven Foto: Rob Vermaas De kermis in Vlissingen in de jaren zeventig, gezien vanaf de Zeilmarkt. Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen/J. Schroevers Demonstraties van ambulance en brandweer. Ook onder anderen de brandweer, de Koninklijke Luchtmacht en de Nederlandse Kustwacht waren aanwezig. Foto:Jacco Alting De capriolen van de stuntvliegers waren van ver zichtbaar.

de Faam | 2014 | | pagina 6